Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayvaz-Azizov, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Teşekkür ederim, hayır Azerbaycanlı değilim, Türküm-Ahıskalı Ukrayna'dan ))

Eger hangi belgelerin istendigine tam olarak emin degilseniz, isterseniz Ukrayna'daki ABD konsoloslugunun sitesini de inceleyin, orada ekstra bilgiler bulabilirsiniz.

• @crazycells Sağolun, Bu arada biz Ukrayna konsolosluğunu aradık ancak Ukrayna polis belgesinin 1 ay içinde olacağını söylediler, bize başka yolunu gösterdiler, internet ile Ukrayna'dan sponsor arayıp 5 güne yapılıyormuş ama o belgenin Türkiye'ye getirilmesi lazım, Türkiye'ye tanıdık akraba gelen varsa onlarla birlikte getirmelerini istecegiz, bana evrak talebi 6 Kasım'da geldi bugun 12 Kasım oldu, 10 ila 15 gün yani 2 hafta sonra göndersem olur mu?

• @Ayvaz-Azizov bir problem olmaz, ama fazla geç kalmayın

• @sinobjk aşağıdaki linkteki başlığın ilk iletisi bu süreçte sizin için çok faydalı olacaktır ⬇⬇⬇
    DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari https://yesilkartforum.com/forum/post/58690

• @crazycells o zaman iş buluncaya kadar 3-6 aylık bir sağlık güvencesi planı yapmak daha mantıklı sanırım.

• @bakk25, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba benim evlenmeden önceki ev arkadaşım 12k para ve 30 bin TL değerinde araç ile bugün vizesini almış.
    Evli ve 6 aylık kızı var Teksas ta yaşamayı düşünüyorlar ben sponsor olayını ve is teklifi olayını sorduğumda öyle bir şey demediler görüşme sırasında çok rahat konuştuk falan dedi
    Kendisi 112 de paramedik yaklaşık 10 yıldır çalışıyor istanbul da eşi ev hanımı sanırım oda sağlıkcı ama calismiyor
    Bana gitmeden önce bankada ki miktari dediğinde bu miktar yetmez diye söyledim bu forumda yazismalardan ve mülakata girip sponsor istenen arkadaslarin durumundan dolayı.
    Ama almışlar,bu birazda meslek ile de alakali diye tamamen mali durum etkili değil diye düşünüyorum

Selamlar, arkadasiniz icin cok sevindim. Nasil bir memur ile mulakat yapmis acaba sorar misiniz? Saglikla ilgili meslekler yapabilmek icin once oryantasyon almak gerekiyor diye biliyorum. Bu durumda nasil oluyor da 12k yeterli bulunuyor anlamiyorum dogrusu.

• ⭐⭐

@Nothing-Man öyle kolay değil o konu. Zaten artık istesende devlet personeli olamıyorsun belli bir partinin holiganı olmadığın sürece. O nedenle yasal haklarını sonuna kadar kullanmak gerekli. Basına ne gelir bilemezsin. Benim bir göçmenlik maceram daha var eski postalardan zamanın oldugunda bakarsın. Bir daha gelmem dedim ücretsiz izne ayrıldım. 4 ay sonra dönüp işe basladım. ☺️ Geri kalanını bu göçte kullanacağız. (eşim ve ben memur statüsünde uzmanız.)

• @Ayvaz-Azizov cansın.

• @HockeyUmpire2 siyasette girmesin ama zaten partizan bu yönetimden kaçmak değil mi amaç.Daha önceki postlarınıza baktım ama göremedim, anlamadım da zaten 2019 kazananısınız ? şimdi yaşadıklarınızı bilmiyorum ama 2019 kazanıp döndünüz ise bu izin hakkınızın size verdiği bir yumuşaklık ola bilir. Burada tarihten şöyle güzel bir örnek verelim;
    Tarık Bin Ziyad İspanya kıyılarına ordusu ile çıkar.Daha sonra gemileri ateşe verdirip ordusuna ''Arkanızda düşman gibi bir deniz, önünüz de deniz gibi bir düşman var, Nereye kaçacaksınız ? '' Bu konuşmadan sonra Tarık'a saldıran olmamış garip 😃 İspanyayı almış bu askerler, yani bazen gemileri yakmak gerek.

• ⭐⭐⭐

@irem-begum hanım tebrik ederim. Yeni hayatınızda başarılar diliyorum 😊

• @lawyer40 bende sizi tebrik ederim hayır onlar değildik onlardan hemen sonra giden bizdik kırmızı mont vardı üstümde 🙂

• Merhaba sorum şu evrak maili geldi, şu anda evli değilim ancak yakın zamanda evleneceğim. Şimdilik bekar olarak evraklarımı gönderiyorum, fakat evlendikten sonra kendim istediğim bir tarihte, daha mülakat tarihi gelmeden önce evraklararımı güncelleyebiliyormuyyum yani eşim için ds260 formunu açtırabiliyormuyum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Aydın, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba sorum şu evrak maili geldi, şu anda evli değilim ancak yakın zamanda evleneceğim. Şimdilik bekar olarak evraklarımı gönderiyorum, fakat evlendikten sonra kendim istediğim bir tarihte, daha mülakat tarihi gelmeden önce evraklararımı güncelleyebiliyormuyyum yani eşim için ds260 formunu açtırabiliyormuyum.

evet, yapabilirsiniz.

• @Muhtaradana, teşekkürler cevaplar için

• @lawyer40
    Tebrikler hayırlı olsun Bundan sonraki süreçte sağlık mutluluk ve başarılarınızın devamını dilerim

• @Cupzen tebrıkler başarılar bi sorum olacaktı eşimizde pasaportu değişmesi gerekiyor kızlık soyismi nedeniyle,konsolosluğa göndermeliymişim yoksa gerek yoklu mülakat zamanımı düzeltiyorlar

• @ibrahim-civan Yanlışlıkla beni etiketlemişsiniz sanırım, cevabı bilmiyorum maalesef ama @crazycells @Muhtaradana veya konuya hakim birisi bu sorunuzu cevaplayacaktır.

• Merhabalar,
    Worldwide projeler yuruten Turk orjinli Amerikan sirketin Turkiye ofisinden ve yetkili kisisinden job offer almak ayni zamanda onu TR'de notere onaylatmak kabul gorebilir mi? @crazycells

• @ibrahim-civan Sanırım beni tagleyecektiniz. Değiştirdiğiniz pasaportu mülakat tarihiniz verildikten sonra 10 gün sonra elçiliğe iletirseniz onlar ya o anda ya da mülakat sırasında gerekli değişiklikleri yapıyorlar. Başarılar şimdiden,

• Merhabalar
    Mülakat deneyimlerinden okuduklarımda konsoloslukta lise diplomasını istemişler mülakata giren arkadaşlardan . Ancak ben lise diplomamı bir türlü bulamıyorum ve e devlette de kaydı yok .Sizce ne yapabilirim ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |