DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,

Askerlik tecil tarihim 02.2024' e kadar ve malumunuz DV2024 süreci Ekim ayında başlıyor. Askerlik şubesinden edindiğim bilgiye göre 2024' ün son gününe(31 Aralık, tecil tarihi değil) kadar askerlik için teslim olmam gerekiyor. Fakat aklıma takılan bir sorun var : farz edelim ki sahip olduğum CN ile 02.2024' ten sonra mülakat alabildim fakat konsolosluğa ibraz edeceğim askerlik belgesinde tecil tarihim geçmiş olacak. Bu bana DV süreciyle alakalı bir problem yaşatır mı ?

P.s : ABD' de dövizli askerlik yapmayı düşünüyorum.

Teşekkürler.

• @crazycells Merhaba https://yesilkartforum.com/forum/topic/5336/dv2023-mülakat-deneyimleri/2341 bu konuda dosya taşımak için schengen vizesi alan kişiler görmüştüm ama ?

• Merhaba arkadaşlar
    Lise diplomam kayıp olduğu için puan kısmını boş bıraktım ve okul grisi çıkış yıllarını doğru ama gün olarak yanlış yazmışım sizce sorun olur mu mülakat tan önce diplomami cikarticagim tabiki.
    Ve son olarak şuan acikogretim okuyorum zaten mülakata kadar bitmiş olur inşallah üniversite
    Şimdiden teşekkürler yardımcı olucak Arkdaslara

• ⭐⭐

@atalardankalanbirben CN numaranız 18 binlerde olduğu için current olma zamanınız, her yıl değişiklik göstermesine rağmen tahmini Ocak 2024 ü bulabilir. Schengen vizeleri 1, 3 veya 6 aylık veriliyor, bugünden almayın, işinize yaramaz. Ya da alın seyahat edin dönün. Tekrar almanız kolaylaşır.
    Schengen ülkeleri genelde oturum olmadan dosyanızı transfer etmez ama bazen istisna olabiliyor. Bu yıl Viyana oturumsuz taşıdı, geçen yıl başka bir ülke taşımış, gelecek yıl ne olur bilinmez. Current olduğunuzda, Ankara'nın performansı iyi değilse, size uygun vizeli veya vizesiz ülkelere mail yazmaya başlarsınız. Kolay gelsin.

• Selamlar,merak ettiğim bir soru var Excel 2024 tablosuna şu ana kadar 267 kişi kayıt yapmış.Geçen yıla göre kayıt yapan sayısı hızlı mı gidiyor?yavaş mi? Yesilkart Forumun her sene artan popüleritesinide hesaba katarsak yorumlarınız nedir?Teşekkür ederim.

• Merhabalar, ben bazı sebeplerden dolayı formu 27 sinde gönderebildim, bu durumda dosyamı taşımalı mıyım bu konuyu araştırmalı mıyım, mülakat tarihi alamama ihtimalim nedir sizce, daha önceki yıllar konusunda bilgili tecrübeli olanlar yönlendirebilir mi, teşekkürler şimdiden.

• Merhaba. DS-260 formunu doldururken anne kızlık soyadı yerine evlilik soyadını girdiğimi yeni fark ettim. Formu açtırıp düzeltmem gerekir mi yoksa mülakat tarihi aldıktan sonra mı düzeltmeliyim?

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrt-gkce günü yanlış yazmanız sorun olmaz.
    diplomanız olduğu sürece sorun yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anlycell merhaba, öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    sorunuzla ilgili cevaba da bu iletide kolayca ulaşabilirsiniz. aklınızda takılan farklı bir nokta var bu mesajı alıntılayıp cevaplayıp yanıtlanmasını bekleyin lütfen.

• Referenced by  gucarslan gucarslan 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@MinimalistBey süreciniz başlamamışken neden dosya taşımayı düşünüyorsunuz ki?
    1 ekim sonrası süreciniz başlasın, mülakata gireceğiniz konsolosluğun performasına göre hareket edersiniz.
    şuan için bunları düşünemeye gerek yok..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hsn-kartal ben az olduğunu düşünüyorum.
    her sene excel'e kayıt olanlar kadar dışarıda, süreci bireysel ya da danışmanlık firmaları ile takip edenler var.
    mali yıl başladığında bunun daha net bir yorumunu yapabiliriz.

• @gucarslan Doğru söylüyorsunuz, formumda da kızlık soyadında ve bir kaç yerde daha ufak tefek yanlışlar olunca moralim bozuldu ama sanırım ufak tefek yanlışları mülakat tarihi aldıktan sonra açtırıp düzeltmekte bir sorun olmuyor. Şuanlık tespit ettiğim yanlışlar lise diploması tarihi, doğum tarihim, anne kızlık soyadı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MinimalistBey mulakat aldığınızda [email protected] adresine mail atıp bilgi verin, gerekirse onlar düzeltir.

• Merhabalar
    Ds 260 formu her bir aile bireyi için nasıl dolduruluyor? Numarayı girip formu açtıktan Sonra form içerisinde ayrı ayrı aile bireyleri için sekme mi açılıyor?
    Yoksa tekrar mı aynı numara ile giriş yapıp diğer aile bireyi için mi doldurulmalı?
    Form açıldığı gibi doldurulmalı mı yoksa örneğin bugün birkaç sayfa dolduruldu kayıt edildi kalan sayfalara daha Sonra devam edilebiliyor mu?

• @gucarslan Yanıtınız için teşekkür ederim, bu gibi yanlışlar elenme sebebi midir acaba bu konu hakkında bilginiz var mı , bir yanlış olsa neyse diyeceğim ancak belirttiğim gibi bir kaç yanlış mevcut.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MinimalistBey düzeltebildiğiniz hiçbir bilgi elenme sebebiniz değildir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat1205 öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    sistme girdiğiniz bütün aile bireyleri için formalrı göreceksiniz.
    aynı anda, aynı gün doldurmak zorunda değilisiniz. kaydedip sonra da doldurabilirsiniz.
    ama acele edin, zaten ziyadesiyle geç kalmışsınız.

• Herkes dosya taşıma diyor bizde yabancı dil yok şimdiden vize almalımiyiz başka bir ülkede türkçe mülakata girebilirmiyiz

• Selamlar @gucarslan ve @crazycells cevap verene göre bugün Amerika'da ki bir arkadaşım ile konuştum kendisi greencard almış 2 sene evvel bana kendisi sponsor da olabilircegini ve iş te saglayabilcegini söyledi yani sponsorluk için ve iş kabulü almak için yapmam gereken yönergeleri bana anlatabilir misiniz veya bunun olduğu konulara yönlendirebilirseniz çok sevinirim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

41.8k
Users

4.4k
Topics

430.6k

| | | |