Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@myxo11, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba herkese,

3 Aralikta Green Card Konsolosluk Randevesuna gidecegim.Ancak soyle bir durum var. Yurtdisinda yasiyorum ve Ankara'ya sadece bunun icin gelecegim. Pasaportumu 2 haftadan once alma sansim oluyor mu ? En kisa surede nasil alabilirim ?

Bu durumu konsoloslukta dile getirebilirsiniz, eger yapabiliyorlarsa ve nedeninizi mantikli bulurlarsa size oncelik verebilirler; ama genelde bu kadar uzun surmuyor zaten.

• @usanyc ev secerken sakin ucuz diye dusunmeyin, burda genelde her mahallede (sehir merkezlerinde ozellikle) ailenizle rahatca yasayamazsiniz. size fikir vermesi acidan bir link atiyorum , her evin cevresindeki suc oranlarina mutlaka bakin. Ben onceligimi buna verdim. https://www.trulia.com/p/ny/rochester/75-irvington-rd-rochester-ny-14620--2013425525#lil-crimeTab . Bazen vakit gecirmek icin lyft yapiyorum ve bahsettigim mahallelerden talep aldigimda huzursuz oluyorum. Burada detay veremem pek ama gercekten dikkatli olun .

• @crazycells cok tesekkurler. Kisacasi ne kadar surede geliyor ?

• ⭐⭐⭐

@myxo11
    Genelde, görüşmede onay alırsanız eğer ve sonrasında bir sorun çıkmazsa vizeniz ile ilgili.
    5 iş günü içerisinde belirlediğiniz Ptt şubesinden alabiliyorsunuz.

• @bolatmali cok tesekkurler

• @vahapmoh teşekkür ederim, ama Asyadakı currrent numaralarını bulamadım,
    yardımcı olur musunuz .

Dosya Numarasi: 2020AS17XXX
    DS-260 Gonderimi: 23/05/2019
    KCC Evrak Istegi: 16/10/2019
    KCC Evrak gön: 21/10/2019
    KCC Evrak Onayi: 20/11/2019
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: BEKLENEN 2020 kasım

• ⭐⭐⭐

@ismail1 Bey - Asya için current 8200 bilginize

• @fetihy teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@ismail1 bey rica ederim boş şanş 🙏

• @crazycells merhaba kcc evrak maili beklerken bir kez daha aynı evrakları tekrar yolladım yanlışlıkla bir sorun olurmu?

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@usanyc paterson sakın gitme hangi şehirdesin bilmiyorum ama ne kadar eroin uyuşturucu yada kaçakçılık varsa orada dönüyor. Lojistik işine hakimsin neden devam ettirmiyorsun da kendini ezdirecek yerlerde çalışmak istiyorsun. Forumda youtube sürekli söylenen ki @VerEliniAmerika türk türkü öper mi videosunda ki gibi sürekli türklerle olacaksın gerçek amerikaya alışamazsın ki @semavi ilk gittiğinde çalıştı 3 ay maaşını alamadı gibi sen ülkeye alışana kadar diyorsun işte orası amerika değil sadece şu anda nerede yaşıyorsan oradaki evleri 1 - 2 katlı ahşap ev yap işte paterson sana

Bir saniye ya ben anlayamadim ya bir anlatım bozuklugu var ya da siz benim durumu yanlış biliyorsunuz. Ben ilk 3 ya da 4 ay düşük maaşlı bir işte çalıştım. Bir gün bile maaşım gecikmedi. Sahipleri Türktu. hiçbir zaman da şikayet etmedim. insanlar düşük maaş veriyorsa ya siz kötüsünüzDur ya da onlar sizden faydalanıyorDur. Siz kötü iseniz iyi olana kadar ses çıkartamazsınız buna. Yok gerçekten iyi olduğunuzu düşünüyorsanız o anda bırakmak gerekir hakkımızı alamadığınız dönüm noktasında. Benim düşüncem bu yöndedir kendi kariyerimde her zaman... Ben de daha iyi imkanlar açılacağını düşündüğüm için herhangi bir blöf yapmadan o anda işten ayrıldım. O arkadaşları da zor durumda bırakmamak için hatta 2 hafta fazla çalıştım ricalari uzerine. Bu nezaket en az 5-6 aileye ekmek kapısı oldu çünkü daha sonra yeni gelen arkadaşlar yönlendirdiğimde beni kırmadılar sağ olsunlar...

Ben burada yüzden fazla aile ile tanıştım evime gidip geldiler Ben onların evine gidip geldim. 5-6 tane kötü niyetli veya aşırı menfaatperest insan çıkmış olabilir bunlar yüzünden kalan 95 kişinin hakkına giremem...

Siz nasılsaniz çevrenizdeki çoğunlukta öyle olur. Ben çevremde çok fazla iyi insan tanıyorum ben de kötü niyetli davranmamaya çalışıyorum kimseye bu kadar net... Çünkü hayatımın kalanı için burayı seçtim ve gündelik dostluklara ihtiyacımız yok...

Daha sonra da yine Türk bir firma ile çalıştım. HEr yerde sorun yaşanabilir Türk mantığını her yerde eşleştirebiliriz ama lütfen benim üzerimden gitmesin bu muhabbet. Ben burada Türklerle olmaktan çok çok memnunum O yüzden ortamı bozacak insanları tutmuyoruz yanımızda.

Çok görüyoruz o 'Amerikalılar çok iyi Türklerden daha iyi komşularımız var" diyenleri... Sonra içecek bir çaya bir muhabbete muhtaç kalıyorlar... Yada belli yaştan sonra burası kötü diyen aksi teyzlere amcalara donusuyorlar...

Ben Amerika sistemini sonuna kadar yaşamaya çalışan ama Türk çevremden de asla vazgeçmeyen bir insanım Bu kadar net..

• @crazycells Merhaba, Yasalar ve kurallar derken kısaca bahsedebilirmisiniz. Yani red oluşturabilecek durumları merak ediyorum doğrusu.

• @semavi Türkiye’de doğru düzgün bir aile yapısına sahip olan bir aile , ABD de aile ortamı eş dost arkadaş ister. Bu bir kültürdür. Ama zaten Türkiye’de doğru düzgün bi aile yapın yoksa nereye gitsen aynı olursun!!

• 6 hafta oldu halen onay maili gelmedi.

• .................

• @crazycells Evrak onay email almayanlar için tavsiyeleriniz nedir ?

• @usanyc Aralık ayından sonra önümüzü daha rahat görebiliriz sanırım, şu an bir tarih söylemek için erken

• Bu ileti silindi!

• Arkadaşlar ben 17 ekimde evraklarımı göndermiştim, yaklaşık 6 hafta geçtiği için KCC ye bu durumu email konu kısmına case numarası yazarak sordum, şu an sadece otomatik bir e-mail geldi, bir cevap verilmesi için beklemedeyiz(gelen otomatik e-maili aşağıya bırakıyorum)

Case Number : 2020EU00028xxx

Principal Applicant Surname and Name:

Date of birth: ay/gün/yıl

Preferance Category: DV DİVERSITY

Good morning, have a nice working day
    *I had sent the required documents by KCC before 6 weeks ago
    *Then came the "Automatic reply" e-mail
    *But I have not yet received the "Congratulations! Our records indicate" e-mail

What should I do?

Thank you.

20191125_210549.jpg

20191125_210633.jpg

• Bugün saat 16 civarında aşağıdaki email ile cevap verdiler

Thank you for your inquiry.
    After sending documents to [email protected], you will receive an automatic reply to your email.  If there are no attachments, the auto reply explains there are no documents attached to the email.  If there are attachments, the auto reply explains we received your email and are currently processing your documents.  Please allow time for processing of your documents.  Documents are processed in numerical order, based on lottery rank number.  Once KCC has processed your documents, we will let you know if anything is missing or if we have received everything needed.
    Your forms have been received and are currently processing.  Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.  Once the Kentucky Consular Center has finished processing your DS-260, you will receive an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing.
    In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.
    For additional information, please refer to the following websites:
    Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html
    Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html
    DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html
    To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://www.dvlottery.state.gov/

Cheryl
    Kentucky Consular Center
    PAE, Support Contractor
    CA/VO/DO/KCC
    Williamsburg, Ky
    Phone: 606-526-7500
    Email: [email protected]

Any information in this transmission pertaining to the issuance or refusal of visas or permits to enter the United States shall be considered confidential under Section 222 (f) of the Immigration and Nationality Act (INA) [8 U.S.C. Section 1202]. Access to and use of such information must be solely for the formulation, amendment, administration, or enforcement of the immigration, nationality, and other laws of the United States under INA 222(f) and as specified in FAM guidance. If you have received such information in error, do not review, retransmit, disclose, disseminate, use, or take any action in reliance upon this information, and contact the sender as soon as possible.

This email is Sensitive but Unclassified based on the definitions provided in 12 FAM 540.

Alıntılanan metni göster

Official - Privacy/PII 
    UNCLASSIFIED

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |