Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @usanyc imanlı hristiyan derken ? 🙂

• Bu aralar evrak onay e-mail alan varmı ?

• @berkyurdum Berk bey selamlar, bende dv2020 sürecindeyim ve iş sebebiyle sürekli yurtdışına gidip geliyorum, herhangi bir problem olmaz. Sebebini de belirteyim sizlere bu süreçteyken 4 Kasım'da b1/b2 Amerika vizesi aldım. Önümüzde ki hafta iş sebebiyle Amerika'ya gideceğim. Gönlünüz rahat olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete aynı soruyu 3 defa sorarak eline ne geçecek ki
    15 kasımda bülten açıklanacak current olacak numaralar ayarlanıyor ondan current olacak kişilere evrak maili gelir ondan sonra sen evrakları gönderirsin sonra onay maili alırlar ondan onay maili kimseye gelmez bu aralar

• @ayvalik10 Sorduğum soruyu sen niye üstüne alındın😊Forum da bir senmi varsın ? Sana gelmeyen belki başkasına gelmiş olabilir !!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete forumda kirlilik yaratıyor ondan

• @crazycells ds-260 formunu açtırmak için paylaşılan metni buldum ama gönderilecek adresi bulamadım. Belki de ben bulmayı beceremedim. Acaba bu yaygın konuyu da ilk entry'ye ekleseniz de burada daha fazla kirlilik yaratmasak?
    Doğru adres [email protected] mu olacak?

• @epinarcen merhaba
    Send documents only to the [email protected] email address.

• Türkiye’den bu yıl kaç kişi GC kazandı acaba ?

• ⭐⭐

@Semihmete trden kazanan sayısı dv2019 2411 kişi

• @epinarcen evet [email protected] adresine ds 260 formunu açtırmak için email atıyoruz⬇⬇⬇⬇

https://yesilkartforum.com/forum/post/82470

[email protected] ise KCC nin bizden istediği evrakları gönderdiğimiz adres

• ⭐⭐⭐

Pek kıymetli ve değerli yol arkadaşlarım.

Malumlarınız iş güç hayat mücadelesi devam ediyor. Bununla beraber ufaktan ufaktan İngilizceyi öğrenmek, ilerletmek ve pratik yapmak için ne gibi öneri ve tavsiyede bulunursunuz?
    Teşekkür ederim ilginiz için 😊

• ⭐⭐⭐

@fetihy, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Pek kıymetli ve değerli yol arkadaşlarım.

Malumlarınız iş güç hayat mücadelesi devam ediyor. Bununla beraber ufaktan ufaktan İngilizceyi öğrenmek, ilerletmek ve pratik yapmak için ne gibi öneri ve tavsiyede bulunursunuz?
    Teşekkür ederim ilginiz için 😊

rosetta stone bilgisayarına yada telefonuna kurabilirsin.
    ayrıyetten web sitelerinden
    duolingo
    memrise
    lingusta
    voscreen ile çalışabilirsin pratik yapabilirsiniz.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Semihmete aynı soruyu 3 defa sorarak eline ne geçecek ki
    15 kasımda bülten açıklanacak current olacak numaralar ayarlanıyor ondan current olacak kişilere evrak maili gelir ondan sonra sen evrakları gönderirsin sonra onay maili alırlar ondan onay maili kimseye gelmez bu aralar

Merhabalar, bu konu da eksik bilgimden dolayı kafam karıştı. Evrak onay maili 3-6 hafta arasında gelmiyor muydu? Onay maili geldikten sonra ise her ayın 15 inde açıklanan listeden current olmayı bekliyeceğiz ve olduğumuz (eğer kısmet olursa) ay sonunda durumumuz hakkında yeni bir mail alıp, ilgili siteden elmizde olan numarayla mülakat tarihi yeri saati öğreneceğiz. Bilgimde herhangi bir eksiklik var mı acaba? Teşekkürler..

• Arkadaşlar Yeşilkart kazandıktan sonra evlendim ve KCC'ye yazıp DS-260 formunu tekrar açtırttık.
    Eşimin iki ismi var ve ''Add Applicant'' yaparken ilk ismini yazmayı unuttuk. Ardından KCC'yi arayıp yardım istedik, 3 kere de yazılı olarak durumu anlatan mailler yazıp gönderdik, hatta eşimin formunu silmelerini, tekrar baştan oluşturmak istediğimizi de söyledik fakat oluşturduğumuz DS-260 formundaki ismi değiştiremiyeceklerini, diskalifiye olup olmayacağımızı da söyleyemeceklerini yazdılar. DS-260 formunda "tam isim" yazan kısmına iki ismini de yazdık, orada sorun yok ama açılan ilk sayfada yanında "spouse" yazan yerde sadece ikinci isim ve soyadı yazıyor, yani herhangi bir değişiklik yapılamıyor. Daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı aramızda? Şu anda korkudan formları doldurduğumuz halde submit edemiyoruz ve vakit aleyhimize işliyor. Bu durum bizim için bir sorun yaratır mı ve nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? Konuyla ilgili acil yardıma ihtiyacımız var ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız.

İkinci bir sorunumuz da yine eşimin KKTC'den çifte vatandaşlığı var fakat çifte vatandaşlık sorusuna evet cevabı verince KKTC çıkmıyor. Dolayısıyla ''Cyprus'' u seçtik fakat o konuda da doğru olup olmadığına emin olamıyoruz.

Yardımcı olabilirseniz çok seviniriz.

• @ergun Merhaba bu yıl geçen senelere kıyasla evrak isteme mailleri geçen senelere göre çok önceden geldiğinden açıkçası benim görüşüm numaraların current olma zamanına yaklaştıkça onay maillerinin alınacağını düşünüyorum.3-6 hafta metinde geçen standart bir süre olduğunu varsayıyorum. Aynı hafta içinde 10 binlere de 50 binlere de mail geldi fakat o numaraların current olması arasında aylar fark eder.

• @fetihy dizi izle
    ailece izle ama altyazılı olsun: everybody loves raymond, gilmore girls tarzları
    bekarsan : seinfield, how i met your mother tarzları

• @ZoZO evet bu ayrıntı benimde dikkatimi çekmişti, her sene süreç değişik işleyebilir. Ancak süreci doğru biliyorum değil mi?

• @fetihy Ingilizce altyazılı belgesel, dizi, film, stand-up gibi yapımlar izlemeniz faydalı olabilir. Ayrıca Youtube'da english basic learn anahtar kelimeleri ile izleyeceğiniz videolar da faydalı olabilir.

• @ergun evet surec o sekilde asıl olan numarlarin current olmasi benimde numaram 19 binlerde tahminin subatta randevu maili almamiz yuksek ihtimal ama bir ay erken yada gecte olabilir

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |