DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Herkese merhaba avukatından memnun olan birisi varsa ve newyorktaysa avukat bana ismini özelden yazabilirmisiniz lütfen

• Kasım ayında i-130 başvurusu gönderdik ortalama kaç ay kalmıştır onaylanmasına eşim vatandaş

• @Alfa-Centauri Benim anladığım genelde 12-18 ay arası sürüyor. Eğer makul bir sebebiniz varsa hızlandırma talebinde bulunabilirsiniz, biz hızlandırdığımız için 7 ayda sonuçlandı.

• GÖÇMENLİK BÜROSU SAĞLIK RAPORLARININ VİZE NUMARALARİNDA GERİLEMELERE YOL ACTİGİ VE SUREYİ UZATTİGİ İCİN SURESİZ GEÇERLİ OLACAĞINI DUYURMUŞ BİLGİSİ OLAN VARMİ

• @Busra-Akdag Merhaba, Buna nereden bakiyoruz pasaportun durumuna?

• @Busra-Akdag cok tesekkur ederim:)

• @Caner-Türk bu bilgiye nereden ulaştınız acaba? Eğer böyle ise, O zaman son 1 yılında aşı olma zorunluluğu da kalkmış oluyor?

• @hulyarslan instagramda Amerikada türk bir avukat var göçmenlik işlerina bakan onun videosunda gordum . Ama ustun körü anlatmis .amerikadami gecerli yoksa heryerdemi bilmiyorum.biraz arastirdim bir degisiklik goremedim .

• @Caner-Türk anladım teşeekkür ederim. Umarım gerçeklik payı vardır 🙏

• @xylz24 Merhaba hızlandırma talebiniz neydi özel değilse paylaşabilir misiniz? Bizim 10 ay oldu hala bir haber yok

• @gkorkmaz Merhabalar, ben psikolojik, finansal zorluk ve sağlık ile alakalı sebepler verdim ve kanıtlarla birlikte gönderdim

• @Alfa-Centauri normale göre Ekim gibi onaylanabilir belki Eylül-ağustosta olabilir ya da bir bakmışsınız aralık bile olabilir hiç belli olmuyor.

• SAGLİK RAPORUYLA İLGİLİ ONEMLİ GELİSME
    canerrrturk
    Soru
    Vize icin ilk alinan saglik raporu surec ne kadar uzun olursa olsun gecerli sayilacakmis hocam bir bilginiz varmi...

AVUKATİN YORUMU.....

@canerrrturk Evet göçmenlik ofisi geçtiğimiz ay bununla ilgili bir yönerge yayınladı. 1 Kasım 2023 tarihinden sonra tamamlanan doktor raporları bundan sonra sonsuza kadar geçerli olacak ve tarihi geçmeyecek diye belirtildi. Dolayısıyla dosya ne kadar uzun sürerse sürsün tekrar sağlık raporu göndermenize gerek kalmıyor. Bu iyi bir gelişme oldu diyebilirim.

• I-130 onayı alan herkesi tebrik ederiz. Umarım yakın zamanda eşim de sahip olur. Eşimin PD tarihim 2 Haziran 2023. I-130 onayı aldığınızda online hesabınızda süreç zaman çizelgenizde 2,3,4,5 ay veya beklenenden daha uzun vb. nelerin göründüğünü merak ediyordum. Eşimin ki 2 aydan fazladır 2 ay gösteriyordu, sonra geçen hafta aniden 4 aya çıktı ve dün 5 ay göstermeye başladı.

Kısaca merak ettiğim, I-130 ABD vatandaşı eş başvuruları onaylananların online hesaplarında, onay aldıklarında süreç süreleri nasıl görünüyordu?

• @Erik Ordaki sayılar sizi yanıltmasın bizim de uzun bir süre boyunca beklenenden daha uzun vb. bir yazı yazıyordu sonra birden 2 ay eklenip duruyordu. bikaç defa da oldu bu şekilde. süremize tekrardan 2 ay eklendikten sonraki gün onaylandığının bildirimini almıştık. yani ordaki sayıya çok güvenmeyin.

• @Erik bizdede yaklaşık 1 aydır gün yazmıyor.haziranda 1 yil olacak bakalım birşeyler olmasını umut ediyoruz.

• @Erik her hafta bir kişi bu soruyu soruyor neredeyse. O sitede yazan sayıyı baz almayın hiç bir gerçekliği yok. Bir gün girersiniz 2 hafta yazar sonra girdiğinizde 14 ay yazar maalesef… ve ona göre ilerlemiyor emin olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.7k

| | | |