Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @laxking Çok geçmiş olsun yani akıl almıyor ne dicemizi bile bilemiyorum

• @Kef14 32

• @Emine-Koçkaya tesekkur ediyorum, bende artik bilemiyorum malesef, hayirlisi diyip geciyorum

• Arkadaşlar merhaba, ben dün alabildim vizeyi. Herşey için çok sağolun. İki soru sordu verdi onay kağıdını. Niye gitmek istiyorsun? Açıkta round-trip uçak bileti var süresi bitecek, eşimin turist vizesi var benim yok. Tr de ne iş yapıyorsun? Hukuk fakültesinde akademisyenim. Bu kadar. Hep İngilizce konştk, çalışma vizemiz var ve kullanmayacağız, onunla ilgli bir soru sormam lazım Türkçe konuşabilir miyiz biraz karışık dedim. Duymazdan geldi ve İngilizce devam etti. Sonuç olarak herkese red vermiyorlar benim moralim bayağı bozulmuştu buralarda red oranını az görünce alamayacağım diyordum. Neyse ki alabildim. Ailem turist vizemi hep yenilemiş, ancak ben ihtiyaç duymadığım için 2015 te bitmişti ve yenilemeyi hiç akıl edememiştim. O sebeple mülakata girmem gerekti.

• Kasım 2022 açık Turist

• @Emine-Koçkaya kapandı

• ⭐⭐

@zeynepsoylev öncelikle tebrik ederim, görüşme salonunda red alanlar mi çoktu yoksa onay alanlar mi biraz bahseder misiniz gördüklerinizden

• @LordBolton inanın arkadaşların gözlemlerine hayret ediyorum ben kimsenin ne aldığını anlayamadım 😂

• Arkadaslar yeni b2 turist vizesine basvuranlarin pasaportlarina eskisi gibi yine b1/b2 seklinde mi vize basiyorlar yoksa neye basvurduysaniz onu mu basiyorlar? b1 ise b1, b2 ise b2 mi basiyorlar? Ben b2 ye basvuracagima eski vizem b1/b2 diye yine b1/b2 ye basvurdum halbuki turistik gidiyorum ve cok yakinda randevum var. Formu yeniden mi doldurmaliyim? Birsey olmaz diyenler de oldu ama guvenemedim. @crazycells

• @zeynepsoylev gorusme salonundan elinde pasaportla cikanlar reddedilmis oluyor, genelde surati asik olur bu kisilerin, burdan ayirt ediyorum ben alip alamayanlari 👍🏼

• @laxking yaaa keşke ben de dikkat etseydim belki buradakilere bir faydam olurdu 🙂 Aslında kimsenin ne aldığını anlayamadım derken etrafın farkında bile olamadım az durdum zaten demk istemştm 🙂

• ⭐⭐

@laxking Siz dikkat etmişsiniz sanırım neler gözlemlediniz?

• @LordBolton söyleki siyahi arkadas efsanesi dogru, önümde kendisine düsenlerin tamami vizesini aldi. Ama diger iki kadina düsenler kisa surede red alip cikti. Sanki 2 kadin redde siyahi gorevlide onaya calisiyor havasi hakimdi. Aile olarak basvuranlarin bircogu red aldi. 40 li yaslarinda daha onceden amerikan vizesi olan bir beyfendi red aldi. Yine 50 li yaslarda bir cift önümde red alsi. Siyahi arkadas resmen pozitif enerji saciyordu ortama onun bankosundan ayrilan herkes güleryüzle ayrildi

• ⭐⭐

@laxking sanırım bu ağırlıklı redler daha önceden yurt dışı seyehati olmadığı içindir diye düşünüyorum ben siyah memur hiç vize vermiyor diye düşünüyordum aslında herkes korkuyordu ondan ama kıvırcık ve asyalı kadında kötü diyende çöktü başka da memur yok sanırım siyahi kıvırcık asyalı başka memurda duymuyorum açıkçası

• Evet suanda 3 gise gocmen olmayan vizeler icin calisiyor soldan saga siralamayla 1. Duz sacli zayif suratsiz kadin 2. Kilolu olan sadece ingilizce mulakat yapan kadin 3. Siyahi erkek seklinde

• Arkadaslar yeni b2 turist vizesine basvuranlarin pasaportlarina eskisi gibi yine b1/b2 seklinde mi vize basiyorlar yoksa neye basvurduysaniz onu mu basiyorlar? b1 ise b1, b2 ise b2 mi basiyorlar? Ben b2 ye basvuracagima eski vizem b1/b2 diye yine b1/b2 ye basvurdum halbuki turistik gidiyorum ve cok yakinda randevum var. Formu yeniden mi doldurmaliyim? Birsey olmaz diyenler de oldu ama guvenemedim. @crazycells

• Selamlar, Şubat 2022'de olan İstanbul B1/B2 vize başvurum, Konsolosluk tarafından Aralık2022'ye çekildi bende mailden öğrendim, herkesin tarihi öne çekilirken benim neden ileri atıldı anlamadım, aynı durumu yaşayanlar veya konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mıdır?

• Merhaba, gecen Mart ayinda annem ve kardesim icin turist vizesi basvurusu yapmistik ve randevu tarihi 1 Subat 2022 olarak verilmisti. Iki gun once elcilikten mail geldi gorusme tarihi 4 Ocak 2022 tarihine cekilmis ve ilk basvurdugumuz sehir olan Ankara yerine Istanbul’da gorusme yapilacagi bildirilmis. Simdi ben DS-160 formundaki cevaplari hatirlamak adina gozden gecirmek istiyorum ama basvuru no’yu yazdigim halde forma ulasamiyorum, sadece onay sayfasini gorebiliyorum. Formu tekrar gormenin bir yolu var miydi acaba?

• Selam. Sizce Ankarada Mayisa kadar randevu ihtimali sifir mi?

Mayistan sonra TRden ayrilacagim. Ucak bileti, airbnb vs ugrasmamak icin erken almayi umuyordum.

• Merhabalar. turistik vize başvurusu için doldurduğumuz ds160 formunun gelir kısmına meblağ yazdım ancak hep hata verdi ben de herhangi bir meblağ yazmadan geçtim bu benim için negatif bir durum oluşturur mu?, yine formda ki program kısmını 2022 yılına göre doldurduk yeniden düzenlememiz gerekir mi?Ayrıca randevuyu 2023 ağustos ayına verdi. erken tarih almak için randevu portalından giriş yaparak randevu zamanını ve tarihini güncelleyin sekmesinden bakıyorum ama bir haftadır hiç bir randevu bulamadım, doğru yolu mu izliyorum başka bir yol varmı? yardımlarınız için şimdi den teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |