DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lumos çok çok teşekkür ederim. Daha önce bazı araştırmalar yapmıştım ama sistematik ve düzenli değildi, herkes farklı şeyler söylüyordu, kafam karışıyordu taa ki bu siteyle tanışana kadar. Şimdi bu başlık altında yazılan her şeyi okuyup sindirmeye çalışacağım. Tekrar teşekkür ederim iyi ki varsınız

• ⭐⭐

@Eser-0 Kolay gelsin, bol sans.

• @Serapp , @talhabakunin güzel temennileriniz için çok teşekkür ederim.
    @anyela henüz beklemediyiz.
    sürece gelirsek; 23 kasım itibarıyla evlenmiş bulunuyoruz. Evlendikten sonra kimlik pasaport değişmesi gereken evrak işlemlerini hallettik.
    Daha önce hiç co-vid aşısı olmamış biri olarak mecbur kaldığımdan ilk dozumu 08 aralık tarihinde vurulmak zorunda kaldım. Şu aşamada mülakat maili beklemedeyiz.

Mail almadan önce eşimi add applicant yapmak istiyorum ama hatasız bir şekilde doldurmak istediğimden dolayı daha önce yapılmış bir örneğe ihtiyacım olduğunu düşünüyorum, ya da bana bilgi verebilecek birileri var mıdır ekleme yaparken ne gibi sorular var?(eğer benim doldurduğum kadar ayrıntılı biçimde isteniyorsa önceden hazır bir şekilde eklemek istiyorum.) Şimdiden herkese teşekkür eder, bol şans dilerim.

• @Tolga-Ozkan Merhaba, öncelikle tebrikler, form aynı form, dolayısıyla sizin eklediğiniz bilgilerin aynısını eşiniz için de gireceksiniz. Hazırlıklı olarak bir yere tüm bilgileri not etmeniz yararınıza olacaktır.

• @Tolga-Ozkan tebrik ederim en doğrusunu yaptınız umarım tüm süreç sorunsuz geçer ve eşinizle birlikte vizenizi alırsınız bizde aynı durumdayız henüz evlenmedik en kısa sürede evlenmeyi düşünüyoruz bazı kişiler mülakat maili aldıktan sonra dosyada değişiklik yapın diyo bazıları ise add applicant yapabilirsiniz mailden önce diyor kafamız karıştı bir bilginiz var mıdır acaba

Dosya Numarasi: 2024EU19XXX
    DS-260 Gonderimi: 13/05/2023
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

• @teamspirit merhaba tebriğiniz için ve cevabınız için ayrı ayrı teşekkür ederim, ben de o şekilde düşünmüştüm.

@anyela çok teşekkür ederim hoş temennileriniz için, umarım sizin de her şey gönlünüzce olur ve sorunsuz bir şekilde atlatırsınız süreci.
    Add applicant konusuna gelecek olursak bildiğim kadarıyla iki türlü de yapılabileceği tezi doğru, ister şimdi add applicant yapıp mülakat mailinden sonra formu düzeltmek veya mülakat maili aldıktan sonra işlemleri(ekleme ve kendi statünü evli olarak değiştirme) birlikte yapmak.

• @Tolga-Ozkan teşekkürler

Dosya Numarasi: 2024EU19XXX
    DS-260 Gonderimi: 13/05/2023
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

• Merhaba,
    dv2023 kazananı olarak vizem basıldıktan sonra ilk girişimi eylülde yaptım ve greenkartımı alıp türkiyeye döndüm. Kız arkadaşımla evlenip birlikte abd'de yaşamak istiyoruz ancak bu süre zarfında hiç ayrı kalmamak istiyoruz.

İki yöntem arasında kararsız kaldık hangisi daha iyi olur sizce, ikinci yöntem ağır basıyor bizim tarafımızda.

Birincisi türkiyede nikah yapıp tüm süreci türkiyeden devam ettirmek. Müstakbel eşim için de greencard aldıktan sonra abd ye temelli yerleşmek. 4-5 ya da 6 sene sonra mülakat geleceğini düşünüyoruz. Kendimizi en kötüye hazırladık. Bu süreyi de re-entry permit’ler ile geçirmeyi planlıyorum. Reentry permit hakkı sadece en fazla iki kez mi var? Bu süre zarfında da her sene dv lottery çekilişine başvuracak eşim. Belki onu kazanır daha erken geliriz. Şansı katlamak için ben de başvurayım mı lotteryaya yoksa gereksiz mi?

İkincisi ise müstakbel eşim için turist vizesi almak. Sonrasında ise birlikte giriş çıkışlar yaparak nikah kıymadan 4-5 yılı bu şekilde devam ettirmek, ben vatandaş olunca da nikah kıymak ve greencard sürecine o zaman amerikada başlamak. Bu yöntem sizce mantıklı mı ya da ne gibi riskleri olabilir?

Şimdiden çok teşekkürler.

• herkese merhabalar, ben amerikada ogrenci statusundeyim ama hamile oldugum icin okula gidemicem yani okul kaydimi yenilemedim, kisa bir zaman icerisinde illegal duruma dusucem sanirim. Esim amerikali ve green card basvurumuz biraz zaman alicak yani bu sure dolduktan sonra biz gonderebilmis olucaz basvurumuzu. Sizce bu sorun olur mu bir avukatla mi calismaliyiz yardimci olursaniz cok sevinirim 🙏

• ⭐⭐

Herkese selamlar, buradan şöyle bir genel yorum yazmak isterim evlilik konusuyla ilgili. Öncelikle nikah işi zaten oldukça büyük ve ne olursa olsun hayat değiştiren bir karardır ve zaten ancak yetişkin kimselerin verdiği bir karardır. İyidir, guzeldir, ama güçtür. Hele de bazıları için daha da güçtür. Arkadaşınıza bir vize imkanı çıktı diye evlenilmez, insanlar bunlar için çok ağır bedeller ödeyebiliyor, bazıları canlarından oluyor temel haklar için. Lütfen yasal olmayan ve masum insanların hayatının zorlaşmasına, ömürleri den ömür gitmesine sebep olduğunuz zihniyetinizi kendinize saklayın ve hızla azalarak aramızdan ayrılın.

Bütün sevenleri tenzih ederim, sizlere hayat boyu mutluluklar!

• @crazycells merhaba, 21 yaşındayım erkek arkadaşım (23) green card kazandı mart ayında Ankara'da mülakata gidecek, evlenmek istiyoruz fakat muhtemelen o Amerikaya gittikten sonra evlenebileceğiz böyle bir senaryoda benim de onun yanına gidebilmem mümkün mü? mümkünse bu süreç ne kadar uzun sürer? yapmamız gerekenler tam olarak ne? evet biliyorum araştırdım bir çok yerde bu konu hakkında fazlasıyla bilgi var fakat benim için çok kafa karıştırıcı. Daha net bilgi almak için sormak istedim. Teşekkürler.

• @Rümeysa-Kılıç aşağıdaki konu başlığını ve özellikle ikinci post'u okumanız faydanıza olacaktır. Ne yazık ki sizin için daha sonra green card talep etmesi uzun, meşakkatli ve yorucu bir süreç.

Mart ayındaki erkek arkadaşınızın mülakat süresine kadar da zamanınız var. Ailelerinizi de ikna edebilirseniz, zaman geçirmeksizin resmi nikahınızı gerçekleştirerek, akabinde yeni medeni durumunuza göre resmi evraklarınızı güncelleyerek, DS260 formunu sizin için de güncelleyerek, birlikteliğinizi DV2024 sonucu açıklanmasından öncesine dayandıran kanıtlar ile mülakat esnasında sizin de mülakata katılmasını sağlayarak aşağıdaki konu başlığındaki uzun süreçten kurtulabilirsiniz. Bol şans

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-süreçleri-green-card-sahiplerinin-eş-ve-çocukları

• @Rümeysa-Kılıç kesinlikle imkaniniz varsa mulakat tarihinden once evlenin, sizin ile ayni durumdaydik ve esim green cardini aldiktan sonra evlendik 4 yildir hala bekliyorum. Tum arastirmalarinizi yapin secenekleri degerlendirin ama tecrubeme dayanarak erkek arkadasinizin green cardini alip Turkiyede evlenip sizin dosyanizin Turkiyeden basvurusunu hic tavsiye etmem biz yandik siz yanmayin.

• @ATS16, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@Rümeysa-Kılıç aşağıdaki konu başlığını ve özellikle ikinci post'u okumanız faydanıza olacaktır. Ne yazık ki sizin için daha sonra green card talep etmesi uzun, meşakkatli ve yorucu bir süreç.

Mart ayındaki erkek arkadaşınızın mülakat süresine kadar da zamanınız var. Ailelerinizi de ikna edebilirseniz, zaman geçirmeksizin resmi nikahınızı gerçekleştirerek, akabinde yeni medeni durumunuza göre resmi evraklarınızı güncelleyerek, DS260 formunu sizin için de güncelleyerek, birlikteliğinizi DV2024 sonucu açıklanmasından öncesine dayandıran kanıtlar ile mülakat esnasında sizin de mülakata katılmasını sağlayarak aşağıdaki konu başlığındaki uzun süreçten kurtulabilirsiniz. Bol şans

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-süreçleri-green-card-sahiplerinin-eş-ve-çocukları

Merhabalar, erkek arkadaşı benim. Maalesef Mayıs ayından önce beraber değildik biz. Dolayısıyla bu şekilde evlenirsek konsolosluğun gözünde sanki paralı evlilik gibi gözükü değil mi? Dv2024 sonuçlarından sonra sevgili olduk.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Satisfaction burada önemli olan sizin bunu nasıl ifade ettiğiniz.
    eğer aranızda bu tip bir durum yoksa ve evliliğiniz gerçekse sorun olmaz.
    sizden beklenen resmi bir evlilik yapmanız ve bunun gerçek bir evlilik olması.
    bunu da mülakatta konsolosluk memuruna aktarabilmeniz, hepsi bu.

• Merhabalar arkadaşlar bir sorum olacak abd vatandaşı kız arkadaşım ile Türkiyede evlendikten sonra cr-1 vizesine başvurmak için birlikte yaşamamız gerekiyor mu? Çünkü kendisi Amerika'da yaşıyor ben Türkiyede yaşıyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

• @Eyup-0, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar arkadaşlar bir sorum olacak abd vatandaşı kız arkadaşım ile Türkiyede evlendikten sonra cr-1 vizesine başvurmak için birlikte yaşamamız gerekiyor mu? Çünkü kendisi Amerika'da yaşıyor ben Türkiyede yaşıyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

hayır gerekmıyor. Esınız hayatına orada devam edebılır.

• @TolgaSabSab yanıtınız için çok teşekkürler. Peki ben askerliğimi yapmadan gidebilir miyim tecilim varken vizede sıkıntı yaşar mıyım?

• Herkese selamlar, kız arkadaşımla 8 yıldır birlikteyiz, kendisi dv2023 talihlisi 22k case numberi var. Basimizda biraz garip bir durum var forumu taradım fakat tam olarak aradigim seyi bulamadım. Konuya gelecek olursam 22k ya mülakat gelmeyeceğini anladigimiz icin ikimizde avrupada is arıyoruz. Herhangi birimiz is bulduğu taktirde oturum izni alinan ulkenin yasalarına gore evlenmemiz gerekiyor çünkü evliliği Turkiye'de gerçekleştirmemiz ailesel sebeplerden dolayı mümkün degil. Durum boyle olunca tahmin edeceğiniz gibi bir kaç sorunla karsilasiyoruz. Tamamen ornek olarak söylüyorum, Almanya'da oturum izni aldık ve orada Alman yasalarına gore evlendik diyelim, bu durumda Almanya'da mülakata girersek "ikinizde Turk vatandasisiniz ama Alman yasalarına gore evlenmissiniz" gibi bir durumla karsilasir miyiz? Biliyorum net cevap vermeniz zor ama fikirleriniz de çok onemli. 8 yıllık birlikteliğimizi kanıtlayacak binlerce kanitimiz var bu konuda hiçbir sorun yok fakat bu durumun karsimiza cikartacagi baska problemler olabilir mi bunu da merak ediyoruz. Umarım açık sekilde anlatabilmişimdir, şimdiden teşekkür ederim. Herkese bol sans.

• ⭐⭐

@lemmin Önemli olan nikahinizin ABD tarafından kabul edilmesidir, nikah in vatandaşlıkla ilgisi yok merak etmeyin. Almanya’da, Kanada’da ya da Tayvan’da özetle uluslararası nikah işlemi yapan her yerde evlenebilirsiniz. Sonuçta Türkiye’de herkes evlenemiyor. Medeni bir ülkede evlenmeniz ve ABD koşullarına uymamız yeterli. Şimdiden tebrikler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

201

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.0k

| | | |