DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @erme11 oturumunu varsa kcc ile iletişim geçebilirsiniz maili ora aticaksiniz ama arkadaşların dediği gibi bu mlai yıl bitmiş olmasi lazim.Eger oturum yoksa hong kong viyana muscat yada bu sene başka ülkeler ortaya çıkacaktır.

• @erme11 bu sene başvuran oldu red yiyende oldu kabul görende ordaki vize memuruna durumunuzu açıklamanıza bağlı ds260 formu doldurmak demek ben göçmen olmak istiyorum demek eğer siz bu formu doldurmadan başvurmuş olsaydınız turist vizesinden sıkıntı olmazdı. Ama denicem derseniz tabiki denemekte fayda var olunlubsonuclar alan oldu almayanda

• @erme11 dosya taşımak istiyorsanız ülke ülke şartlar var ego ülkenin şartları oluyorsa oturum id kart gibi sıkıntı yok ekleyip ben bu ülkede ikamet ediyorum diyor kcc ye atıyoruz yoksa sartlari olmayan ülkelere atıyorsunuz Hong kong muscat viyana gibi

• @mehmetizmirli ileti kotasi mi var? Ayni kullaniciya 4 farkli ileti ile cevap vermissiniz 🙂

• @datanist arkadas ayrı ayrı sormuş o sekilde cvp verdim 🙏😅😆 teşekkürler

• @burakaltay 2024 talihlisi olmana sevindim. Ancak beklemek yerine harekete geçmen gerekecek gibi. Çünkü 2022 ve 2023 yılları deneyimlerinden bunu anlıyoruz. "İmkanı olan dosyasını taşısın" @gucarslan ve diğer adminlerin temel düşüncesi olup bunu uygulayanlar vizelerini aldılar.

• Dosyanızı taşımak istediğiniz ülke için vize gerekip gerekmediğini TC Dışişleri Bakanlığının "https://www.mfa.gov.tr/sub.tr.mfa?03af1e06-bd93-40cb-ae4f-2c4ac27672e7" web sayfasından Bölgeler, Ülkeler ve "Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine" başlığında bulabilirsiniz

• Dosya taşımak istediğiniz ülkeleri öncelikle vize istemeyen ya da vize alabileceğinizi düşündüğünüz ülkelerden seçmenizde yarar var. 2023 yılında görüşme randevusu alıp vize alamadığı için maalesef mağdur olan arkadaşlarımız oldu.

• @ozkan-akbulut Eğer oturum veya başka bir izniniz varsa cut off olmadan başvuru yapabilid dosya taşiyabilirsiniz.Ama bu durumlar soz konusu değilse cut off olmayı bekleyip oturum izni olmadan mülakat veren ülkeleri bulup dosya tasıma maili gondermeniz gerekiyor.Eğer o konsoloslugun gelecek aylar için DV kotası boşsa ve insiyatif alırlarsa dosya tasımanızı onaylıyorlar.Geçen sene için Viyena da bu durum oldu , önerim böyle bir şeyi düşünüyorsanız ki geçeen sene Ankara verileri göz önüne alındığında en doğrusu bu gibi , Schengen vizesi için hazırlık yapmanız.DV2023 te dosyasını Viyenaya taşıyan birkaç talihli Schengen alamadıgı icin mulakatı kacırdı ki gecen sene özelinde bekar erkeklerde Schengen red oranı çok yüksekti.

• @Şener-Uysal Özellikle Schengen geçen sene büyük problem olmuştu cidden.

• @efe3535 Her türlü ödüyor ve asla geri alamıyorsunuz.Aynısı sağlık muayenesi için de geçerli.

• @rachedion mülakat almadan formu açtırirsaniz submit tarihiniz güncelleniyor. İlk doldurduğunuz değil de açtırdiginiz tarih oluyor

• Merhabalar arkadaşlar, verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. Benim de bir sorum olacaktı sağlık muayenesine giderken pasaport götürmek zorunlu mu? pasaport olmadan muayene olamayız mı? şimdiden teşekkürler

• @akaynak-3546 istenilen belgelerde pasaport yazıyor. Bizim işlemlerimiz pasaport kontrolü ile yapıldı. Daha detaylı bilgi için mülakat deneyimlerine yada forumda ilgili başlık varsa ona bakabilirsiniz.

• @jordan teşekkür ederim.

• Buraya mulakat maili alanlar yazsa daha saglikli takip etmis olmaz miyiz? Mulakat maillerinden sonra mulakat deneyimlerinide buradan tek bir yerden takip etmis oluruz

• @akaynak-3546 dosyanızı yurtdışına taşımışsanız pasaport isteyeceklerdir. Taşıdığınız ülkedeki ilgili sağlık kuruluşu gerekli belgeleri size belirtecektir.

• ⭐⭐

@akaynak-3546 Pasaportunuzun olmasi sart ama bazen mulakattan sonra saglik kontrolu olabiliyor, tavsiye etmiyorum, bu durumda pasaportunuz konsoloslukta kaldigi icin pasaportunuzun bir fototkopisiyle gidebiliyorsunuz tabi bunu saglik personeline bildirmeniz gerekir oncesinde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Mülakat alan DV2024 talihlilerinin dikkatine!

öncelikle hepinizi tekrar tebrik ediyorum.
    DV mülakatı, göçmen vize türleri içinde en kolay ve kısa süren göçmen vize mülakatıdır. bu mülakatın kolay ve sorunsuz geçmesi tamamen ama tamamen sizlerin konuya ne kadar ilgili ve hazırlıkla olmanızla alakalıdır, bunu asla unutmayın.

mülakat tarihi aldıysanız, aşağıdaki adımları eksiksiz yerine getirdiğinize emin olun!

