Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @duzmuhendis, içinde söyledi: Florida

@HockeyUmpire2 merhabalar, biz de floridaya yeni geldik. Pompano Beachteyiz. Çocukların okulu için voca raton tarafında ev arayışındayız ancak çok pahalı. O yüzden acaba jacksonville, orlando ytaraflarına mı yerşeksek diye de düşünüyoruz. Siz jaksonvillde mutlu musunuz? Bizim önceliğimiz çocukların okulu, büyük kızım eylülde anasınıfına başlayacak. Jacksonvillede okullar nasıl? İş imkanı da orada daha çok sanırım.

Ben de bu konuda takipteyim. Detayli bilgi paylasilirsa, cok faydali olacaktir.

• Evi işi bilemem ama okul konusunda Florida'da Boca tartışmasız bir numara. O yüzden kiralar çok yüksek, Hazirandan bu yana kiralar %10 arttı.

• @EasternStar evet bocanın okulları iyi ama yine de bazı bölgelerde okullar 4-5 puan diyor. 8-9 luk okulların bölgesine bakınca da ev fiyatları aşırı yükseliyor. Acaba çocuğumu kendim okula götürüp getirsem, evimin uzağındaki okula kayıt ettirebiliyor muyum bilginiz var mı?

• @duzmuhendis Hayır, adrese dayalı kayıt sistemi var. Zaten kayıt yaptırırken elektrik ve su faturası da götürmeniz gerekiyor. 4-5 puanlı okulların olduğu muhitlerde zaten oturmayın, tavsiye etmem. Daha 3 hafta önce Türkiye'den gelen bir aile 2+2 bir evi 2.350$ bedelle kiraladılar, zaten başka bölgelerde de eli yüzü düzgün evler bu paralar. Bağlı bulunduğu okul Calusa, Boca'nın Delray Beach tarafına yakın, konumu çok güzel, sahile 5 mile, ilgilenirseniz yarın site yönetimine uygun ev olup olmadığını sorsunlar.

• @EasternStar soturdukları sitenin adı nedir acaba? Biz satın almak için bir ev bakıyoruz. İnternetten bir bakalım bölgeye.

• @duzmuhendis O sitedeki evler satılmıyor, direkt yönetime ait, bize yardımcı olan emlakçı bir kadın vardı dilerseniz onun iletişim bilgilerini verebilirim.

• @EasternStar merhaba. Evet emlakçının adını paylaşabilirseniz onunla da görüşebilirz. Sitenin adı ne peki? Bölgesine bakalım.

• Arkadaşlar florida west palm beach ve boca raton civari delivery işleri ( doordash ,ubereats) ne kazaniyor günlük bilgisi olan varsa paylaşırsaniz ricam

• @LeventC Doğru saatlerde 22-25$, diğer zamanlar 15-18$ arası kazandırır.

• Banned

Arkadaslar merhaba, South beach miami'de 1+1 de yasiyorum ve denize 7-8 dk yurume mesafesindeyim. Apartman dairesi meshur Ocean Drive caddesinin arkasinda ki 2. sokakda yer almaktadir. Mayis ayinin ortasindan temmuzun 30una kadar apartmanim icin rommate aramaktayim. Kendimden bahsetmek gerekirse Drug, icki, sigaram yoktur , bayanim ve yazilimci olarak evden remote calismaktayim,sadece bayan arkadas tercih etmekteyim . . Bazen turkiyeden direk Amerika'ya gelince insanlar ev kiralamakda zorlaniyorlar yada birkac ayligina bir sehri tanimak istiyorlar, cunku bunu bende zamaninda yasadim, bu yuzden ilan vermek istedim. Eger ilgilenen olursa bana mesaj atabilirler. Tesekkurler

• Floridadaki bazi plajlar hakkinda kisa bilgiler:

Seaside: Florida'nın kuzeybatısında yer alan küçük bir tatil beldesi, rahat bir yaşam tarzına sahip ve bisiklet dostu sokaklarıyla bilinir.

Amelia Adası: Kuzeydoğu Florida'da bulunan Amelia Adası, 13 mil uzunluğunda güzel plajlara, yerel vahşi yaşama, berrak sulara ve bataklığa sahiptir.

Siesta Key: Toz gibi ince kumlarıyla ünlü olan Siesta Key, şeker gibi beyaz kumu ve çarpıcı mavi-yeşil suları olan sekiz mil uzunluğunda bir adadır.

Palm Beach: Muhteşem plajları ve sınırlı halka açık alanlarıyla bilinen şık bir sahil kasabasıdır.

Captiva Adası: Kabuk toplamak ve doğaya geri dönmek için mükemmel olan huzurlu ve esintili bir destinasyondur.

Güney Sahili, Miami: Canlı gece hayatı sahnesi ve plaj yaşamı destinasyonu.

Cocoa Beach: Yakındaki Kennedy Uzay Merkezi'nden roket fırlatmalarıyla bilinen bir plaj kasabasıdır.

Clearwater Beach: Birçok sahil restoranı ve oteli ile aile dostu bir kaçamak sunar.

Anna Maria Adası: Geniş, davetkar plajları ve bisiklet yolları ile çekici bir Körfez Kıyısı bariyer adasıdır.

• @MySea Palm Beach için sahil kasabası yazmanız benim bile zoruma gitti oralıları düşünemiyorum 🙂

• St. Pete nasildir plaj ve deniz olarak, isyerimden 1 2 arkadasim cok ovdu ama gitmedigim icin bilemiyorum. Tr'deki koylar gibi sakin , dalga fazla almayan , berrak suyu olan plaj onerileriniz varsa almak isterim.

• @EasternStar Benim kendi dusuncelerim degil, alintidir 😆

• @AE123 Biz gecen yaz oradaydik. Plaji cok guzel ve temiz. Bircok restaurant ve cafeleri var. Biz oradayken plaj cok kalabalik degildi ve oldukca sakindi. Cafeler falan hep kalabalikti ve hareketliydi.

Benzer Başlıklar

• 4
  • 8
  • 1
  • 28
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

148

41.1k
Users

4.4k
Topics

427.0k

| | | |