Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells
    Merhabalar bir sorum olacaktı. Biz nişanlımla yaklaşık 3 ay önce K1'e başvurduk ama süreç çok uzun sürüyor. Kendisi bu ay yanıma gelecek sizce evlenirsek ve evlilik vizesine başvurursak süreç kısalır mı ve mantıklı mı?

• ⭐⭐⭐

@MertHRB eğer ABD’de yasama konusunda tereddüt etmiyorsa kesinlikle evlenin süreç zaten aynı sürüyor orda aos derdiyle uğraşmıyorsunuz

• @crazycells Dediğiniz gibi yaptım, evlendim. Vizemizi aldık 🙂 Teşekkürler.

• Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için. Yani sürece baştan başlamak daha mı mantıklı? Evlenirsek tekrar başvuru yapacağız. Şu an 3 aylıkK1 sürecimiz var

• @MertHRB sürecinizi evlilik öncesinden bu yana ayrıntılı bir şekilde anlatır mısınız? Benzer bir durum yaşıyoruz deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

• @IPEKKELESOGLU Henüz evlenmedik. Nişanlılık vizesi K1'e başvurduk 3 ay önce ama süreç ağır işliyor o yüzden Türkiye'de evlensek daha hızlı olur mu diye sormak istemiştim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MertHRB, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells
    Merhabalar bir sorum olacaktı. Biz nişanlımla yaklaşık 3 ay önce K1'e başvurduk ama süreç çok uzun sürüyor. Kendisi bu ay yanıma gelecek sizce evlenirsek ve evlilik vizesine başvurursak süreç kısalır mı ve mantıklı mı?

Genel tavsiyem soyle olur, eger evlilige hazir degilseniz ve sureye ihtiyaciniz varsa bu sureyi beklemekten ziyade K1'e basvuru yapip ABD'de evlenebilirsiniz; eger evlilige hazirsaniz TR'de veya ABD'de evlenip IR-1 sureciyle devam etmelisiniz... Yani hangi basvurunun yapilmasi gerektigi kisilere ve iliskinin asamasina gore degisecek...

Nisanliniz ABD'ye "evlenmek" amaciyla giremez, belirtmemissiniz ama nisanlinizin turist vizesi sahibi oldugunu tahmin ediyorum?

Surecte hicbir problem yasamamak icin esinizin en az 90 gun beklemesini ve daha sonra evlilik yapmasini tavsiye ederim. Daha sonra ABD icinde hem I-130 hem de I-485 ile AOS surecinizi baslatabilirsiniz. I-129F basvurusu yapmis olmaniz bir problem yaratmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@MertHRB eğer ABD’de yasama konusunda tereddüt etmiyorsa kesinlikle evlenin süreç zaten aynı sürüyor orda aos derdiyle uğraşmıyorsunuz

sanirim ABD'de evlenmek olarak dusunuyorlar sayin @waterman , yani ABD'de evlenip AOS yapmasi gerekecek yine. Ama bu surecte esi TR'de olmayacak, ABD'de beraber olacaklar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MertHRB, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için. Yani sürece baştan başlamak daha mı mantıklı? Evlenirsek tekrar başvuru yapacağız. Şu an 3 aylıkK1 sürecimiz var

Karar size kalmis. Eger hizlica evlenmeye hazirsaniz IR-1 sureci daha iyi olacaktir, neticede esiniz ABD'de de olsa, ABD disinda da olsa daha hizli "Green Card" almis olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@IPEKKELESOGLU, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@MertHRB sürecinizi evlilik öncesinden bu yana ayrıntılı bir şekilde anlatır mısınız? Benzer bir durum yaşıyoruz deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

K-1 vizesine sadece ABD vatandaslarinin nisanlilari basvuru yapabiliyor, bilginize. Yani GC sahipleri K-1 vizesine basvuru yapamazlar. Yanlis hatirlamiyorsam sizin durumunuz daha farkliydi.

• @crazycells Bilgiler için teşekkürler ama durum şu;

Nişanlım Amerika vatandaşı orada yaşayacağız. Evlenmeye hazırız zaten, Türkiye'de 1,5 senedir tanışıyoruz. Sonra nişanlım okul için geri dönmek zorunda kalınca nişanlılık vizesine başvuru yaptık. 3 aydır süreç devam ediyor ama süreç uzun sürüyor sizce K1'i bozup evlilik vizesiyle devam etmeli miyiz? Daha hızlı Amerika'da birlikte yaşayabilir miyiz böyle yaparsak? O buraya sadece tatile gelebiliyor çünkü beni oraya çağırması için sponsor olması gerekiyor ve bir işi olması gerekiyor.

• Yasaklı

arkadaslar aranizda nisanlilik(k1) vizesini tavsiye eden veya etmeyen varmi? k1 ile gidince calisma ve seyehat izni daha sonra geliyor bunu biliyorum ama surec ve sure acisindan k1 daha avantajli degilmi? duyduguma gore nisanlilik ve evlilik surecleri ayni zaman aliyormus ama nisanlilik daha hizli olmasi lazim? lutfen cevaplarsaniz sevinirim.

• Herkese merhaba, gelecekte bizim yaşadığımız durumu yaşayabileceklerin içine su serpmesi için güncel deneyimimizi buraya eklemek istedim. Asıl talihli benim, 7 Mayıs tarihinde 3 yıllık sevgilimle evlenip 9 Haziranda mülakatımıza 1 aylık evli olarak girdik. Evlilik kanıtları olarak nişan, nikah fotoğraflarımız, geçmiş tarihli fotoğraflarımız (iphoneların üstünde tarih görünüyor), otel rezervasyonları ve uçak biletlerimiz son olarakta birlikte olduğumuz her ay için tarih gözükecek şekilde whatsapptan ekran görüntüsü alarak a4'e çıkardık. Mülakat çok basitti, yalnızca eşime benim anne-baba adım ve en sevdiğim film soruldu 🙂
    Not : Ayrıca eşim Şubat 2023 tarihinde öğrenci vizesi mülakatından red almıştı. O da bizim için tedirgin ediciydi fakat hiç sorulmadı bile.

Bu başlık altında veya özelden evlenmemiz yönünde tavsiye veren, F2A gibi çok yıpratıcı süreçlerden kaçınmamızı sağlayan sevgili @gucarslan , @crazycells ve @Muhtaradana 'ya teşekkürler.

• @hope123 tebrikler. yeni hayatınızda mutluluklar 🙂

• @mehwet Teşekkürler, sizlere de hayırlı olsun şimdiden 🙏🏻

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

merhaba arkadaslar araniza yeni katildim, lutfen sorularim ile ilgili yardimci olursaniz sevinirim.

Benim nisanlim amerikan vatandasi Turk ve orada yasiyor. 3 yildir beraberiz. Evlenmemiz icin 3-4 ayi bulur. Acaba bu 3-4 ay evlilik vizesi yapmak icin beklemeye degermi? Nisanlilik vizesine suan basvurmaya haziriz. Acaba nisanlilik vizesine basvurmak yanlis mi olur? Nisanlilik vizesine konsolosluk onem veya oncelik vermiyormu?

Nisanlilik vizesinden sonra amerikada green card sureci var bunu biliyorum, orada ayrica beklemek gerekecek bu bir dezavantaj ama nisanlilik vizesi daha kisa suruyorsa Bizim ilk onceligimiz bir an once bir arada yasamaya baslamak. Kendisinin ailesi orada hasta o yuzden turkiyeye sik gelemiyor.

Konsolosluk nisanlilik vizelerini onemli gormuyor gibi bir durum varmi? Surec cok uzun o yuzden pisman olmak istemiyoruz ama evlilik icin 3-4 ay daha gecmesi lazim, bu 3-4 ayi cope atmamak icin hemen nisanlilik surecini baslatmak istiyoruz, acaba fikir olan ne der?

Bu konuda bize tavsiyede bulunacak biri varmi?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   H hope123 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• Merhaba @crazycells , bir sorum olacak, iletiler arasında aradım ancak bulamadım. Biz 2022 Aralık ayında greencard sahibi eşim üzerinden AOS sürecini başlattık. Benim geçerli vizemi riske etmemek adına 2022 yılı vergi beyanını beklemeden başvurumuzu yapmıştık. Eşimin 2021 yılı vergi beyanı istenilen oranın altında kalıyordu ancak bunun yanında bankada uzun süre duran nakit parayı göstermiştik. Dosyamızla alakalı RFE gelmiş ve eşimin sponsorluğunun yeterli olup olmadığını tespit edemediklerini belirtilerek, maddi duruma ilişkin yeni deliller talep edilmiş veya joint sponsor ekleyebilirsiniz denilmiş. Eşim hali hazırda 2022 yılı vergi beyanını yaptı ve bu beyan istenilen oranın oldukça üstünde. Bankada da hala nakit paramız duruyor.

Bu durumda RFE 'ye karşı eşimin 2022 yılı vergi beyanını ve banka hesabımızı göndermemiz yeterli olur mu yoksa joint sponsor bulmamız şart mı? Avukatımız 2022 yılında başvurduğumuz için 2021 yılı vergi beyanının önemli olduğunu, joint sponsor sunmazsak dosyamızın reddedilebileceğini söyledi. RFE'ye cevaptan sonra, dosyada gönderilen maddi deliller yeterli değilse ek bir RFE ile joint sponsor istemeden direkt reddediliyor mu?

• selamlar @crazycells şuan aos süreci için abd'deyiz.erkek arkadaşım da burada süreç bittikten sonra evlenmeyi düşünüyoruz,I130,I130A,I485 ve diğer formlar dolacak lakin ben ssnime yeni kavuşmuş olacağım her hangi bir gelir beyanım olmadığı, yani sponsor olamadığım bir durum söz konusu bu durumda ne yapmak gerekiyor.bu arada formları doğru anlamışmıyım?teşekkürler..

• Amerika’da abd vatandaşıyla evlendikten sonra ne kadar süre evli kalmak en mantıklısı ve boşanmak kolay mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |