Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Sirf kredi skorunu dusunerek arabaya kredi ile girmeyin bence. Normal kredi karti kullanimi ile hic faiz odemeden de gayet skor artiyor.

• Merhaba, abimin gonderdigi amex linkten kredi karti basvurusu yapacaktim bonus kazanmak icin
    fakat cash everyday suanda 150 back diyor ama
    linki kullanmadan kendim siteye girince 300 back diyor yine de basvuru yapmali miyim? Ozel linki kullanip 150 back secenegi uygun mudur? tesekkurler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Manwe6265, içinde söyledi: Kredi Skoru / Credit History

Merhaba, abimin gonderdigi amex linkten kredi karti basvurusu yapacaktim bonus kazanmak icin
    fakat cash everyday suanda 150 back diyor ama
    linki kullanmadan kendim siteye girince 300 back diyor yine de basvuru yapmali miyim? Ozel linki kullanip 150 back secenegi uygun mudur? tesekkurler 🙂

Bence direkt 300 dolarli linke tiklayin, zaten 150 + 150 ayni seye denk geliyor ama bazen siz linke tiklasaniz da bankalar camura yatiyor 🙂 "linke tikladiginizi goremiyoruz, o nedenle referal bonus veremiyoruz" diyorlar. O neden riske atmaya gerek yok.

• @crazycells Tesekkurler 🙂 abimin linki ile basvuru yaptim kabul etmediler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Tesekkurler 🙂 abimin linki ile basvuru yaptim kabul etmediler

buyuk dert degil, hemen Amex'in reconsideration line'ini arayin... Ve yeni gocmen oldugunuz icin kredi gecmisinizin uzun olmadigini, o nedenle otomatik red verildigini dusundugunuzu belirtin ve tekrar basvurunuzu gozden gecirmelerini isteyin. Bol sanslar 🙂

• @crazycells, içinde söyledi: Kredi Skoru / Credit History

@crazycells Tesekkurler 🙂 abimin linki ile basvuru yaptim kabul etmediler

buyuk dert degil, hemen Amex'in reconsideration line'ini arayin... Ve yeni gocmen oldugunuz icin kredi gecmisinizin uzun olmadigini, o nedenle otomatik red verildigini dusundugunuzu belirtin ve tekrar basvurunuzu gozden gecirmelerini isteyin. Bol sanslar 🙂

tesekkurler 🙂 yasadigim gelismeleri tekrar paylasacagim

• merhaba, Amex icin ilk basvuru yaptigimda bi hata yapmistim ve bunu sonradan farkettim: yillik gelir soran yere aylik gelirimi yazmisim, 1 ay sonra tekrar basvuru yaptim yine red verdi, reconsideration hattini aradim,

• bi kac nedenden dolayi onaylanmadigini soylediler bunlar: suanki mevcut kartimin tutari cok dusuk, kredi gecmisimin olmamasi bundan dolayi tecrubesiz olmam,

-ozellikle gecmisim olmadigi uzerinde durdu ve son 12 ay icinde kredi skorumun fazla sorgulandigini soyledi ve son olarak senin hakkinda fazla bi bilgi olmadigindan karar verilemedi.

• ben de son care capital one basvurusu yaptim guzel bir limitle onayladilar, amexden vazgecmedim ama seneye alacam seni xD

• En son Chase saphire preferred card aldım.
    5000 limitle onaylandı. Aslında yeni bir karta ihtiyacım yoktu, ilk 3 ayda 4000 usd harcamaya 100.000 puan bonus veriyordu. Bu puanı normal harcamalarda kullanmak isterseniz karşılığı 1000 usd, seyehat harcamalarında ise 1250 usd ye geliyor. Tr gidiş geliş bileti bedavaya getirilebilir 🙂
    Kredi kartı alırken Bonus kovalayan arkadaşlar varsa bu kartı tavsiye ederim.
    Tüm özellikleri iyi tr de harcamalarınızda yabancı doviz kur farkı falan alınmıyor.
    Kötü olan tek tarafı ise yıllık 95 usd kart ücreti var, ama istediğiniz zaman iptal ediliyormuş.
    Aşağıya link bırakıyorum, ama baştan belirteyim link referanslı.
    Size ilk 4000 usd harcamanıza 100.000 puan verirken bana da refere olduğum için 20.000 puan verecekmiş.
    Enjoy Our Best Offer Ever! Earn 100,000 bonus points with Chase Sapphire Preferred. I can rewarded, learn more.
    https://www.referyourchasecard.com/6b/0WYC2LU718

Referanslı linkle üye olmak istemezseniz de chase saphire preferred olarak google dan aratabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merhaba, Amex icin ilk basvuru yaptigimda bi hata yapmistim ve bunu sonradan farkettim: yillik gelir soran yere aylik gelirimi yazmisim, 1 ay sonra tekrar basvuru yaptim yine red verdi, reconsideration hattini aradim,

• bi kac nedenden dolayi onaylanmadigini soylediler bunlar: suanki mevcut kartimin tutari cok dusuk, kredi gecmisimin olmamasi bundan dolayi tecrubesiz olmam,

-ozellikle gecmisim olmadigi uzerinde durdu ve son 12 ay icinde kredi skorumun fazla sorgulandigini soyledi ve son olarak senin hakkinda fazla bi bilgi olmadigindan karar verilemedi.

• ben de son care capital one basvurusu yaptim guzel bir limitle onayladilar, amexden vazgecmedim ama seneye alacam seni xD

kart basvurularini planli yapmak gerekiyor. Bankalar 3 kurumdan (Experian, Equifax, Transunion ) da cekebiliyorlar kredi skorunu... Surekli ayni kurumdan cekilmesi sizin icin kotu olabilir, o nedenle mumkun oldugu kadar hard inquiry'leri yaymak gerekir 🙂

Yanlis hatirlamiyorsam, capital one 3'unden de ayni anda ceken ender bankalardandi... Sizde hangisinden cekti?
    Amex, Experian'dan mi cekti? Boyle bir basvuru oncesinde Experian'i kilitleyip, Capital One'a basvuru yapmak daha iyi olabilir... Capital One bu sekilde sadece Transunion ve Equifax'i kullanmis olur ve kararini verebilir.

Amex'i 12 ay sonra denersiniz, hic problem degil 🙂 acelesi yok...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetkocyigit Chase Saphire Reserved (CSR) kart Chase Sapphire Preferred (CSP)'den genelde daha iyi yolculuk icin; ama ayni dediginiz gibi CSP'yi alip bonuslari kapip sonra karti CSR'ye upgrade edebilirsiniz... CSR kart ile puanlari 1.5 kati olarak kullanabiliyorsunuz...

Bu arada bir duzeltme yapayim, 95 dolarlik yillik ucreti ilk 12 ay iptal edemezsiniz, eger ederseniz bonusu geri alirlar sizden, o nedenle en az 13 ay gectiginden emin olun iptal ederken 🙂

• @crazycells
    Ali Bey, O zaman 95 usd ilk yıl kart ücretini düşersek 1155 usd bedava para diyebiliriz 🙂
    Aslında çok kart iyi birşey değil, en son applecard alıp daha da kart almamam lazım demiştim ama çok tahrik edici bir bonus gerçekten, almamak olmazdı 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetkocyigit, içinde söyledi: Kredi Skoru / Credit History

@crazycells
    Ali Bey, O zaman 95 usd ilk yıl kart ücretini düşersek 1155 usd bedava para diyebiliriz 🙂
    Aslında çok kart iyi birşey değil, en son applecard alıp daha da kart almamam lazım demiştim ama çok tahrik edici bir bonus gerçekten, almamak olmazdı 🙂

Aynen oyle diyebiliriz...

Harcadiginiz 4000 dolarin 1155'ini geri veriyor yani... Hatta 4000 dolari harcayinca o da harcadiginiz yere gore 50-100 dolar getirecek (harcadiginiz yere gore 4000-8000 arasi UR kazanacaksiniz, 1 UR 1.25 cent diye hesaplarsak yaklasik bu kadar ediyor)...

