Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakanda DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Aradaşlar selam. Merak ettiğim konu ben ds formunu doldururken girdiğim gsm numaramı değiştirdim. Numaram current oldu oraya randevu ile ilgili bilgi gönderilme ihtimali var mı yoksa sadece mail üzerinden mi takip yapacağım? Deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

telefonla mulakatla ilgili bir bildirim yapilmiyor, o nedenle bir degisiklik yapmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keops DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar. DV 2018 tahlilisiyim. Ben ve eşim memur olarak görev yapıyoruz. O nedenle önce ben gidip daha sonra eşim ve çocuklar yanıma gelecek. Sormak istediğim ds260 formunda sadece benim formumu doldurmam yeterli değil mi?

Green Card alacak butun aile bireyleri icin formu doldurmalisiniz. Ayrica diger arkadaslarin dediklerine katiliyorum, bence de herkes su an kisa, hizli ve ucuz yoldan Green Card alsinlar, daha sonra sureciniz cok daha masrafli ve uzun olacak, ayrica yakin zamanda gocmenlik sisteminde degisiklik yapmayi da planliyorlar (tabii bu degisiklik olacagi anlamina gelmiyor).

Aile uyeleriyle ilgili su konuyu incelemenizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• arkadaşlar DS260-da "primary occupation" bölmesi ne içindir? Şu andakı iş yerimizmi yoksa okuduğumuz ve bitirdiyimiz üniversite içinmi? Ben o yeri "not employed" olarak geçmişim şimdi gördüm. Yardım ederseniz sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kamran1993 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

arkadaşlar DS260-da "primary occupation" bölmesi ne içindir? Şu andakı iş yerimizmi yoksa okuduğumuz ve bitirdiyimiz üniversite içinmi? Ben o yeri "not employed" olarak geçmişim şimdi gördüm. Yardım ederseniz sevinirim.

Su an calistiginiz meslegi soruyorlar, eger universitede ogrencisiyseniz "student" ya da "not employed" yazabilirsiniz...

• ⭐⭐

İlk 4 ay için
    Türkiye den 455 (Kota : 3500)
    Eu dan 5649 (Kota : ~20000)
    Tüm Dünyadan 12452 (Kota : 50000)
    olduğu bir durumda herbirini 3 ile çarptığınızda kotaların hiç biri dolmuyor.
    Ağustos da alayı Current olur bunların. 🙂
    @asilcenk kafa olarak hazırlanmaya başla sen.

• @arnblt birazdaha detayli aciklarmisiniz:)) benimde case numaram 36xxx lerde tam cozemiyorum bu kota olaylarini simdiden tesekkur ederim:)

• ⭐⭐

@efeser bu istatistikler bültenlerin bulunduğu sayfalardan çıkan resmi rakamlar. İlk 4 için vize istatistikleri yayınlandı. Ayrıca CEAC veri sisteminden daha ileri aylara bakabiliyorsunuz ama onlar çok güncel değil.
    Gelelim rakamlara,
    Süreç 12 aydan oluşuyor.
    Benimkisi ilk 4 ayda bu kadarsa 12 ayda ne kadar olur cinsinden basit bir hesaplama.
    Burada en önemli sayı EU bölge kotası. Yaklaşık 18-19 bin kişi (aileler dahil) EU bölgesinde vize alabiliyor.
    İlk 4 ayda sadece 5649 kişi vize almış. Bunu 3 le çarparsak EU sınırını geçecek bir sayıya ulaşmıyoruz. Yani EU tümüyle Current olabilir durum böyle giderse.
    Daha sonra ülke sınırı. Bu sınır bir ülkenin %7 sınırı. Bir ülke toplam vize sayısının %7 sinden fazla vize alamıyor. Bu sayıda 50000 * 0.07 = 3500.
    Türkiyeden kazanan 4390 kişi. Yani Türkiyeden her isteyen sıra gelse dahi vize alamayacak. Örneğin siz muhtemelen 3500 den sonraki sıralardasınız.
    Bültenden cut-off 37000 yazsa dahi Türkiye sınırına takılacağınız için mülakat alamayacaksınız. Ama bu Türkiyeden herkesin gitmesi durumunda olabilecek bir durum. İlk 4 ayda sadece 455 kişi TR den vize aldı. 3 le çarpsak 1365 kişi yapar ki bu da 3500 ün altında. Sonuç olarak sizin içinde sıkıntı yok gibi görünüyor.
    Bunların hepsi benim rakamlara bakarak yaptığım yorum. Ama ilk 4 ay, toplam veri kümesinin 3 te biri. Kestirim yapabilmek için oldukça yeterli .
    Selamlar,

• Yanılmıyorsam sebebi bilinmeyecek şekilde ve kaba bir oran olarak, kazananların %50'si işlemlere başlamıyor bile. Kalanların bir kısmı da ya devam etmiyor ya da eleniyor. 4390 kişinin kabaca 2195 kişisi işlemlere hiç başlamayacak. İlk 4 ay rakamlarına bakarak daha fazla bir grubun bu işe devam etmeyeceğini söyleyebiliriz. @arnblt da dediği gibi bence de current kaçınılmaz. Ha saçma bir şekilde son case nolarındaki aileler 5-6 çocuklu çıkarsa o zaman iş değişir 🙂
    Uncle Sam wants us. Stay cool.

• @arnblt cok tesekkur ederim tekrar vermis oldugunuz istatistikler icin sikilmadan yazip bilgilendirdigiz icinde ayrica tesekkurler umarim herkes ama herkes icin Allah hayirlisini nasip eder herkese bol sanslar

• @arnblt açıkçası dediğin gibi rakamlara bakınca (ilk 6 aylık CAEC yada 4 aylık vize verilmeleri) ortada bir sorun gözükmüyor bencede... Yinede 36k dosya numarası çok yüksek olduğu için insan tedirgin olmuyor değil...

@caglaror evet oran nerede ise %50'yi buluyor, bu istatistikleri biz yayınlanan rakamlar ile bile çıkartabiliyor isek eminin KCC'de kazanan sayısı belirler iken bu tür istatistik ve analizlerden yararlanıyordur. Bu yıl millet GC alamasın diye fazla kazandırım yapacak halleri yok ya 🙂
    Aynen dediğin gibi Aile sayıları ve fikir değiştirip sonradan DS-260 dolduranların sayısı sürpriz bir şekilde zıplama yapmadığı sürece bu yılda current görülecek gibi.

Haydi bakalım 3 ay sonra herşey çok daha belirgin olacak...

• @arnblt yani diyorsunki ilk 4 ay açıklanan 10700 rakamında 8526 dolu id varken toplamda 5646 vize verilmişken 10700 ile 40K arasındaki dolu id sayısı 12389 iken doğru orantı yapsak bundan sonraki aylarda 7913 kişi alır. Buda EU vize alan kişi sayısını toplam 13.559 vize yapar. Kimse gitmiyor mu ne? 😃
    Türkiye kotasında ise ben 487 gibi bişey saydım ilk 4 ayı rakam fena değil ama çok mantıklı olmadığı halde aynı doğru orantıyı burada da yapsak 1194 kişi yapar ki geçen sene 1300 küsür kişiye verilmiş. Ayrıca söz ettiğiniz gibi kotanın yanından geçemez.

@caglaror merak etmeyin 5 çocuk olanların sayısını bile çekilişte ayarlamışlar 🙂

Durum buyken halen neden bu kadar ağır ilerliyorlar o kısmını anlamıyorum. Ya sabrımızı deniyorlar ya da talep yok diye müşteri mi çekmeye çalışıyorlar nedir 😃

• ⭐⭐

@onur1601 ilk 4 ay 8200 cut-off. Yaklaşık 6500 dolu case de 5646 vize alınmış.

• Haklısınız @arnblt ben bir sonraki rakamı baz almışım hemen hesabı yeniliyoruz 🙂 8200 açıklandığında 6536 gerçek id ye 5646 vize verilmişken 8200 ile 40k arasında dolu 14379 id ye yine doğru orantı ile 12.421 kişiye daha verilse EU vize alan kişi sayısını toplam 18K yapar ki bu rakam bekleneni karşılıyor.
    Türkiye için de doğru orantıda toplam 1558 kişi eder. Bu rakamda geçen yılın bi tık üstünde ki bu sene kazanan sayısı da öyle. Fakat yine de kotanın yarısından az.

Sözümü geri alıyorum talep ve sayılar gayet normal görünüyor 😃 Umarım geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Mayıs ayı en çok id çağırdıkları ay olurda yüksek id'li ve biran önce gitmek isteyen arkadaşlarımıza umut ışığı olur.

• Arkadaşlar merhabalar, mülakat evrakları hazırlıyorum da aklıma bişey takıldı. Vukaatlı nüfus kayıt örneği alıcakken edevletten Kişi/Aile/Nüfus Aile diye 3 tip var. Bunlardan hangisini seçmemiz gerekiyor?

• Arkadaşlar selamlar, numaram 140XX'lerde, tahmini nekadar süre sonra randevu maili geliyor?, Nisan ayı için 13801-15950 arasında olup, randevu maili alan varmıdır. saygılarımla...

• @cyoart henüz mail gelmedi biz de bekliyoruz. bu ay çok gecikti

• ⭐⭐

@damladav Green Card Başvurusu yaptığınız siteden başvuru numaranız ile baktınız mı?

• @cyoart , @damladav ben de ayni soruyu soracaktım. Bekliyoruz biz de ama daha gelmedi. Case no:15xxx

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizcan DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar merhabalar, mülakat evrakları hazırlıyorum da aklıma bişey takıldı. Vukaatlı nüfus kayıt örneği alıcakken edevletten Kişi/Aile/Nüfus Aile diye 3 tip var. Bunlardan hangisini seçmemiz gerekiyor?

"kisi" olarak secin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cyoart DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar selamlar, numaram 140XX'lerde, tahmini nekadar süre sonra randevu maili geliyor?, Nisan ayı için 13801-15950 arasında olup, randevu maili alan varmıdır. saygılarımla...

henuz alan yok sanirim, daha onceki aylarda ay sonuna kadar gonderilmis oluyordu. Bu hafta ya da onumuzdeki hafta aciklarlar.

Zaten mulakat zamanini ogrendikten sonra evraklari hazirlamak icin oldukca fazla sureniz olacak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

29

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |