Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar tekrardan bir sorum daha olacaktı.Amerikan vatandaşı ile Amerika’da turist vizesi ile giriş yaptıktan 90 gün sonra evlilik yapılması mülakat için daha doğru olduğunu yazmıştınız önceki iletilerde.Peki evlendikten ne kadar süre sonra greencard başvuru sürecine başlamak mantıklı.Onun için de 90 gün beklenilmesi daha iyi diye duydum.Beklenmeden başvurulursa orada da şüpheli bakıyorlarmış evliliğe.Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?Yardımcı olabilir misiniz bu konuda ?

• @epsilon05 Biz 20 gun sonra basvurmustuk. Avukatimiz boyle birseyden hic bahsetmedi.

• @epsilon05 evlilik için 90 gün beklenmesi tamamen vizenin türü ile ilgili her kategori için vize türü bulunduğundan sizin o vizeyi amacına uygun kullanmanızı istiyorlar. Ancak evlilikten sonra başvuru için böyle bir süre yok tavsiye bile edeni duymadım zaten evlenmişsiniz artık bir şekilde orada yada burada birlikte yaşamanız gerekiyor dolayısıyla başvuru yapmanız kadar doğal bir şey olamaz.

• @buay Florida’daki avukat 90 gün beklenirse evlendikten sonra işlemlerin daha hızlı süreceğini ve evliliğin inandırıcılığının kuvvetli olacağını söyledi.Bizimde kafamız karıştı böyle bir şey doğru mudur diye?

• @ecom Florida’daki avukat 90 gün beklenirse evlendikten sonra işlemlerin daha hızlı süreceğini ve evliliğin inandırıcılığının kuvvetli olacağını söyledi.Bizimde kafamız karıştı böyle bir şey doğru mudur diye?Vize türü B1/B2 karşı taraf Amerikan vatandaşı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @epsilon05 evet 90 gün beklenip evlilik yapılmalı çünkü girişiniz turist vizesiyle ve bu vize turistik gezi amaclı, nişanlılık vizesi gibi uygun kategori varken bu vize türünü amacı dışında kullanmak yasal değil, ancak insanı bazı durumlar var hayatta, insanlar turist olarak gezerkende aşık olup evlilik kararı alabilirler ama buda tahmin edersinizki 10 günde olmaz avukatlar bu sebeple 90 gün tavsiyesi veriyorlar. Aksi halde göçmenlik ofisi size ve evliliginize şüpheyle yaklaşabilir. Ancak evlendikten sonra green card başvurunuz için beklemenize gerek yok. Evlilikten hemen sonra yapilabilir zaten iyi bir avukatla çalışıyorsanız büyük konfor gayet ne yaptığını biliyor ve sizi ona göre yonlendiriyordur. Kolaylıklar diliyorum.

• @ecom çok teşekkür ederim

• Merhabalar bir sorum daha olacak.Belgeleri gönderirken Nüfus kayıt örneğini e-devletten çıkartıp tercüme ettirip noterletrsem yeterli olur mu?İlla konsolosluktan ya da Türkiye’den mi aldırmak gerekli?

• @epsilon05 e devletten alabilirsiniz zaten barkodlu resmi belge. biz tüm belgeleri yeminli tercümana cevirtip ingilizce olarak yükledik avukatimiz böyle istedi. Notere gerek yok bir sorun yaşamadık. Zaten mail olarak bir yeminli tercümana pdf olarak atip cevirtebilirsiniz gitmenizede gerek yok ücreti hesabına gönderirsiniz turkiyede tanıdık bir yeminli tercüman varsa pratik bir yöntem biz böyle yapmıştık fikir olsun.

• Merhaba arkadaşlar,

2022 green card talihlilerinden biriyim. Malumunuz üzere mülakatlar verilmeye başlandı ve süreç ilerleme kaydediyor. Benim yaklaşık 1.5 senedir birlikte olduğum bir kız arkadaşım var ve henüz evlenmedik. Mülakattan önce evlenmeyi düşünüyoruz. Resmi nikah yapıldıktan sonra nasıl bir yol ile ilerlemeliyiz ? Mülakat maili aldıktan sonra bekar olarak gelmeyeceğimle alakalı konsolosluğa nasıl bir bilgilendirme yapmam gerekiyor ?

Yani sormak istediğim şu resmi nikah kıyıldıktan sonra elçiliğe mail atıp görüşmeye eşimle gittiğimde bir sorun yaşar mıyım sağlık raporu ya da mülakat aşamasında? Bir şeyi eksik yapmak istemiyorum o yüzden soruyorum, kimlere bilgi vermem gerekiyor ne gibi bir hazırlık yapmam gerekiyor... Bu konuda acil bir yardıma ve fikre ihtiyacım var

• @cihankocaturk, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba arkadaşlar,

2022 green card talihlilerinden biriyim. Malumunuz üzere mülakatlar verilmeye başlandı ve süreç ilerleme kaydediyor. Benim yaklaşık 1.5 senedir birlikte olduğum bir kız arkadaşım var ve henüz evlenmedik. Mülakattan önce evlenmeyi düşünüyoruz. Resmi nikah yapıldıktan sonra nasıl bir yol ile ilerlemeliyiz ? Mülakat maili aldıktan sonra bekar olarak gelmeyeceğimle alakalı konsolosluğa nasıl bir bilgilendirme yapmam gerekiyor ?

Yani sormak istediğim şu resmi nikah kıyıldıktan sonra elçiliğe mail atıp görüşmeye eşimle gittiğimde bir sorun yaşar mıyım sağlık raporu ya da mülakat aşamasında? Bir şeyi eksik yapmak istemiyorum o yüzden soruyorum, kimlere bilgi vermem gerekiyor ne gibi bir hazırlık yapmam gerekiyor... Bu konuda acil bir yardıma ve fikre ihtiyacım var

Mülâkat maili geldikten sonra elçiliğe mail atıp evlendiğinizi ve eşinizi de sürece katmak istediğinizi belirtirseniz onlar sizi yönlendirir.

• Maili hangi mail adresine atmalıyım ? ve ingilizce olarak mı atmalıyım ?

Maillere hemen dönüyorlar mı ? süreç nasıl işliyor bir bilginiz var mı?

• Mülakat tarihim belli olduktan sonra evlilik gerceklestirdik. Mülakat randevu mailimi 2 subatta aldım, randevuyu 9 subata vermislerdi. 7 subatta sabah erkenden kanlarımızı verdik verem savasa gidip akciger filmi cektirdik neredeyse bir gunumuzu aldı bu durum. Kanlarımızın 9 subatta cikacagini soylediler. Verem savastan birkac saate sonucumuzu aldık. Hemen evlendirme dairesine gidip vesikalık ve kimlik fotokopilerimizi verip bir kağıt aldık saglik ocaginin doldurması gereken. 9 subatta geldigimizde saglik ocagina verem savastan aldıgımız akciger fimini teslim ettik. Dr kan sonuclarımıza ve filme bakıp evlendirme dairesinin verdigi forma imza attı. Evlendirme dairesine sabah erkenden geldik randevumuz da 10 subat öğleden sonra 2ye verildi. Nikahımız kıyıldı. Hemen 11 subatta ds260 formuma esimi ekletmek istedigime ve kendi formumda degisiklik yapmak istedigime dair ingilizce ve turkce mail attim. Evlilik cuzdanimizi ve esimin pasaportunun fotograflarini da maile ekledim. Kendi pasaportumu yeniledigimde mulakata eski ve yeni pasaportumu getirecegimi belirttim. 15 subatta ankaradan mail geldi. Esiminki acilmis onun butun bilgilerini girip ds260 formu tamamladim fakat benimki acilmamisti. Onun icin de bir daha mail attim ankaraya 17 subatta. 18 subatta actik maili geldi. Kendi bilgilerimde evli olarak duzenledim. Soyadimi degistirdim. Family spouse kismina esimi ekledim. En son sign complete yapip onun case numberina da benimkini girdim, onun pasaportunu yazip complete yazisi gordukten sonra kendiminkine de case number ve kendi pasaportumu yazip complete ettim ve bitti. Erkegin pasaport degismisine gerek yokmus eğer geçerlilik tarihi uzunsa. Ben kendi pasaportumu degisecegim. forumdaki her sey icin herkese cok tesekkur ederim cok yardiminiz dokundu hic yalniz hissetmedim. Unganlari ve mulakati bekliyoruz artik:)

• Arkadaşlar merhaba...
    F-1 vizesi ile ABD'ye giriş yaptım. Yakın vakitte maddi sebeplerden ötürü okulu bırakmayı düşünüyorum.. fakat bu durumda out-of-status olacağım. Out-of-status olmak eşimle evliliğimden alacağım greencard'ı veya AOS'u tehlikeye atar mı? En nihayetinde ben buraya "legally" yani resmi yollarla girdim. Bilgi verme şansınız var mı?
    Teşekkür ederim...

• @sevil-kaya merhaba, yanlis bilgi vermek istemem. normalde sordugunuzda green cardi alana kadar okulu birakmayin statuyu surdurun derler. bir avukat bana esin vatandassa ve evlendikten bir sure sonra biraktiysan sorun olmaz statu ihlali affedilir demisti. bak ben evleneli bir sene olacak. kagitta evlendim dugun yapana kadar da bekledim. gc basvurali 6-7 ay olmus kanit istediler bir cevap yok. ben sadece bir kac ay dil okuluna gelecek kadar para getirmistim. donuyordum esimle tanistigimda. su an su bilgiler isiginda mumkun degil benim olmayan parayla okula gidip verilmeyen gc ile calisip da okul odemem. biraktim cunku para yoktu. kimse bana calisma izni de vermedi. Bak ne bir onay var ne bi muhatap ne bit cevap ? bu sartlarda zaten okulu devam ettirsem altinda bir sey aranmali. Uzun lafin kisasi eger esin vatandassa ve bir sure sonra okulu biraktiysan sanmiyorum bir sorun olacagini.

• Cevap: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese Merhaba , sorum su sekilde ;

DV2022 Talihlisiyim ve aksilik olmazsa nisan mayis da en kotu randevu tarihi alacagim . Kiz arkadasimla neredeyse 2 senedir birlikteligimiz var fakat annemin rahatsizligindan ve pandemis vs yuzunden nikah yapamadik . Mulakat hemen oncesi nikah yapsak bu hali hazirda islemde olan dosyami olumsuz etkiler mi yoksa nikah yapip evlilik cuzdaniyla mi gitsek mulakata . konu hakkinda neler tavsiye edersiniz ? eger ki ben tek basima green card sahibi olursam , daha sonrasinda esimede green card sahibi yapmam cok mu zahmetli olur nasil olur ne yapmam gerekli cok kotu bir durumdayim . ne olur konu hakkinda yorumlarinizi tavsiyelerinizi bekliyorum . simdiden cok tesekkurler

• ⭐⭐⭐

@burakaltay, içinde söyledi: Green Kart Surecinde ( DV2022 ) Evlilik Sureci Hakkinda Yardim

Cevap: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese Merhaba , sorum su sekilde ;

DV2022 Talihlisiyim ve aksilik olmazsa nisan mayis da en kotu randevu tarihi alacagim . Kiz arkadasimla neredeyse 2 senedir birlikteligimiz var fakat annemin rahatsizligindan ve pandemis vs yuzunden nikah yapamadik . Mulakat hemen oncesi nikah yapsak bu hali hazirda islemde olan dosyami olumsuz etkiler mi yoksa nikah yapip evlilik cuzdaniyla mi gitsek mulakata . konu hakkinda neler tavsiye edersiniz ? eger ki ben tek basima green card sahibi olursam , daha sonrasinda esimede green card sahibi yapmam cok mu zahmetli olur nasil olur ne yapmam gerekli cok kotu bir durumdayim . ne olur konu hakkinda yorumlarinizi tavsiyelerinizi bekliyorum . simdiden cok tesekkurler

Tanışıklığınız ve ilişkinizin GC çıkmadan öncesine dayandığını ispatlayabilirseniz mülakattan 1 gün önce bile evlenseniz problem olmaz. Evliliğin para karşılığı birine daha GC aldırmak amacıyla yapılmadığını ispatlamak size düşüyor. Bunun için ilişkinin geçmşini gösteren ortak her türlü foroğraf, belge, sosyal medya yazışması vs bir dosya hazırlamalısınız.

Eğer siz GC aldıktan sonra evlenirseniz eşinizi yanınıza getirtmek 3-4 yılınızı alabilir çünkü bu dosylarada çok büyük backlog var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakaltay evlilik yaptığın zaman bilgi güncellemesi yapman için DS260 açtırman gerekiyor. Çünkü sen mülakata kadar tüm bilgiler bekar olarak biliniyor.

• @smartcells peki bu süreci olumsuz etkiler mi ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |