DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, j1 vizesiyle amerikaya trainee olarak geldim. program surem sona erdi. out of status olmak icin son 10 gün gibi bir surem kaldı. son anda kalmaya karar verdim. b2 ye gecmek icin önce 2 yıl kuralını kaldırmam gerektiğini söylediler. ama bazilarida 2 yıl kuralını kaldırmadan b2 ye başvuru yapabileceğimi söylediler. bende ilk danismanin yönlendirmesiyle 2 yıl kuralını kaldırma işlemlerine başladım 2 ay önce. turkiyedeki kyk borcu vergi borcu vs bunların hepsini kapattım ve onay yazisini aldım ve 2 yıl kuralı icin evraklarımı beklediğim 4 - 5 aylık bir surecin icine girdim. ama bunun sonucu gelene kadar out of status olacağım ve başvuru surecim riske girecek. benim sorum ben su an b2 ye başvurabilir miyim?

• merhabalar. konu başlığı doğru mu bilmiyorum yanlış ise şimdiden özür dileri,m. önümüzdeki ay abd ye turist olarak giriş yapmayı düşünmüyorum ancak pasaportumun süresi 4 ay sonra dolacak pasaportumu yeniler isem yeniden vize için konsolosluğa randevu alp gitmem gerekiyor mu?

• ⭐⭐

@uslanmaz eski pasaportunuzdaki vize geçerli. vizenizin süresi bitmediyse eski ve yeni pasaportunuzla birlikte seyahat edebilirsiniz, yeniden vize başvurusu yapmanıza gerek yok.

• Merhabalar, bir arkadasim soyledi bu forumda turist vizesi randevularini one ceken bir danisman firma varmis? Aradim ama bulamadim. Kimle goresbilirim bu konuyu? Tesekkurler

• @tufank teşekkür ederim.

• @Ferhat-ŞENER cook tesekkurler

• Arkadaşlar merhaba, benim bir sorunum var. 8 Kasım 2023 tarihinde karım ile birlikte vize görüşmesine girdik. Vizemizin onaylandığını söylediler. Ertesi gün, 9 Kasım'da karımın pasaportu vizeli bir şekilde geri gönderildi ancak benim pasaportum gelmedi. Bir süre bekledim çünkü yurt dışına çıkmam gerekiyordu ve Schengen vizem de o pasaportun üzerindeydi. Bir e-posta göndererek seyahatim olduğunu, iş toplantılarımdan dolayı pasaportumu iade alabileceğimi belirttim. Seyahat biriminden pasaportumu geri vermem gerektiğini söylediler. Bu arada kontrol ettiğim sitede durum “Approved” olarak görünüyordu ve böylece bir ay geçti. Nihayet pasaportumu aldım ve aldığım gün durum “Refused” olarak değişti. Tabii ki seyahatimi gerçekleştirdim ve geri döndüğümde pasaportumu PTT aracılığı ile geri verdim. Yine sitede durumum “Approved” olarak güncellendi ve ben yine bir ay bekledim; hâlâ aynıydı. Yine toplantı için yurt dışına çıkmak zorunda kaldım ve pasaportu tekrar aldım. Süreç yine aynı işledi ve geldiğim nokta, hâlâ pasaportum elçilikte ve durumum “Approved” olarak gözükmekte. Nerdeyse 6 ay oldu. Bunu yaşayan var mı, yoksa ben mi tek başıma böyle bir durumla karşılaştım? Bu arada, defalarca yazmama rağmen bu durumun normal bir süreç olduğunu ve idari işlem sürecinde olduğumu söylediler.

• eylül 24 e randevu açıldı arkadaşlar

• @Omer-0 Merhaba, alinabileccek en guzel vize turlerinden birini almissinsiniz, extension yaparak 3 seneye kadar kalma imkanida sagliyor. sebebinizi bilmiyorum elbette ama devam ettirebilseydiniz cok guzel olurdu.
    Aileniz konusunda da, basvuru esnasinda cocuklarinin vize turleri sorulacak. Her ne kadar iltica durumu baslatmis olsanizda, sayet petition sureniz devam ediyorsa, soruldugunda yine H2B vizenizizin oldugunu soylesinler. Sorun olmayacaktir. Diger yandan aile basvurularinda Ankara Istanbul' a gore biraz daha ilimli izlenimi veriyor. O yuzden Ankara' yi denemenizi oneririm. Simdiden bol sans diliyorum.

• @orhanozbekk yanıtınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim . H2B için de çok acemi kaldık maalesef ve pek araştıramamıştık. İletilerinizden uzatıp kaldığınızı varsayıyorum.uzatma işlemini siz farklı işler bularak mı yaptınız ve bu uzatma statü mü vize mi o kısmı pek anlayamadım ?

• @kngslyr06 merhaba, genelde oda kiralamada bir sozlesme yapmiyorlar, facebook gruplarindan cok rahatlikda kiralik oda bulabilirsiniz.

• merhabalar, vizemiz onaylandiginda pasaportun bize ulasmasi kac gunu aliyor acaba?

• nisan 18 de randevum vardı. yaklaşık 40 sn sürdü mülakat daha once yurt dısına hiç çıkmamıstım. 12 yıldır sabit işte çalısıyordum. 10 yıllık vize verdiler.Önümüzdeki aylarda bir gezi plaanlıyorum.ilk gezim olacak.herkse selamlar

• @Omer-0 Evet uzatma yapip kaliyoruz. Bu sekilde kalan tonlarca kisiler var. Devam eden sezon baslamadan once isinizi buluyorsunuz ve o isletme sizin statunuzu uzatiyor. Vize basilmiyor. Yine size petition formu veriliyor. Size is bulan acentalerda var. Bu sekilde kalabilmeniz mumkundu. Hatta bir defa bu vizeyi aldiginizda ulkenize donseniz dahi bir sonraki gelisiniz biraz daha kolay oluyor. Calistiginiz cogu isletme size Eb3 imkanida sunablirdi. EB3 sureci en azindan ilticadan kisa surer.
    Neyse siz kararinizi vermissiniz zaten. hakkinizda hayirlisini diliyorum.

• Merhaba arkadaşlar. Ben 15 yaşındayım ve annem-babam ayrı. Tam velayetim annemde. Kardeşim ve annemle Amerika vizesine başvuracağız ama konsolosluk çalışanının "Bu kadın zaten boşanmış, çocuklarını amerikaya kaçıracak" diye bir düşünceye kapılmasını istemiyoruz, biz iki haftalığına tatile gideceğiz sadece kasım ayında. Bize verebileceğiniz bir tavsiye var mıdır? Çok teşekkür ederiz.

• @aliefe1100000 zaten muvakkatname olmadan yurt disina cikazsiniz. Elinizde bu belge olunca da olur da sorulursa cevap verir isterlerse ilgili belgeyi gosterirsiniz.

Velayet altında olan bir çocuğun yurt dışına çıkabilmesi için bazı başvuruların usulüne uygun olarak yapılması gerekir. Bu kapsamda 18 yaşının altındaki müşterek çocuğun yurt dışına çıkış izni için hem anne hem babası ile seyahat ediyor olması gerekir. Aksi halde çocuğun yanında bulunmayan ebeveynin noter onaylı muvafakati aranır. Müşterek çocuğun yurt dışına çıkışı için kullanılan noter onaylı muvafakatname, çocuğun yanında olmayan ebeveynin, müşterek çocuğun yurt dışına çıkışı izni için vereceği izin belgesidir. Bu belge olmadan müşterek çocuk yurtdışına çıkarılamaz. Bu durum hem geçici velayet hem de ortak velayet hükümleri için aynıdır.

• @aliefe1100000 Vizenizi onaylayacak olan konsolosluk gorevlisi annenin Turkiye’ye geri donecegine dair bilgi ve belgeleriyle ilgilenir. Bunlar ne kadar gucluyse, vizenizin onaylanma ihtimali o kadar yuksek olur. Sizin yurtdisina cikma kisminiz havaalanindaki pasaport kontrolunuzu yapan memurun isi. Ucaga binmeden once babanin muvafakatnamesi sorulur. Cogu zaman tam velayet annedeyse ve cocuklar anneyle seyahat ediyorsa bu sorulmuyor bile. Vize alirken annenize kimsenin yurt disina mi kaciracaksin cocuklari diye soracagini sanmiyorum. Turist vizesi icin gereklilikleri yerine getirmesi onemli sadece. Hersey gonlunuzce olsun.

• Oğlumla İlk defa yurt dışına çıkarken bende annesinden vekalet almıştım. Pasaport polisi dahil kimse vekalet sormadı. neden diye sorduğumda; pasaport ve vize alırken zaten muvafakat veriyorsunuz. bu sebeple gerek yok demişti. boşuna vekalete para verdik.
    başka bir arkadaşım kızının amerika vizesini yenilerken yine velayet vs. belge istenmedi.

• Kendimi yanlış ifade etmişim.

Biz daha önce zaten annemle Schengen alıp gittik. Babamın muvafakati sorulmadı, zaten ikisi ayrı olduğu için babamın yargıtay kararlarına göre benim yurtdışına çıkmamla alakalı bir söz hakkı yok. Bilirsiniz ya, bazı ebeveynler çocuklarını diğer ebeveynin haberi olmadan yurtdışına kaçırıyor. Biz bunun olacağını düşünmesini istemiyoruz muavin konsolosun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

240

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

428.0k

| | | |