1 - sağlık muayenesi için randevu alın;
    muayene tarihinizi mülakattan 1 ay öncesine kadar almış olun. çünkü unganlar oldukça yoğun bir yer ver boş randevu bulmanız oldukça zor olabilir. eğer sizden balgam testi istenirse (tüberküloz geçmişi olanlardan kesinlikle istenir) endişe etmeyin. bu test 8 hafta sürer ve raporunuz bu süre sonrasında teslim edilir. eğer böyle bir durum olursa, yani sağlık raporunuz çıkmazsa kesinlikle mülakata katılın! vizeniz, sağlık raporunuz çıktıktan sonra basılacaktır.

2 - evraklarınızı bu iletide yazdığı şekilde hazırlayın ve konsolosluktan mülakattan 10-15 gün önce size gelecek mailedeki evrak listesi ile kontrol edin. öncesine yurtdışından almanız gereken polis sertifikaları varsa kesinlikle temin edin. arşiv kayıtlı sicil kaydınızda çıkan bir şuç kaydınız varsa, bunları tercüme ettirin ve ilgili suça ait kanun maddesini de yeminli tercüme ettirmeyi unutmayın.

3- mülakattan önce çocuğunuz olduysa ya da evlendiyseniz yeni aile üyelerini forma eklemeyi sakın unutmayın! bunun için [email protected] adresine, yeni aile üyerinin pasaportunun ilk sayfasının taranmış halini gönderip mülakat öncesi aile üyesini forma eklemek istediğinizi aktarın.

4- pasaport süreniz 8 aydan azsa kesinlikle yeni pasaport ile mülakata gidin. yeşil paspaort sahibiyseniz mülakata yeşil pass ile gidebilirsiniz. önceki yıllarda bordo pasaport talep edilmişti ama son iki yıldır bu sorun olmadı. gri, kırmızı ya da siyah pasport sahipleri kesinlikle bordo (hususi) pasaport çıkartmak zorundadır. gri, kırmızı ve siyah pasaportlara göçmen vize basılamaz.

5- yeni evliyseniz (3-5 ay) kesinlikle evliliğinize ait düğün fotoğrafları (anne - babaların dahil olduğu) mülakatta yanınızda bulundurun.

6- abd'de verebilecek bir adresiniz yoksa ve bunu DS260'da belirtmediyseniz kesinlikle bir abd adresi temin edin. bunu küçük bir kağıda yazıp evrak tesliminde görevliye elden teslim edin.

7- yeni bir evlilik yapmış ya da yeni bir çocuğa mülakat öncesi sahip olmadıysanız, bunun dışındaki hiçbir konu için DS260'ı açtırmayın, gerek yok. siz artık mülakat aldınız ve önemli olan da buydu.

8- bankadaki birikimlerinizi mülakattan önce bile olsa arttırmaya gayret gösterin. 3 ~5 bin dolar ile mülakata girip, sponosr bulma riski ile karşı karşıya kalmayın. eş, dost, akraba kim varsa hesabınızda gösterecek kadar birikimi 1 saat bile olsa hesaba koyup döküm alın ve iade edin kendisine. evet, bu ülkede dolar sahibi olmak zor ama; sponsor bulmak emin olun daha zor.

9- abd için bir planınıza olsun. gideceğiniz eyalet, ilk başlarda yapacağınız bir iş konusunda basit de olsa bir plan yapın. abd'de yaşayan eş, dost, akrabanız varsa bunları söylemekten çekinmeyin. size destek olmaları yanlış bir şey değil.

10- mülakatta AP'ye kalabilirsiniz, telaş etmeyin. her yıl onbinlerce kişi AP durumuyla karşı karşıya kalabilir. bu durum muhtemelen NNCP ya da geçmiş AP durumlarınız ile alakalı olabilir. çok kullanılan isim + soyisim kombinasyonlarından birine sahipseniz AP durumu yaşamanız yüksük ihtimaldir. bu sizin değil, bu isim + soyismi seçenlerin suçu 😉

11- havacılık (pilot, uçuş görevlisi, kule kontrol görevlilileri vb.) mesleklerde iştigal edenler de yüksek ihtimalle AP durumu ile karşı karşıya kalacaklardır. hiçbir sorun yok, rahat olun. bu, özellike 11 eylül sonrası yaşanan bir durum ve ilgili kural gereği bir güvenlik soruşturmasından geçeceksiniz.

12- mülakat sonrası eğer AP'ye kalırsanız bana özelden ulaşın ve bu başlıkta durumunuzdan kısaca bahsedin. eğer böyle bir durum olursa size mülakat sonrası paspaortlarınız iade edilir ve sarı bir kağıt verilir. bazen, sadece bir aile bireyi AP'ye kalabilir ve diğer aile üyeleri vizelerini alır. bu çok normaldir. bu da demektir ki sadece bir aile üyesi idari işleme kaldı ve onun vizesi bu işlem sonrası basılacak.

13- rahat olun!
    dünyanın en basit ve kısa sürecek mülakatına girip o hep hayalini kurduğunuz green card vizesiniz alacaksınız.

son olarak sokak hayvanlarına yardım etmeyi unutmayın!

ışık sizinle olsun
    namaste 👊🏻

• Merhaba,
    öğrenmek istediğim; pasaport ve sarı zarfın gelmesi için oluşturacağımız AIS kaydını, sadece GC kazanan kişi adınamı oluşturacağız yoksa GC kazananın eşi ve çocukları için de ayrı ayrı mı oluşturacağız. Şöyleki GC'yi ben kazandım tüm ailenin pasaport ve belgeleri benim AIS hesabıma mı gelecek. Umarım soruyu anlaşılr ve doğru sormuşumdur.:)
    Teşekkürler.
    Syg.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

456

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.1k

| | | |