Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bolatmali Hadi gecmis olsun, bundan sonrasi cok daha onemli, sansin sizinle olmasini dilerim. Yeni hayatinizda basarilar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Adama-Coulibaly sorun degil siz yine de gonderin.

Cocugunuzu iceri alirlar diye tahmin ediyorum, ama sayin @Muhtaradana 'nin da dedigi gibi katilmasina gerek yok. ABD vatandaslari ya da Green Card sahiplerinin mulakata katilmalari sart degil, fakat bebek oldugu icin dediginiz nedenlerden dolayi iceri alacaklardir diye dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@somebody, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Vize görüşmesinden 15 gün önce belgelerin postayla konsolosluğa gönderilmesi diye bir ibare var. Bu doğru mu? EB1 kategorisi için gerekli mi? Ankaradaki mülakat için soruyorum

DV kategorisi icin gerekmiyor, EB1 icin gerekiyorsa gondermelisiniz. Nereden kontrol ediyorsunuz? Konsoloslugun sitesinden mi?

• @gülden ben de 29 ekimde yolladım evrakları, 29unda da evrakların ulaştığına dair bana mail attılar. İletişime geçmem gerekiyor mu?

• merhabalar,
    aklımıza takılan bir konu var, yardımcı olabilir misiniz?
    17.10.19'da evrak maili geldi, 19.10.19'da evraklarımı gönderdik, ancak hala (22.11.19) evrak onay mailini almadık. (otomatik gönderilen mail aynı gün içerisinde gelmişti)
    beklemeli miyiz yoksa evraklarımızı tekrar mı göndermeliyiz? yada kcc ile mi iletişime mi geçmeliyiz? en doğrusu nedir?

• @dilsahceyhun Herkes aynı durumda bekliyor.

• @ayvalik10 cevap veriyorum

1. Hayir ozer bir firmada bolge ihracat yoneticisiyim 7-8 senedir bu alanda calisiyorum
    2. Maddi olarak kendi hesabimda 12k$ +7k$ ikinci hesapta, +ev+araba gosterdim(tapu ve ruhsat)
      3.Bizim mulakat 3/11/19 oncesi oldugu icin sanirim hicbirsey demediler
    3. Evet sordular. Kimin yanina gideceksiniz ve orada ne iş yapacaksinizi diye sordular.
      Not: benim fikrime gore ingilizce mulakatta konusmak ve kendini net ifade etmek(net cevaplar) daha avantajlidir diye dusunuyorum

• @Mert-Güngör Merhaba Mert Bey,

Siz evrak göndereli 6 hafta olmamış henüz. 6 hafta dolduktan sonra sorgulamanız daha anlamlı olur. Ben 5 Ekimde yolladım. Benim 7 haftam. Bugün KCC ye yazdım yanıt bekliyorum. Bilgi gelince sizede iletiyor olurum.

• Sn. @crazycells Merhaba,
    Dün gece evrakları yolladım ve Auto received mail geldi. Sabahta ayrı bir mail geldi çünkü dün aradığmda bana Required Docs mail gelmedi dediğim için atmışlar. Sabahki mailde önce docs geldi diye belirttiler ardından 3 ile 6 hafta içinde dönüş olmazsa kendilerini aramamı yazmış (Mailde Sponsor bulunması önemli destekçi da olur diye yazmışlar, o zaman sırası gelmeyen arakdaşlar bence sponsor bulurlarsa çok daha iyi olacağını düşünüyorum).
    Bebek ile görüşmeye girip girmeyeceği konusunda çok teşekkür ederim, eşime bilgi veriyor olacağım.

• ⭐⭐

sponsorsuz olmuyor mu? ya da artık çekiliş yerine normal başvuru gibi mi düşünüyorlar?

• @gülden teşekkür ederim

• @haymatlos_ eyalete ve hesaptaki paraya göre değerlendiriyor mesela 1 çift houston için 20k gösterip onay alabiliyor los angeles için bu miktarı gösterirsen sponsor istiyolar.

• ⭐⭐

@Mrfirat günaydın yok yukarıda demiş ya sponsor hazırlamanız faydalı diye ondan dedim yani para yanına sponsor illa şart gibi bi algı yaratılıyor

• @haymatlos_ yok şart diye bişey ama varsa iyi olur sponsor veya job offer gibi kolay atlatılır mülakat süreci

• ⭐⭐

@Mrfirat zor değil mi sponsor bulması kazansam sen kimi bulurum şimdiden düşünemiyorum bile

• @haymatlos_ Benim NY de akrabam var artı çalıştığım firmanın abd de 5 eyalette fabrikası var yeterki çıksın 🙂

• ⭐⭐

@Mrfirat şanslıymışsın

• @haymatlos_ pahalı bir eyalet belirtmeyeceksen sponsora gerek olmaz ama illaki ben CA veya NY gidicem dersen adresi konsolosluğa uygun bir eyalet gösterirsin texas ohio gibi sonrasında ister CA ister NY havaalanında adresi güncellersin yada uscis ten

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@RuslanDeCondrat çok teşekkür ederim verdiğin içten samimi cevaplar için.

• @crazycells bu bilgiyi mülakat yönergeleri diye bir dosyada gördüm fakat belge şu anda web de çıkmıyor. Eski bir yönerge olabilir. Şu andaki current mülakatla ilgili belgelerde (ne ceace ne de konsolosluk) böyle bir ibare yok. EB ve DV için ortak talimatlar var. Böyle bi r şey olsa konsolosluk (veya NVC) bana bilgi vermez miydi diye de düşündüm, yani 40 kere yazıyorlar heryere..bütün linkleri kontrol ettim. Konsolosluğa sorsam mı sizce?

Benzer Başlıklar

• 8481
  • 6431
  • 516
  • 21
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |