Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@ilayda-yaren-özyaman, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,
    Mülakatımız bu sabah saat 7.45 de idi. Daha öncesinde geçen hafta cuma sağlık kontrolüne girdik.

Sağlık kontrolü için 9.00 da içeri girdik. 9.20 de düzen laboratuvarına yönlendirmemiz yapıldı ve tam 40 dakika içerisinde tüm işlemlerimizi bitirip yukarı çıktık. Düzen’e 2 kişi için 235 dolar ödeme yaptık. Burada dikkat edilmesi gereken konu dolar olarak ödeme yapacaksanız para üstünü tl olarak alabiliyorsunuz ya da tl ile üstünü tamamlayabiliyorsunuz. 10.50 de Unganlardaki sağlık kontrollerimiz bitti. Ben aşı kartı götüremediğim için 3, eşim ise 2 aşı oldu. Benim için 230, eşim için 160 dolar ödeme yaptık. Bir doktor şu an da çalışmadığı için içeride verdikleri önlüğü giydikten sonra 20 dakika kadar beklemek zorunda kalabiliyorsunuz.
    Salı günü 4 civarında kapalı zarflarımızı ve aşı çizelgemizi aldık.
    Bugün sabah olan mülakatımız için ise Ankara’ da yaşadığımız için çok öncesinde gittik fakat arabada beklemeyi tercih ettik. Çok erken gittiğimiz için hemen büfenin önüne park etme şansımız oldu. Konsolosluğun önünde değil büfenin önünde beklenmeniz isteniyor. Randevu saatine göre sırayla konsolosluk önündeki soraya alınıyorsunuz. İçeri girdiğimizde tam 7.45 di. Girerken yalnızca pasaportlarımız kontrol edildi ve x-ray cihazından geçtik. İçeri girdikten sonra ilk olarak girişteki bankoya pasaportlarımızı verdik, böylelikle bize bir sıra numarası vermiş oldular. İşlemler para ödemeye kadar hızlı bir şekilde devam etti. İlk yanışta belgelerimizi teslim ettik, ikinci yanışta parayı ödedik. Belgeleri verirken direkt olarak güncelleri vermeyi önerdik ve kabul ettiler. Halen öğrenci olduğum için transcript, lise diploması aslı gibidir belgesi, öğrenci belgesi ve e devletten alınmış mezuniyet belgesini de teslim ettik.
    Mülakatımızı siyahi bey gerçekleştirdi. Eşim ile türkçe benim ile İngilizce konuştu. Türkçesi kötü olsa da oldukça tatlı ve güler yüzlüydü. Evliliğimiz hakkında, gideceğimiz yer ve yapmayı düşündüğümüz iş hakkında soru sordu. Maddi durumu hiş sorgulamadı. Sanırım Teksas ucuz olduğu için gösterdiğimiz miktar yeterli geldi. Yaklaşık 5-7 dk içerisinde tebrikler dedi ve mülakatımız sonuçlanmış oldu. 9 gibi konsolosluktaki tüm işlemlerimiz bitti. Umarım mülakata girecek tüm talihliler olumlu cevap alirlar.
    (Bu arada siyahi bey ile ilgili cok fazla entry girildi ve açıkcası bizim redlerden gözümüz korkmuştu fakat kendisini oldukca tatli ve yardimsever bulduk)

hayırlı olsun tebrikler yeni yaşamanızda başarılar...

• @ilayda-yaren-özyaman tebrikler ; yeni hayatınızda musmutlu keyifli günler

• @ilayda-yaren-özyaman
    Tebrik ederim,hayırlı olsun, en yakın zamanda vize basılı pasaportunuzu elinize alırsınız, şimdiden yeni yaşamınızda mutluluklar, bol şans

• @srhnkskn 26.000 dolarımız vardı. Ben öğrenciyim, eşim lojistik mezunu

• @ilayda-yaren-özyaman Tebrik ediyorum ve bundan sonra ki hayatınızda mutluluklar dilerim. Herkesten önce can alıcı soruyu ben sormak istiyorum; Hesabınızda ne kadar bir para gösterdiniz acaba? 🙂

• ⭐⭐⭐

@ilayda-yaren-özyaman yeni hayatınızda mutluluklar ve bol şans 👏

• @ilayda-yaren-özyaman Tebrik ederim, hayırlı olsun 🙂

• Herkese merhaba bugün saat 08.00deki mulakatimiz icin 7.40ta siraya girdik sirada 09.00 mulakatlsri dahi vardi ancak onlari bufenin oraya yolladilar. Giriste pasaportlari okutup geri verdiler ve xray cihazindan gectik. Iceri girdigimizde tekrar pasaportlarimizi verdik ve sira numarasi aldik. Sonrs ilk once evraklari teslim etmemiz icin numaramiz yandi ikinci kez de odeme icin yandi. En son mulakat icin biz de siyahi beyle gorustuk esim de ben de mulakati ingilizce yaptik. Oldukca yardimsever ve tatli biriydi lutfen gerilmeyin arkadaslar. Yanlis anlasilmalardan ibaret oldugunu dusunuyoruz bazi yorumlarin.. bize once nasilsiniz dedi heyecanli oldugumuzu belirttik ve parmak izimiz alindi sonraki ilk soru amerikada hangi eyalete gidecegimiz oldu new jersey dedik. Tanidiginiz var mi ve kim dedi. Yanina gidecegimiz kisi esimin babasinin arkadasiydi ama cocukluk arkadaslarimizin da orada yasadigini belirttik. Yanina gidecegimiz kisinin meslegini sordu, soyledik. Saglik kontrolunde ben alerjik astimimi soylemistim gecmis tedavilerle ilgili biraz konustuk sonra esime siz ne is yapmayi dusunuyosunuz diye sordu o da ticaretle ugrastigi icin ayni ise devam edecegini soyledi. Hesabimizda 36.000$ (32.600$+25.000tl) vardi ayrica ev tapusu sunduk. Biz parayi bir ay once asil talihli ben oldugum icin benin hesabima yatirdik kaynagini sordu dugun hediyeleri karsiligi dedik ki gercek buydu. Sonra congratulations dedi ve vizenizi onayliyorum 5 is gunu icinde gonderilecek dedi.

• @uarman Tebrikler... 🙂 Yeni hayatınız güzellikler dolu olsun....

• ⭐⭐⭐

@uarman, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Herkese merhaba bugün saat 08.00deki mulakatimiz icin 7.40ta siraya girdik sirada 09.00 mulakatlsri dahi vardi ancak onlari bufenin oraya yolladilar. Giriste pasaportlari okutup geri verdiler ve xray cihazindan gectik. Iceri girdigimizde tekrar pasaportlarimizi verdik ve sira numarasi aldik. Sonrs ilk once evraklari teslim etmemiz icin numaramiz yandi ikinci kez de odeme icin yandi. En son mulakat icin biz de siyahi beyle gorustuk esim de ben de mulakati ingilizce yaptik. Oldukca yardimsever ve tatli biriydi lutfen gerilmeyin arkadaslar. Yanlis anlasilmalardan ibaret oldugunu dusunuyoruz bazi yorumlarin.. bize once nasilsiniz dedi heyecanli oldugumuzu belirttik ve parmak izimiz alindi sonraki ilk soru amerikada hangi eyalete gidecegimiz oldu new jersey dedik. Tanidiginiz var mi ve kim dedi. Yanina gidecegimiz kisi esimin babasinin arkadasiydi ama cocukluk arkadaslarimizin da orada yasadigini belirttik. Yanina gidecegimiz kisinin meslegini sordu, soyledik. Saglik kontrolunde ben alerjik astimimi soylemistim gecmis tedavilerle ilgili biraz konustuk sonra esime siz ne is yapmayi dusunuyosunuz diye sordu o da ticaretle ugrastigi icin ayni ise devam edecegini soyledi. Hesabimizda 36.000$ (32.600$+25.000tl) vardi ayrica ev tapusu sunduk. Biz parayi bir ay once asil talihli ben oldugum icin benin hesabima yatirdik kaynagini sordu dugun hediyeleri karsiligi dedik ki gercek buydu. Sonra congratulations dedi ve vizenizi onayliyorum 5 is gunu icinde gonderilecek dedi.

tebrikler yeni hayatınızda mutluluklar ve başarılar...

• @uarman tebrikler yeni hayatınızda başarılar dilerim

• ⭐⭐⭐

@uarman yeni hayatınızda başarılar mutluluklar 👏

• @uarman, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Herkese merhaba bugün saat 08.00deki mulakatimiz icin 7.40ta siraya girdik sirada 09.00 mulakatlsri dahi vardi ancak onlari bufenin oraya yolladilar. Giriste pasaportlari okutup geri verdiler ve xray cihazindan gectik. Iceri girdigimizde tekrar pasaportlarimizi verdik ve sira numarasi aldik. Sonrs ilk once evraklari teslim etmemiz icin numaramiz yandi ikinci kez de odeme icin yandi. En son mulakat icin biz de siyahi beyle gorustuk esim de ben de mulakati ingilizce yaptik. Oldukca yardimsever ve tatli biriydi lutfen gerilmeyin arkadaslar. Yanlis anlasilmalardan ibaret oldugunu dusunuyoruz bazi yorumlarin.. bize once nasilsiniz dedi heyecanli oldugumuzu belirttik ve parmak izimiz alindi sonraki ilk soru amerikada hangi eyalete gidecegimiz oldu new jersey dedik. Tanidiginiz var mi ve kim dedi. Yanina gidecegimiz kisi esimin babasinin arkadasiydi ama cocukluk arkadaslarimizin da orada yasadigini belirttik. Yanina gidecegimiz kisinin meslegini sordu, soyledik. Saglik kontrolunde ben alerjik astimimi soylemistim gecmis tedavilerle ilgili biraz konustuk sonra esime siz ne is yapmayi dusunuyosunuz diye sordu o da ticaretle ugrastigi icin ayni ise devam edecegini soyledi. Hesabimizda 36.000$ (32.600$+25.000tl) vardi ayrica ev tapusu sunduk. Biz parayi bir ay once asil talihli ben oldugum icin benin hesabima yatirdik kaynagini sordu dugun hediyeleri karsiligi dedik ki gercek buydu. Sonra congratulations dedi ve vizenizi onayliyorum 5 is gunu icinde gonderilecek dedi.

Öncelikle tebrik ederim .Hayırlı olsun. Ben ve eşim de bugün saat 7:45 randevumuza giremedik maalesef son dakika esim rahatsızlandı. Insallah yeni randevu talep edeceğiz. Gelseydik tanışmayı isterdim.

• @uarman tebrik ederim, hayırlı olsun, yeni yaşamınızda mutluluklar ve bol şans

• @TheWinner2020 çok geçmiş olsun

• @TheWinner2020 cok gecmis olsun umarim en kisa zamanda iyilesir esiniz ve saglikla vizenizi alirsiniz

• Herkese iyi dilekleri icin tesekkur ederim umarım herkes kolaylikla alir vizelerini

• ⭐⭐ Yasaklı

Hayirli ugurlu guzelliklere millet

• @TheWinner2020 çok geçmiş olsun

• Arkadaşlar öncelikle vizesi onaylanan herkesi tebrik ederim.Bugün saat 08.30 mülakatım vardı.Bilinçli olarak sağlık raporu götürmedim çünkü Abd ye 7 ay sonra giriş yapmak istiyorum.Mülakatıma siyahi arkadaş girdi.Tavırları genel anlamda yumuşaktı.Bana sağlık raporu olmadan vizeyi onaylayamayacağını söyledi.Sağlık raporu göndereceğimi 6 aylık süre yüzünden göndermediğimi anlatsam da tam olarak anlayamadı.Gönderirsen onaylarız dedi.Ve bana daha fazla para göstermelisin dedi. Hesapta ortalama 25 bin usd civarı bir para vardı.Tek kişi için yeterli olur diye düşünüyordum.Çıkarken bir görevli bana sağlık raporu ile ilgili anlattığımı anladığını ama siyahi görevlinin anlamadığını söyledi ve sorun yok gönderince onaylarız yalnızca geç kalma fazla dedi.Para konusunda da aslında 10 bin dolara bile tamam demesi gerekiyor fakat aynı banka hesabımda hem dolar hem de tl olduğu için muhtemelen onu anlayamamış olabilir dedi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |