DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• image.png

Selamlar, F-1 randevumu aldıktan sonra detaylarda aklıma bir şey takıldı. Randevuda Applicant Details -> Applicant Responses kısmındaki 2. ifade Yes olması mı gerekiyor? Hiç böyle bir şey sorulduğunu veya No dediğimi hatırlamıyorum. Bilgilendirecek olan biri varsa çok sevinirim.

• Bu ileti silindi!

• @gokalpcevik Merak eden varsa: böyle olması normalmiş (en azından benim durumuma göre), daha önce F-1 vizesi alan biriyle doğruladım.

• Selamlar, kişinin Amerikada LPR erkek arkadaşının olması ve eğitimine sponsor olması, ne derece güçlü bir Amerika bağıdır? Öğrenci vizesi alımını çok zorlaştırır mı sizce? Bu şekilde alanlar var mı? Ne tavsiye edersiniz?

Background: Kız arkadaşıma öğrenci vizesine başvurmayı düşünüyoruz (dil veya community college). Ben 2 senelik GC sahibiyim. Kız arkadaşım Türkiye'de yaşıyor ve ABD geçmişi yok. (schengen dışı birkaç Avrupa ülkesi ziyareti var). Kendisi 29 yaşında, ailesiyle birlikte yaşıyor. Son 5 yildir ayni firmada çalışıyor. (mevcut işinde İngilizce gerekli değil) ABD'de bir akrabası yok. ABD eğitimi için gösterebilecek bir birikimi yok. Ben ise temmuz itibariyle hem iyi bir pay stub hem de birikim gösterebileceğim. Ben Omaha, NE 'da olacağımdan ona da orada bir okul bakacağız.

• Herkese merhabalar, foruma yeni üye oldum. 28 mayıs 2024 te f1 vizesi için randevum vardı fakat ret yedim. Çifte vatandaş olduğum için 2. vatandaşı olduğum ülkeye bulgaristana gittim ve ordan da ret aldım. Bütün istenilenler gerçekten eksiksizdi. Vizeyi alabilmem için daha yapmam gereken bir yol var mı acaba ?

• Merhabalar,

2022 Eylül döneminde F1 statüsünde yüksek lisans için Amerika'ya gittim. Okula 3 çeyrek devam ettikten sonra bazı özel nedenler sebebiyle Türkiye'ye dönüş yapmak durumunda kaldım. Yaklaşık 14 aydır Türkiye'deyim ve global bir firmada Üretim Mühendisi olarak çalışıyorum. Gelecekte turist olarak Amerika'yı ziyaret edebileceğim ihtimaline karşılık B1/B2 Turist vizesi başvurusu yaptım ve başvurum red ile sonuçlandı. F1 vizemin son geçerlilik tarihi 2027 Eylül. Bu süre zarfına kadar okul kaydımı yenileyip tekrar Amerika'ya giriş yapabilir miyim ?
    B1/B2 vizesinden red almam F1 vize durumumu etkiler mi ?
    Ya da okul kaydımı yenileyip Amerika'ya gitmeyi düşünsem gelecek bir tarihte, gümrük görevlileri B1/B2 vizesi red durumumu göz önünde bulundurup beni almamazlık yaparlar mı ?

Şimdiden vereceğiniz bilgiler için çok teşekkürler. İyi forumlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

37

43.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.2k

| | | |