4000'in ~1250'sini geri verince o da yaklasik %30 return demek... yani %30 cashback 🙂

Tabii, herkesin kendi secimi... ama benim taktigim su... bence ABD'de birkac yillik zaman geciren herkesin uygulayacabilecegi bir yontem... eger buyuk bir harcama yapacaksam (televizyon, bilgisayar) veya ev tasiyorsam ve bir suru esya alacaksam... hemen buyuk bonuslu bir kredi kartina basvuru yapiyorum 🙂 Bu taktikle harcamalarin bir kismini geri alabiliyorsunuz... Normalde su an sahip oldugum kartlari kullansam, %2-3 cashback alacam, ama yukaridaki yontemle %30 🙂

Tabii, herkesin kendi secimi... ama benim taktigim su... bence ABD'de birkac yillik zaman geciren herkesin uygulayacabilecegi bir yontem... eger buyuk bir harcama yapacaksam (televizyon, bilgisayar) veya ev tasiyorsam ve bir suru esya alacaksam... hemen buyuk bonuslu bir kredi kartina basvuru yapiyorum 🙂 Bu taktikle harcamalarin bir kismini geri alabiliyorsunuz... Normalde su an sahip oldugum kartlari kullansam, %2-3 cashback alacam, ama yukaridaki yontemle %30 🙂

Tam araştırmacı Türk davranışı. 😁
    Seviyorum Türkün zekasını.
    Oralara kapak atmayı başarırsak bu tavsiye altın bilezik niteliğinde olmuş.

@crazycells

Harcadiginiz 4000 dolarin 1155'ini geri veriyor yani... Hatta 4000 dolari harcayinca o da harcadiginiz yere gore 50-100 dolar getirecek (harcadiginiz yere gore 4000-8000 arasi UR kazanacaksiniz, 1 UR 1.25 cent diye hesaplarsak yaklasik bu kadar ediyor)...

4000'in ~1250'sini geri verince o da yaklasik %30 return demek... yani %30 cashback 🙂

Geç gelmiş bir tavsiye oldu bana. 😂😂😂Evi taşırken iyi işe yarardı. Bu şekilde tablet aldım bende capital onedan tabi denk geldi de oldu. Bileydik önceden yapardık 😂😂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez, içinde söyledi: Kredi Skoru / Credit History

@crazycells, içinde söyledi: Kredi Skoru / Credit History

@crazycells

Geç gelmiş bir tavsiye oldu bana. 😂😂😂Evi taşırken iyi işe yarardı. Bu şekilde tablet aldım bende capital onedan tabi denk geldi de oldu. Bileydik önceden yapardık 😂😂

sorun degil , boyle taktikleri her zaman kullanabilirsiniz 🙂 bir kez kacirmak problem degil 🙂 bir dahaki sefere buyuk harcama yapmadan en buyuk kart bonuslarini arastirin 🙂

• Bu ileti silindi!

• Kredi karti iptalinin kredi skoruna etkisini deneyimleyen oldu mu? Iptal etmeyi dusundugum kartlar var ama riske girmek istemiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Anka Ben bugüne kadar birkaç kart iptal ettirdim. Ne kadar eskiyse ve limiti yüksekse o kadar olumsuz etkisi oluyor. Kart kredi sorundan tamamen siliniyor, tüm olumlu etkisi kayboluyor.

• @Anka En guzel cozum: Iptal ettirmeyin! Kullanmayi birakin ve siz kullanmayi birakinca belli bir sure sonra banka veya kredi karti kurulusu size mektup gonderirler ve su tarihe kadar kullanmazsaniz, iptal edecegiz derler. Bu belli bir sure genelde bir-iki-uc yil falan olabilir. Birakin onlar kullanilmama gerekcesiyle iptal etsinler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Anka, içinde söyledi: Kredi Skoru / Credit History

Kredi karti iptalinin kredi skoruna etkisini deneyimleyen oldu mu? Iptal etmeyi dusundugum kartlar var ama riske girmek istemiyorum.

Eski kartlari iptal ettirmek cok iyi bir fikir degil. Hem kredi skorunuzun yasi, hem de ortalama yas etkileniyor. Uzun sureli krediye sahip olmak genelde skora cok iyi etki ediyor.

Hangi bankanin hangi kartlarini iptal etmek istiyorsunuz? Belki degistirebileceginiz bir kart onerebilirim... "Product Change" yapmak genelde iptal etmekten daha dogru bir hareket. Kredi kartinizi, o bankanin izin verdigi baska bir karta donusturebilirsiniz.

Ayrica yilda 1 kez kullandiginiz zaman hem kart kapanmaz, hem de kredi skorunuza olumlu etki eder. Sayin @MySea 'nin dedigi gibi bazen sure 18 ay olabilir, bazen 24, bazen de 36...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |