Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar selam, az once mulakattan ciktik ve sicagi sicagina deneyimlerimi sizlerle paylasmak istedim. Oncelikle boyle bir forumun varolmasinda emegi olan basta crazycells ve yesilkart gen forumdaki selin hanima binlerce kez tesekkurler. 30 nisan da ki unganlar randevusu icin Aracı hemen 20 metre ilerideki trafik vakfi otopark ina parkettik. Gun boyu fiyati 7-8 lira bisey olmali, tunali da park gercekten buyuk sıkıntı. Mehmet ungan in klinigi 4. Katta, duzen laboratuvariysa 3. Katta ve gercekten ilginc bi yer. 70 li yillardan kalma bi havasi var 🙂 Bi tup kan alma + idrar testi 235 usd (iki kisi fiyati) - sonra tekrar 4. Kata
    4 er asi olduk totalde 560 dolar (iki kisi) gorevliler gayet iyi bir sekilde yonlendiriyor ve randevuyu erkene almak daha mantikli sanki. Bu arada butun odemeleri dolar cash olarak yaptik. 9.15 ve 9.20 ye randevu almistik 1-2 saat surdu totalde islemlerimiz. Ardindan 3 mayis saat 8 deki randevumuzu beklemeye koyulduk.
    Elcilikteki mulakati da (daha detayli yazdigi icin) esimin kaleminden burada paylasiyorum 🙂 ;

Sabah 8’de olan Green Card Mülakatı için 07.30’da Ankara- ABD Elçiliği’nin önünde olduk.

ABD Elçiliğinde güvenlik önlemleri çok sıkı ve her şey usulüne göre yapılıyor. Biz elçiliğe girmeden içeriye araba anahtarı hariç hiçbir şeyi içeri almadıklarını bildiğimizden, her şeyi arabada bırakmıştık. Hatta midem bulanıyor diye naneli şeker vardı elimde, onu dahi sokmadılar. Çünkü içeriye yiyecek ve içecek sokulması yasak. Yanımızda sadece belgelerimiz ve araba anahtarımız vardı yani. Elçiliğe giriş için sıra bize geldiğinde, öncelikle kapıda birisi pasaportlarımızı kontrol etti. Üzerimizde elektronik cihaz olup olmadığını sordu, ve ceketlerimizi hafif kaldırmamızı isteyip içinde bir şey olup olmadığına baktı, ve avuç içlerimizi ufak bir hareketle bir peçete yardımıyla sildi 🙂 bunun anlamını biz de anlayamadık. Ardından hol tarzı bir yerden geçerek X-Ray cihazının olduğu bölüme geldik. Burada üstümüzü kadın bir görevli detaylı bir şekilde aradı ve montlar, evraklar ayrı biz ayrı cihazdan geçiş yaptık. Ardından elçiliğe giriş yapabildik. Girişte danışma tarzı bir yerde tekrar pasaportlarımızı ve vize için çektirdiğimiz fotoğraflarımızı kontrol ettiler. Yüzümüze de bakarak büyük ihtimalle pasaporttaki kişinin biz olup olmadığımızı teyit etmek istediler. Ardından sıra numaramızı aldık. Bizimkisi “0007” idi, James Bond 🙂 Bize sıra numaramızı veren kişi bir bilgilendirme yapmadı fakat diğer görevli sıradaki diğer kişiye “Mülakatı hangi dilde yapmak istersiniz?” diye sordu. Kişinin verdiği yanıtı hatırlamıyorum fakat bize sorulmadığı için eşim meraklandı ve farklı bir görevliye bize görüşmeyi hangi dilde yapmak istediğimiz sorulmadı dedi 🙂 Görevli de “GC oldugu icin kendi dilinizde konuşabilirsiniz” dedi.  Ardından sıramızı beklemek için Green Card talihlilerin oturduğu bölüme geçtik. Ortam turist vizesi için ve Green Card için gelenler olarak ikiye bölünmüş durumda. Biz yerimize geçtiğimizde çok kalabalık değildi, ve çok kısa bir süre sonra sıra bize geldi. Numaramızın yazdığı kabine geçtik ve kadın görevli bizden belgelerimizi istedi. (Bazı arkadaşlar tüm belgeleri vermişler içerisinden ihtiyaç duyulanları görevli almış, fazla belgeleri iade etmiş. Ama bizim görevlimiz tek tek kendisi istedi gerekli belgeleri biz de dosyamızın içinden seçe seçe kendisine teslim ettik) Bu konuda ek bir konudan da bahsetmek isterim. Amerika’daki arkadaşımızın telefon numarası değiştiği için güncel numarasını vermek istiyorduk, görevliye durumu izah ettik ve anlayışlı bir şekilde DS-260’ın çıktısı üzerinde Amerika’daki arkadaşımızın bilgilerinin yazdığı yerde telefon bilgisini kalem ile düzeltebileceğimizi iletti. Biz de düzenlemeyi yaptık ve o şekilde teslim ettik. Belge teslimleri tamamlanınca, tekrar bekleme kısmına döndük.  

Kısa bir süre daha beklemenin ardından tekrar sıra numaramız yandı ve bu kez Visa Fee’yi ödemek için ilgili gişeye geçtik. Ve kişi başı 330$ ödedik. Ödeme tamamlandığında bize herhangi bir dekont tarzı bir şey verilmedi, zaten gişe arkasında yan yana olan görevliler bu işlemi arkada kendileri hallediyorlar. (dekont vize görüşmesi bittiğinde veriliyor)
    Diğer beklemelerimizden biraz daha uzun sürecek şekilde biraz daha bekledik ve ardından esas görüşme için ilgili gişeye geçtik. Bizle ilgilenen kadın bir görevliydi ve sanıyoruz Türk’tü, çok da tatlı bir kadındı 🙂 Selamlaşma faslından sonra sağ elimizi kaldırıp yemin etmemizi istedi. Yeminin ardından “Amerika’da nerede yaşamayı planlıyorsunuz?” sorusunu sordu. Biz de arkaşımız orada olduğundan ilk Fort Lauderdale’a gidecegimizi söyledik. Ardından asıl talihli olan eşimin işi zaten evraklarda yer aldığı için benim ne iş yaptığımı sordu. Ardından her şeyin çok güzel göründüğünü söyleyip vizemizi onayladı. Bize sorulan sorular bu şekildeydi ve aslında kısa bir mülakat oldu ve olumlu sonuçlandı. Belgelerimizin asıllarını da teslim aldıktan sonra elçilikten çıktık. Umarız mülakata giren herkesin süreci olumlu sonuçlanır ve herkes elçilikten mutlu ayrılır.

• Tebrikler.insallah vizelerinizde sorunsuz gelir.yeni hayatinizda basarilar

• @erglali cok guzel ayrintili anlatmissiniz. Ben bircok seyi kapidan cikinca unuttum hemencecik.sizin anlatiminizla tekrar noksansiz o sureci yasamis gibi oldum.yeni hayatinizdi basarilar ve mutluluklar dilerim.

• Meraba arkadaşlar... Bugün görüşmeye girdim ptt kaydımı istemediler bende hatırlatmadım yani o heyecanla düşünemedim. Sizce bir sorun olur mu?

• @rabiadzgn Benden de istememişlerdi. Hatta ben istemediniz diyince gerek yok dediler.

• Mülakata giderken ds 260 ın mail deki barkodlu olan sayfasını götürüyoruz değil mi ??

• @chemist çok teşekkür ederim ☺

• Öncelikle böyle yararlı bir şeyi kurmaya vesile olan tüm herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Sürecin en başından beri her türlü desteği, bilgi paylaşımını sağladınız. Bugün günün ilk mülakatı benimle başladı...Gerçekten çok heyecanlanmıştım ama yetkililer çok sakin ve güleryüzü olduğu için geçiverdi heyecanım hele mülakatı yapan bayan çok çok iyiydi. Bugün görüşmede 2 fotoğraf, pasaport, nüfus kayıt örneği, adli sicil belgesi, öğrenci belgem, sponsorluk için form ve sponsorumun gc lerini, sağlık raporunu istediler. Başka birşey istemedi. Görüşmede sponsorumun kim olduğunu , burada ne yaptığımı, oraya gidince ne yapmayı düşündüğümü sordu sonraTebrikler vizeniz onaylandı dedi ve çıktım. Çok rahat ve sıkıntısız geçti çok şükür.Şimdi sıra pasaportun gelmesini beklemek.Rabbim bekleyen tüm herkese hayırlısıyla bu mutluluğu yaşamayı nasip etsin arkadaşlar.

• @rabiadzgn pasaportun size gonderilecegi adees kaydini yaptiysaniz kagidin bir onemi yok. Ben ozellikle sordugumda gerekli olmadigini belirttiler

• ⭐⭐

@osmanQdenizli vizenizden haber varmı?

• Perşembe günü için belirlenmiş mülakat için doktor randevusunu salıya almak çok mu geç olur? Pazartesi daha mı iyi olur? Ben hala visa bulletin bekliyorum fakat başka bir gc talihlisi arkadaşım için karar vermeye çalışıyoruz 🙂

• @osmanqdenizli evet onu yaptım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erglali @rabiadzgn tebrikler, bundan sonraki surecte bol sanslar!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gallifrey DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Perşembe günü için belirlenmiş mülakat için doktor randevusunu salıya almak çok mu geç olur? Pazartesi daha mı iyi olur? Ben hala visa bulletin bekliyorum fakat başka bir gc talihlisi arkadaşım için karar vermeye çalışıyoruz 🙂

gec olmaz. Merak etmenize gerek yok, eger beklenmedik bir durum olur rapor hazir olmazsa bile mulakatinizdan sonra saglik raporunu goturebilirsiniz. Eger arkadasiniz zaten Ankara'daysa hic islemleri sikistirmayip pazartesi gitmeyi tercih etsin.

• @crazycells çok teşekkür ederim özelliklede size🙏

• 9 ay önce şöyle yazmışım, "Amaaannn bekle bekle kök salacaz, insanın dosya numarası 36xxx olurmu olsana şöyle 15xxx falan rahat rahat bahar aylarında görüşmeye git, (kazanmışız birde beğenmiyoruz, taş olacam vallahi) :)"

Kazanıp beğenmemekte haklıymışım meğer... 😞

Bu arada görüşmesi olumlu geçen ve vizesini alan tüm arkadaşları tebrik ederim. Yeni hayatlarında sonsuz mutluluklar, başarılar...

• ⭐⭐

@asilcenk her 1000 case de Issued oranı her ay azalarak devam ediyor. Neredeyse %20 lere indi. Ready case ler son 5 ayda 6000-7000 arasında. Sadece Nisan sonunda 4800. Yani bu Ready Case lerin 3 binin altına ineceğini hiç düşünmüyorum. Evet 36 bine gelmesi biraz zor ama hiç de öyle söyledikleri gibi aşağılarda kalmayacak rakam. Ayrıca bu tahminim kimin uydurduğunu bilmediğin 18300 kotasına göre. 21 bin üzerinden yapılırsa çok değişir durum.

• Merak ettim de Ds260 formunun çıktısını da götürüyor muyuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xemre DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merak ettim de Ds260 formunun çıktısını da götürüyor muyuz?

gerek yok, o bilgiye kendileri ulasabiliyorlar; ama DS260 formunuzun submit sayfasindaki barkodlu ciktiyi goturun, oradaki numaradan rahatca DS260'ini gorebiliyorlar.

• @maranty benden onlari istemediler. Sizden isteyebilirlermi bilmem tabiki. Benim mulakatimi sanirim turk bir bayan yapti.turkcesi benden iyiydi zira

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |