Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• F-1 vizesi mülakatında yaşımızın 30 ve üzeri olmasının vizeyi almamız konusunda ciddi bir şekilde olumsuz etkisi olur mu? Ben 31 yaşındayım ve toefl'a henüz girmedim, ancak gireceğim takdirde iyi bir derece alacağımdan eminim. ingilizce konusunda kendime güvenim tam kısacası. bunun dışında türkiye'den 2 yıllık meslek yüksekokulu mezunuyum ve mezun olalı 5 yıl kadar olduğu için bunun bir eksi olduğu kanaatindeyim şahsen.

şöyle bir toparlarsak, eğitim durumum ve yaşımdan ötürü red cevabı alma olasılığım çok mu yüksek? 30 yaş üstü olup f-1 vizesi alan var mı aranızda? belgelerimiz tam, ingilizce seviyemiz çok iyi ve okul bitişinde türkiye'ye dönüşümüz kesin olsa bile memuru ikna etme konusunda yaş çok fazla problem olur mu sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orcn1234 Yaş Sorunu içinde söyledi:

F-1 vizesi mülakatında yaşımızın 30 ve üzeri olmasının vizeyi almamız konusunda ciddi bir şekilde olumsuz etkisi olur mu? Ben 31 yaşındayım ve toefl'a henüz girmedim, ancak gireceğim takdirde iyi bir derece alacağımdan eminim. ingilizce konusunda kendime güvenim tam kısacası. bunun dışında türkiye'den 2 yıllık meslek yüksekokulu mezunuyum ve mezun olalı 5 yıl kadar olduğu için bunun bir eksi olduğu kanaatindeyim şahsen.

şöyle bir toparlarsak, eğitim durumum ve yaşımdan ötürü red cevabı alma olasılığım çok mu yüksek? 30 yaş üstü olup f-1 vizesi alan var mı aranızda? belgelerimiz tam, ingilizce seviyemiz çok iyi ve okul bitişinde türkiye'ye dönüşümüz kesin olsa bile memuru ikna etme konusunda yaş çok fazla problem olur mu sizce?

genel olarak su yonlendirmeleri takip etmenizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/97/f-m-öğrenci-vizeleri

Sorun olup olmayacagini sizin basvuru nedeniniz ve sartlariniz belirler, yasinizdan dolayi direkt olarak dosyayi eleyeceklerini sanmiyorum.

• Daha once 2010 da 5 yillik f1 ogrenci vizesi almistim bu yil ise f-1 vizesine basvurdugumda 3 kez red aldigim vize oldu. Yas 32. Red nedenlerini yasa baglamak ne kadar dogrudur bilinmez tabi. Muamma yani sundan yada sundan dolayi red aldiniz diyen yok malesef.

• Bir işte çalışıyor olsaydın önce F1 dil kursu için vize başvurusu yap derdim. İşim dolayısıyla İngilizce bilmem gerekiyor vs dersen yaşın önemi olmazdı. Zaten Amerika'dayken dil kursun bittiğinde F1'ı uzatarak istediğin farklı eğitimleri alabilirdin.

• Majezik bende bir iste calisiyordum 4 yildir f1 yaptim ama alamadim. daha once f-1 abd vize almis olmam ve evli olmama ragmen esim burda geri donecegime kanit da vardi aslinda. Yaptigim iste ingilizce kullaniyor olmama ragmen toefl egitimi alip yuksek lisans yapacaktim tr de hatta okuldan toefl sart diye belge de almistim buna ragmen hicbir evraka bakmadan 3 kez red yedim acikcasi kime ve neye gore vize verdikleri belli olmayan lanet bir ulke.Yani demem o ki tamamen sans isi bu vize isi o yuzden kimse sunlara sunlara sahibim alabilirmiyim sunlar sunlar yok bende alamazmiyim diye bos yere vakit harcamasina gerek yok onu anladim basvurmadan kimse sizin alip alamayacaginizi bilemez malesef.

• @vermaynen Yaş Sorunu içinde söyledi:

Majezik bende bir iste calisiyordum 4 yildir f1 yaptim ama alamadim. daha once f-1 abd vize almis olmam ve evli olmama ragmen esim burda geri donecegime kanit da vardi aslinda. Yaptigim iste ingilizce kullaniyor olmama ragmen toefl egitimi alip yuksek lisans yapacaktim tr de hatta okuldan toefl sart diye belge de almistim buna ragmen hicbir evraka bakmadan 3 kez red yedim acikcasi kime ve neye gore vize verdikleri belli olmayan lanet bir ulke.Yani demem o ki tamamen sans isi bu vize isi o yuzden kimse sunlara sunlara sahibim alabilirmiyim sunlar sunlar yok bende alamazmiyim diye bos yere vakit harcamasina gerek yok onu anladim basvurmadan kimse sizin alip alamayacaginizi bilemez malesef.

Senin durumunu anlamadım. Daha önce F1 alıp Amerika'ya gittin mi? Daha sonraki F1 vizenin içeriği neydi? Dil kursu muydu yoksa akademik miydi?

• @majezik Yaş Sorunu içinde söyledi:

@vermaynen Yaş Sorunu içinde söyledi:

Majezik bende bir iste calisiyordum 4 yildir f1 yaptim ama alamadim. daha once f-1 abd vize almis olmam ve evli olmama ragmen esim burda geri donecegime kanit da vardi aslinda. Yaptigim iste ingilizce kullaniyor olmama ragmen toefl egitimi alip yuksek lisans yapacaktim tr de hatta okuldan toefl sart diye belge de almistim buna ragmen hicbir evraka bakmadan 3 kez red yedim acikcasi kime ve neye gore vize verdikleri belli olmayan lanet bir ulke.Yani demem o ki tamamen sans isi bu vize isi o yuzden kimse sunlara sunlara sahibim alabilirmiyim sunlar sunlar yok bende alamazmiyim diye bos yere vakit harcamasina gerek yok onu anladim basvurmadan kimse sizin alip alamayacaginizi bilemez malesef.

Senin durumunu anlamadım. Daha önce F1 alıp Amerika'ya gittin mi? Daha sonraki F1 vizenin içeriği neydi? Dil kursu muydu yoksa akademik miydi?

Evet 2010 yilinda f-1 dil egitimi icin abd gittim. 5 Yillik vizem bitti turkiyede yaklasik 4 yil oldu biteli ve bu 2018 in sonlarina dogru da 3 kez f1 vize basvurusunda bulundum ogrenci olarak yine fakat dil okulu degil de toefl egitimi icin 2-3 aylik fakat malesef red aldim. Simdi turist vizesi icin basvuru yapacagim oncesinde schengen aldim birkac ulkeye girip cikip sansimi bu yonde deneyecegim esimle birlikte bakalim sonuc ne olucak merak ediyorum 🙂

• merhaba crazycells, aklima bir soru takildi. Abd icin turistlik vize alma da bir tur sirketi ile gidecek olmak ile bireysel olarak gidecek olmak arasinda bir fark var mi acaba vize alma konusunda vize memuru bunu dikkate aliyormudur sizce ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merhaba crazycells, aklima bir soru takildi. Abd icin turistlik vize alma da bir tur sirketi ile gidecek olmak ile bireysel olarak gidecek olmak arasinda bir fark var mi acaba vize alma konusunda vize memuru bunu dikkate aliyormudur sizce ?

hayir, cok etki edecegini sanmiyorum. Grup halinde basvurulsa bile zaten basvurunuzu teker teker alacaklar, ayrica bazi tur sirketlerinin vize alma sartina bagli is yaptigini animsiyorum, dolayisiyla tur sirketlerinin bir etkisi oldugunu pek sanmiyorum.

• @vermaynen Amerika'da bulunduğun süre dikkate alınarak İngilizce eğitimini almanı artık mantıklı görmüyor olabilirler. Bu eğitim akademik olsa bile çok önemseyeceklerini sanmıyorum. Turist vizesine başvur belki orda vize türünü değiştirirsin diyeceğim ama muhtemelen ikisinde de red verirler. Turist vizesi bile alman şuan için zor görünüyor. Ama 3-4 kere başvuru yapıp sonuncusunda vize alanlarda oldu. Ordaki vize sistemi nasıl çalışıyor kimse bilmiyor. Yapay zeka tarafından mı sonuç belli oluyor yoksa vize görevlisinden mi anlayamadım.

• @majezik Yaş Sorunu içinde söyledi:

@vermaynen Amerika'da bulunduğun süre dikkate alınarak İngilizce eğitimini almanı artık mantıklı görmüyor olabilirler. Bu eğitim akademik olsa bile çok önemseyeceklerini sanmıyorum. Turist vizesine başvur belki orda vize türünü değiştirirsin diyeceğim ama muhtemelen ikisinde de red verirler. Turist vizesi bile alman şuan için zor görünüyor. Ama 3-4 kere başvuru yapıp sonuncusunda vize alanlarda oldu. Ordaki vize sistemi nasıl çalışıyor kimse bilmiyor. Yapay zeka tarafından mı sonuç belli oluyor yoksa vize görevlisinden mi anlayamadım.

Evet 3 f1 reddin den sonra dediginiz gibi vize alma sansim zor gozukuyor bunun bilincindeyim ve bu nedenle vize turunu degistirip turist olarak basvuru yapayim dedim ve bunu da schengen vize almis olarak desteklerim diye dusunuyorum. 3 vizesiz 1 schengen vizeli yere seyahat ettim bu zaman diliminde ve 1-2 yada 2-3 schengen ulkesine daha girip hali hazir da schengen vizemin suresi devam ederken abd turislik icin basvuru gerceklestirmeyi dusunuyorum bakalim bir etkisi olur mu gorecegiz artik.

• @crazycells Yaş Sorunu içinde söyledi:

merhaba crazycells, aklima bir soru takildi. Abd icin turistlik vize alma da bir tur sirketi ile gidecek olmak ile bireysel olarak gidecek olmak arasinda bir fark var mi acaba vize alma konusunda vize memuru bunu dikkate aliyormudur sizce ?

hayir, cok etki edecegini sanmiyorum. Grup halinde basvurulsa bile zaten basvurunuzu teker teker alacaklar, ayrica bazi tur sirketlerinin vize alma sartina bagli is yaptigini animsiyorum, dolayisiyla tur sirketlerinin bir etkisi oldugunu pek sanmiyorum.

Bende dusununce cok bir etkisi olacagini sanmiyorum tesekkurler crazycells,

• Merhabalar. Amerikaya yüksek lisans başvurusu yapmak istiyorum ama 26 yaşında mezun olacağım. Sizce f1 vizesi almamda bu durum sorun teşkil eder mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |