DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sevilt muscat a bu yıl dosya taşıyabilen oldumu. ben olumsuz dönüş almıstım, tekrar yazdım cevap alamadım

• ⭐⭐

@Esra-Siren Sadece gectigimiz sene dosya kabulu yapan konsolosluklar ile sinirli kalmayin , gidebileceginiz tum konsolosluklara ara ara sorgu maili atmaniz faydaniza. Ayni konsolosluga kisa surelerle surekli mail atilmasi sonrasinda cevap verilmemesine sebep olabiliyor , bir muddet sonra tekrar sorgu yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@sevilt geçmiş senelere ait bilgiler galiba bu verdikleriniz

• Merhaba, dosyami tasimak icin ben de Hong Kong’a gitmeyi dusunuyorum. Sadece mail atip, cevabi aldiktan sonra da donmeyi dusunuyorum. Ilk etapta herhangi bir evrak goturmem gerekir mi ?

• @Esra-Siren ben de bugün olumsuz bir yanıt aldim. Maili dün atmıştım

• @Esra-Siren kusura bakmayın ise yetişmeye çalışırken not eklemeyi unutmuşum evet geçen yılın bilgisi . 2023 Muscat a dosyamı taşıyarak Abd ye gelebildim .https://evisa.rop.gov.om/home bu link üzerinden turist vizesi almıştım ardından vizem onaylanınca konsolosluğun sayfasında bulunan formu doldurdum . https://om.usembassy.gov/visas/nonimmigrant-visas/nonimmigrant-visa-inquiry-form/?_ga=2.131764746.449708818.1718200009-471668437.1718200009 Link bu vizemi pasaportumu gerekli açıklamayı yazarak formu gönderdim .dosyamı kabul etmişlerdi 22 Mayıs olmalı . Sürecinizde bol şans .

• Bu ileti silindi!

• Dear Sir/Madame

My name is SEVIL I won the green card lottery (DV2023) from Turkey via the Europeen region.

I am writing this justification email as I wish to transfer my file from US embassy Ankara to US Embassy Oman

The US Embassy in Ankara is unfortunately backlogged by several months and my green card file will not be reviewed in time before the fiscal year is over. For this reason I would like my application file transferred to the US Embassy in Oman

ADDITIONAL INFORMATION, THE CERTIFICATE OF I GOT A VISA FOR OMAN AND MY PASSPORT DETAILS ARE ATTACHED.I REQUEST THAT THE ISSUE BE CONSIDERED AND CONSIDERED.

Regards

Arkadaşlar böyle bir mail atmışım ama öncesinde turist vizesi aldım . Konsolosluğun sitesinde başvuru formu var onu doldurdum . Direk link bulursam size atacağım .

• ⭐⭐

@blackmamba24, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Geçmiş yıllarda Hong Kong'da mülakata girenlere 2 sorum olacak.

1- Sağlık mülakatı için 1x1.5 ölçüsünde 5 adet fotoğraf istendiği yazılmış. Acaba bu 10cm x15cm ölçülerindeki fotoğraf mı?

2- Hong Kong'da prizlerin Türkiye'dekinden farklı olduğunu gördüm. (İnternetten baktığım kadarıyla) Acaba prizler farklı mıdır? (Priz dönüştürücüsü almalı mıyım?)

Şimdiden Teşekkürler.

Sağlık kuruluşu Dr. Nicolson fotoğrafları 1x1,5 inç (yani 2,54 x 3,81 cm) ölçüsünde istiyor, biliyorum çok küçük ama böyle.

Şöyle bir priz dönüştürücü almalısınız.
    Ekran Resmi 2024-06-12 10.00.29.png

• ⭐⭐

@turanturan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamın aleyküm arkadaşlar size bir sorum olacak şuan Afrika için çok yüksek numaralar current olmuş durumda. Biz avrupa bölgesinde olanlar cn current olmadan Afrikaya taşıyabilirmiyiz?

KCC aracılığı ile taşıyabilirsiniz tabii. Eğer taşıyabilirseniz mülakat alabilmek için tek bir şansınız var o da gelecek bültenin current olarak açıklanmasını beklemek. Bol şanslar.

• ⭐⭐

@Sezai-Çakır, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Japonya'ya dosya taşıyabiliyor muyuz? Daha önce deneyen var mı?

Daha önce deneyen olup olmadığına bakmaksızın deneyin lütfen.

• Arkadaşlar merhaba, atlas kaydı yapmaya çalışıyorum fakat ustraveldocs hesabım Ürdün de kalmış. Bu hesabı Avusturya olarak düzenlemeleri için defalarca mail attım fakat otomatik mesajdan başka bir cevap alamadım. Normalde forumda mail atan arkadaşlara 2 gün içinde düzeltme yapmışlar. Yarın mülakatım var, DS260 ta belirttiğim ikincil mailim ile avusturya için yeni bir hesap açıp kaydı o şekilde tamamlamamda bir sakınca var mıdır?

• ⭐⭐⭐

@turanturan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamın aleyküm arkadaşlar size bir sorum olacak şuan Afrika için çok yüksek numaralar current olmuş durumda. Biz avrupa bölgesinde olanlar cn current olmadan Afrikaya taşıyabilirmiyiz?

Current olmadan her yere taşıyabilirsiniz, sorun yok. Hatta şimdiden KCC aracılığı ile taşıtın derim. Current olsanız bile Ankaradan mülakat alma ihtimaliniz yok denebilir çünkü.

Ancak, dosyanız her nerede olursa olsun sizin numaranız EU olduğu için EU sırasını bekleyeceksiniz. Afrika’da current olmuş numaralar AF region için.

• ⭐⭐⭐

@Sezai-Çakır, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Japonya'ya dosya taşıyabiliyor muyuz? Daha önce deneyen var mı?

Sizi kabul ederlerse taşıyabilirsiniz. Daha önce olumsuz döndüklerini birini biliyorum ama konsoloslukların zaman zaman kararları değişebiliyor. Özellikle sürecin sonuna doğru daha kabul edici olabiliyorlar. O yüzden önceki tecrübeleri boşverin. Sizi bile daha önce kabul etmeyen yerlere yeniden yazabilirsiniz.

• Güncel bültenin randevu mailleri başladı mı ?

• Arkadaşlar merhaba
    Ben de 2024 grencard talihlisiyim.
    Dosya taşıma konusunda Sırbistan ve bosna hersek ne durumda? Bilgi verebilecek olan var mı? Şimdiden teşekkürler

• @Baris-Erdem balkan ülkeri genelde vatandaşlık ve oturum istiyor ya da hiç dönmüyor. Bosna bize olumlu ya da olumsuz dönüş yapmadı:((

• @Baris-Erdem Belgrad oturum istiyor.

• @sevilt ben bu yıl olumsuz dönüş almıstım ama simdi sitedeki forma ulaşılmıyor. tekrar deneyeyim teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

39

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.2k

| | | |