DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Detroit2222 Bildiğim kadarıyla Karadağ'daki konsolosluk immigrant visa kategorisine bakmıyor, Belgrad konsolosluğuna yönlendiriliyor diye biliyorum. Buyrun SaveDiversityVisa bu bağlantı üzerinden istediğiniz konsolosluğun performansını inceleyebilirsiniz.

• @Revolter göremedim burdan hocam

• @Detroit2222 merhaba. Karadağ Podgorica'da turist vs. vize bekleme süreleri 7 gün. Aşağıda linki var.

DV2024'te de Karadağ'dan DV Lottery kazanan sayısı 21.
    Bence oturum alın ve KCC ile mülakat yerinizi degiştirin. Hiç konsolosluklarla uğradmadan. Mülakat yeriniz Belgrad olsa ne olur, Podgorica olsa ne olur, iki ülke de T.C. vatandaşlarından vize istemiyor. Belgrad'da turist vize bekleme süreleri bir haftadan da Sırbistan'dan da bu sene DV Lottery kazanan 186 kişi. Her iki konsoloslukta yoğun değil. Yalnız önemli bir not : Balkan ülkelerindeki ABD konsoloslukları T.C. vatandaşlarını dosya taşımada cift vatandaşlığınız yoksa veya uzun süreden beri orada yaşamıyorsanız kolay kolay kabul etmiyorlar, Bunun için bir an önce CN Current olmadan, oturum alıp KCC ile dosyanızı Balkan ülkelerine taşımanızı öneririm.

• @Detroit2222 SaveDiversityVisa üzerinden belgrad konsolosuğunun DV2023 performansına bakabilirsiniz. BLG kısaltması ile bulabilirsiniz. List of U.S. Embassies and Consulates bu link üzerinden de konsoloslukların kısaltmalarını kontrol edebileceğiniz gibi isterseniz konsoloslukların sayfalarına ulaşma imkanınız da var.

• @Beykentli tamamdır hocam çok teşekkür ederim. Numara Current olmadan oturum varsa kcc ile direk taşımıyormuyduk konsolosluğa? Peki kcc numaram Current olmadan taşıdı diyelim konsolosluğun uzun süredir burda oturumu yok diye mülakat vermeme durumu olabilir mi? Anlayamadım hocam tam olarak

• @Revolter @Detroit2222 Karadag’daki elcilik DV dosyalarina bakmiyordu en son. Belgrade elciliginde mulakata giriyorlar

• her yolu tabikide deneyin fakat 2023 performans ve tutumlarını gözardı etmeyin

• @cicek Konu konsoloslukların sitesinde yada size gönderilen/gönderilecek olan mülakat maili içinde var/olacak. Mülakata resmi olarak kabul görmeyen bir evrakı götürmek ne derece uygun olur siz karar verin. (apostill sistemi resmi olarak tanınır ve bunun için önce noterden tasdik almalısınız, noter tasdiki de sadece yeminli tercümanlara verilir) Biz Viyana'ya bizden istenmemesine rağmen tüm evrakların yeminli tercüme ve apostilli hallerini götürdük. İstisnai olarak bağışıklık raporumu kendim yazmıştım ve doktora imzalatmıştım ama sağlık raporu içindi konsolosluğa sunduğum evraklar için değil.

• @Detroit2222 tekrar merhaba. Siz CN Current olmadan KCC aracılığıyla dosyanızı taşıyın, o zaman konsolosluk birşey diyemiyor. Ben Current olduktan sonra Kosova'dan oturum aldım ama oradaki (Priştine) konsolosluk oturumumu yeni aldım diye (tahminimce) dosya taşıma başvurumu reddetmişti.

• @Can-Can-0 her şey yolunda gider ise Aralık Ocak gibi mülakat gelir bol şanslar

• @Detroit2222 Merhaba, konsolosluk vize basım istatistiklerini inceleyerek karar verebilirsiniz. https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-statistics/immigrant-visa-statistics/monthly-immigrant-visa-issuances.html Vize türleri içinde DV vizesi basım oranına ulaşabilirsiniz

• Merhabalar Green card bana da çıktı Kendimi nasıl tabloya kaydedebilirim

• Herkese merhabalar. Daha önce de sormuştum bu soruyu ancak tam olarak net bir cevaba ulaşamadım. Mülakatta arabamızı göstermek istiyoruz ancak bunu bir ekspertiz raporu ile mi yapmamız gerekir, ya da notere gidip imzalı kaşeli bir evrak mı alınır? Ev araba gösteren arkadaşlar varsa nasıl yaptıklarına dair bilgilendirebilirler mi? Şimdiden teşekkürler.

• @devrim-astan öncelikle süreci profilinizden imzanıza tasimaniz sonrasında ilk ileriye gidip bu senenin excel tablosuna kaydetmeniz lazim

• @devrim-astan Merhabalar, öncelikle Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin ,paylaşmış olduğum bağlantı üzerinden nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Sonrasında DV2024 Excel 'e giriş yapıp bilgilerinizi ekleyebilirsiniz.

• ⭐⭐

@barbie, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

Herkese merhabalar. Daha önce de sormuştum bu soruyu ancak tam olarak net bir cevaba ulaşamadım. Mülakatta arabamızı göstermek istiyoruz ancak bunu bir ekspertiz raporu ile mi yapmamız gerekir, ya da notere gidip imzalı kaşeli bir evrak mı alınır? Ev araba gösteren arkadaşlar varsa nasıl yaptıklarına dair bilgilendirebilirler mi? Şimdiden teşekkürler.

Otoplus veya vavacars gibi sitelerden aracınızın değerini gösteren çıktı alın ruhsat da yanınızda olsun. Bu şekilde mülakata gidenler oldu ve sorun çıkmadı.
    Ek olarak sorularınızı doğru başlıkta sorun lütfen.

• @barbie, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

Herkese merhabalar. Daha önce de sormuştum bu soruyu ancak tam olarak net bir cevaba ulaşamadım. Mülakatta arabamızı göstermek istiyoruz ancak bunu bir ekspertiz raporu ile mi yapmamız gerekir, ya da notere gidip imzalı kaşeli bir evrak mı alınır? Ev araba gösteren arkadaşlar varsa nasıl yaptıklarına dair bilgilendirebilirler mi? Şimdiden teşekkürler.

Ben mülakatta arabamın ruhsat kopyasını ve ona zımbalı şekilde değerini gösteren arabam.com sitesinden alınmış değer çıktısını gösterdim ancak hesabımda yeterli miktarda para olduğu için bakmadılar bile.

Ev için ise tapusor veya endeksa üzerinden değerini gösteren belgeyi alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@ibrahimhalılll Dogum burada olursa ve mali yil bitmemis ise, sistemden onun icin form doldurulup islemler icin konsolosluk ile gorusulur, ay i yani islemler. Cocuk ABD'de dograsa zaten vatandas olur.

• Pasaport ile ilgili bi soru sormak ve tavsiyenizi almak istiyorum. Ailece 5 yıllık Yeşil pasaport sahibiyiz ve 3 yıl daha süresi var. Süreç sonunda bu geçerlilik süresi 2yıl+ kalacak gibi duruyor Vize alma durumunda memuriyetimden istifa edeceğim için yeşil pasaportun geçerlilik süresinde bir değişiklik oluyor mu bilmiyorum. Bu durumda acaba Bordo pasaport çıkartıp onunla mı işlemlere devam etmek mi gerekir veya önerilir? Tavsiyeniz nedir acaba?

• @mamudo Merhabalar, Dv24 sürecinizde Ankara'nın performansı ne olur bilinmez. Dosya taşımak istediğinizde taşıdığınız ülkede pasaport verip beklemek yerine ülkeye giriş çıkış konusunda yeşil pasaportu kullanabilirisiniz. bordo pasaportunuzu vize için konsoloslukta bırakabilirsiniz. her türlü olasılığı düşünerek hareket etmenizde yarar var. Bordo pasaport çıkarmak size artı kazandıracaktır. 12K lar Ankara da geç mülakat alan numaralardan bu ihtimali de düşünün lütfen.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.3k

| | | |