Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@ybi04 tebrik ederim yeni hayatınızda başarılar dilerim 👏🏻

• @Readytogo88 Tebrikler 🙂 Yeni hayatınızda başarılar. Bildiğim kadarı ile pasaportunuz size gönderildiğinde greencard vizesi yapıştırılmış olacak. Hangi eyaleti gideceğinizi belirttiniz peki?

• @ilayda-yaren-özyaman
    Gelmesi çok yakındır

• @Readytogo88 tebrik ederim, hayırlı olsun
    Yakın zamanda congratulations emailini alırsınız

• @Muhtaradana çok teşekkür ederim. Şimdi geldi:)

• Congratulations, your visa approved dedi oradaki hanımefendi. Forumdaki herkese çok teşekkürler ve vize bekleyen bütün arkadaşlara bol şanslar 🙂

• @mdelgado tebrikler, yeni yaşantınızda başarılar.

• ⭐⭐⭐

@Readytogo88 tebrik ederim hayırlı olsun

• @mdelgado tebrik ederim, hayırlı olsun, yeni yaşamınızda mutluluklar

• Merhaba, mailimiz geldi. Umarim bekleyenlere de ulasir kisa zamanda

• Çok teşekkür ederim @bezdarniy @Muhtaradana

• ⭐⭐⭐

@ilayda-yaren-özyaman hanım tebrik ederim hayırlı olsun. bol şanş diliyorum 🙏

• Mülakatı geçenlere hayırlı olsun

• yesilkartforum.com ailesine sonsuz teskkurler her sureci sayenizde basarili bir sekilde gerceklestirdim.

• @Enes-Deniz, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

yesilkartforum.com ailesine sonsuz teskkurler her sureci sayenizde basarili bir sekilde gerceklestirdim.

Öncelikle hayırlı olsun. Mülakat Deneyimlerinizi paylasirsaniz hepimiz faydalanabiliriz teşekkürler.

• @Enes-Deniz yeni hayatınızda başarılar dilerim

• Sayın @mdelgado Tebrikler hayırlı olsun

• Sayın @Enes-Deniz Tebrikler hayırlı olsun yeni yaşantınızda başarılar dilerim

• Herkese merhaba, vizesi onaylanan arkadaşların hepsini tebrik ederim.

2 Aralık günü sağlık kontrolü randevum vardı. Kontrolümü Handan hnm yaptı. Genel anlamda karın, ciğer, kalp dinledi, böbrekleri elle kontrol etti ve gözlük kullanma durumumu sordu. Daha önce geçirdiğim hastalıklar, ameliyatlar, psikolojik tramvaları sordu. Ardından bir kat aşağı tahlil vermeye gittim. Sırasıyla kan, idrar tahlili ve röntgen çekildi. Her aşamada size kağıdın ilgili bölümünü imzalatıyorlar. Uzun saçlı bayanlar yanlarında toka getirirse iyi olur. Röntgende saçımı bağlamamı istediler. Daha sonra kağıdı tekrar unganlara çıkıp veriyorsunuz. Bi aksilik çıkarsa sizi ertesi gün arıyorlar, yoksa ertesi gün saat 4-6 arası sonuc alabiliyorsunuz.

5 Aralık günü elçilikte mülakatım vardı. Cüzdan ve usb olmayan anahtarları kabul ediyorlar. Randevu saatim 8.45ti ve o gün 9-10 kişinin (çoğu çift) randevusu vardı. İçeri girdiğimde görevli bugünün yoğun oldugunu ve iranlıların mülakatının uzun sürdüğünü benim sıramın öğlen 12 gibi geleceğini öngördü. Nitekim de öyle oldu 12.30 da en son mülakata ben girdim. Salon boşalmıştı. Gözlemlediğim kadarıyla çiftlerin mülkatı daha uzun sürüyor. İstenilen belgeler dışında hiç bir şey teslim etmedim. Mülakatımı sarışın çok sıcak kanlı bir bayan yaptı. İnglizce yaptık. Hesap dökümüyle ilgili soru sormadı. Önceden yaptığım Amerika seyehatlerini sordu. Mesleğimi ve orda ne olarak çalışmak istediğimi, hangi eyalete gitmek istediğimi ve orda tanıdıklarım olup olmadığını sordu. Bir dk boyunca da söylediklerimi bilgisayara geçirdi. Arkasından "vizeniz onaylandı, turist vizeniz iptal edilip göçmen vizeniz basılacak" dedi.

Süreçle ilgili bir çok talihsizlik yaşadım ancak her aşamada ilgilenen özellikle sabrı ve emeği için @crazycells ve forumda yardımlarını ve iyi dileklerini ihmal etmeyen herkese teşekkürlerimi sunarım.

Herkese olumlu cevaplar almalarını ve bu yıl kazanamayanların da 2021 de aramıza katılmalarını tüm kalbimle diliyorum.

• ⭐⭐⭐

@kubra, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Herkese merhaba, vizesi onaylanan arkadaşların hepsini tebrik ederim.

2 Aralık günü sağlık kontrolü randevum vardı. Kontrolümü Handan hnm yaptı. Genel anlamda karın, ciğer, kalp dinledi, böbrekleri elle kontrol etti ve gözlük kullanma durumumu sordu. Daha önce geçirdiğim hastalıklar, ameliyatlar, psikolojik tramvaları sordu. Ardından bir kat aşağı tahlil vermeye gittim. Sırasıyla kan, idrar tahlili ve röntgen çekildi. Her aşamada size kağıdın ilgili bölümünü imzalatıyorlar. Uzun saçlı bayanlar yanlarında toka getirirse iyi olur. Röntgende saçımı bağlamamı istediler. Daha sonra kağıdı tekrar unganlara çıkıp veriyorsunuz. Bi aksilik çıkarsa sizi ertesi gün arıyorlar, yoksa ertesi gün saat 4-6 arası sonuc alabiliyorsunuz.

5 Aralık günü elçilikte mülakatım vardı. Cüzdan ve usb olmayan anahtarları kabul ediyorlar. Randevu saatim 8.45ti ve o gün 9-10 kişinin (çoğu çift) randevusu vardı. İçeri girdiğimde görevli bugünün yoğun oldugunu ve iranlıların mülakatının uzun sürdüğünü benim sıramın öğlen 12 gibi geleceğini öngördü. Nitekim de öyle oldu 12.30 da en son mülakata ben girdim. Salon boşalmıştı. Gözlemlediğim kadarıyla çiftlerin mülkatı daha uzun sürüyor. İstenilen belgeler dışında hiç bir şey teslim etmedim. Mülakatımı sarışın çok sıcak kanlı bir bayan yaptı. İnglizce yaptık. Hesap dökümüyle ilgili soru sormadı. Önceden yaptığım Amerika seyehatlerini sordu. Mesleğimi ve orda ne olarak çalışmak istediğimi, hangi eyalete gitmek istediğimi ve orda tanıdıklarım olup olmadığını sordu. Bir dk boyunca da söylediklerimi bilgisayara geçirdi. Arkasından "vizeniz onaylandı, turist vizeniz iptal edilip göçmen vizeniz basılacak" dedi.

Süreçle ilgili bir çok talihsizlik yaşadım ancak her aşamada ilgilenen özellikle sabrı ve emeği için @crazycells ve forumda yardımlarını ve iyi dileklerini ihmal etmeyen herkese teşekkürlerimi sunarım.

Herkese olumlu cevaplar almalarını ve bu yıl kazanamayanların da 2021 de aramıza katılmalarını tüm kalbimle diliyorum.

tebrikelr yeni hayatınızda mutluluk ve başarılar...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |