Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gamefry, içinde söyledi: ABD'deyken Türkiye'deki banka hesaplarını kullanmak

@hasbelkader Var maalesef. Parayı gönderemedik bir türlü, merkez bankasından geri dönüyor. Parayı ne yapıcağımıza dair imzalı belge istiyorlarmış. Kendi paranı harcamak için nasıl belge sunacaksak bilemiyorum.

Merhaba,
    Ev alacaz desek kabul olur mu acaba? Belki belli bir limitin uzerinde problem yaratiyorlardir. Siz ne kadar gondermek isteyince izin vermediler?

• @hasbelkader Banka ile görüşürseniz cevap vereceklerdir. Benim başıma böyle bir şey geldi fakat belki siz sorunsuz gönderebilirsiniz. Ufak tutar da denedik gitmedi. Western union da hata verdi.

• @gamefry anliyorum. tesekkurler deneyiminizi paylastiginiz icin

• En son 31 Mayıs tarihinde Wise aracılığıyla Türkiye'den Amerika'ya para gönderimi gerçekleştirmiştim. Eğer belirlenen limitler dahilinde ise, Wise belki de çözüm olabilir. Ancak, o tarihten sonra herhangi bir değişiklik olup olmadığını bilemiyorum.

• @fxu, içinde söyledi: ABD'deyken Türkiye'deki banka hesaplarını kullanmak

En son 31 Mayıs tarihinde Wise aracılığıyla Türkiye'den Amerika'ya para gönderimi gerçekleştirmiştim. Eğer belirlenen limitler dahilinde ise, Wise belki de çözüm olabilir. Ancak, o tarihten sonra herhangi bir değişiklik olup olmadığını bilemiyorum.

Selam
    miktar 50 binden fazla miydi?

• @hasbelkader yok $50k'dan azdi

• @fxu tesekkur ederim

• ..........

• 2 hafta once Ziraat Bankasindan Capital One a gonderdim. Ziraatte ne kadar alindigini bilmiyorum ancak Cap One $30 gibi bir fee kesti.

• Miktara gore ve Trdeki banka ile ne kadar suredir ilsikiniz var bunlar fark yaratabiliyor. Ben uzun suredir QNB finansbank ile calisiyorum ve daha onceden de musterileri idim. Sorunsuz para gonderiyorum, app calisiyor , eger sikinti olursa musteri temsilcim beni biliyor, talimat yazip whatsuptan gonderiyorum, swift gerceklesiyor.Gondereceginiz meblaya gore kesilen ucretler degiskenlik gosteriyor ama ABD tarafinda degil, TRdeki banka masrafi bir de araci banka var, onlarin masrafi meblaya gore degisirken, ABDdeki alici bankalar genelde fix bir ucret aliyorlar sizden, meblagdan bagimsiz; 15 ila 30 dolar arasinda degisiyor. 10bin dolara kadar wise onerenler var ama 10bin uzeri banka ile swift yapmak daha dogru. Birde GC sahibi olarak,10bin dolar uzerindeki hesaplarinizi her sene ABD ye bildirmeniz gerek, aklinizda olsun.

• ..........

• @Ömer-Şerif-BAYAZIT fincen olmasi lazim. Abd disi hesaplariniz toplami 10bin dolar ustu olur ise, abd disi tum banka hesaplarini bildirmeniz isteniyor. bu kara para aklanmasini onlemek icin yapilan bir uygulama, vergi ile alakali degil. siz hesaplarinizdan kara para akliyormusunuz diye kontrol amacli. Kazanilan para vergili ise zaten sorun olmaz. Benim eski postlardan 1-2 tanesinde masraflar yazili, bulursaniz, swift ile olan bilgileri gorursunuz.

• ABD'de TD BANK, Schwab ve Discover bankalarını kullanıyorum. Swift ücretleri en düşük olan banka benim kullandiklarim arasinda Schwab'dır. Daha fazla bilgi için: https://www.schwab.com/client-referral?refrid=REFERABUYY6JG. Ayrıca, Türkiye'den Schwab banka kartıyla ATM ücreti ödemeden komisyonsuz para çekebilirsiniz.

Türkiye'de ise, EnPara'nın ₺49.00 en ucuz swift alım ücretine sahip olduğunu düşünüyorum. Diğer uygun seçenekler ise CEPTETEB (₺54.00) ve BURGANON (₺95.00). Tabii ki, tüm fiyatları bilmiyorum.

• eger tr den abd ye para yolluyamiyorsaniz kripto olarak yollamayi deneyin arkadaslar. Yil olmus 2023 ama kendi parani bile gunlerce yolluyamiyorsun.
    coinbase hesabi acarak oradaki hesabiniza kolayca para aktarabilirsiniz hemde 5dk dan daha kisa surede para elinize ulasarak :).

Abd de kripto konusunda vergi olabilir o konuyu abd de olanlar aydinlatir ise iyi olur.

• @gtx295 Bir yerden bir yere para yollamanın en hızlı yolu kriptodur diye tahmin ediyorum. Bazen para saniyeler içerisinde diğer cüzdana geçiyor.

• @ozzy22, içinde söyledi: ABD'deyken Türkiye'deki banka hesaplarını kullanmak

@gtx295 Bir yerden bir yere para yollamanın en hızlı yolu kriptodur diye tahmin ediyorum. Bazen para saniyeler içerisinde diğer cüzdana geçiyor.

evet ben surekli kullaniyorum. Fakat abd de vergi olaylari vs olabiliyor o yuzden sikintiya dusmemeleri icin arastirip oyle bu ise girisir ler ise daha iyi olur.

kripto da komisyon hem cok az 10-15 cent komisyon veriyorsun hemde cok hizli.

• @gtx295 Sizin dediğiniz gibi vergi olaylarına bakılması gerek. Fakat tahminimce yine bankaların aldığı komisyonlardan daha uyguna gelir.

• Dostum öncelikle geçmiş olsun. Skype üzerinden arama yaparsan belki yardımcı olurlar diye düşünüyorum.

• @gtx295 hocam vergi olabilir dediğiniz şey o kadar küçük bişey değil, açıkcası henüz vergi bildirimi yapacak kadar durmadım ama ben de varlıklarımı kripto yolu ile getirmedim tüm varlıklara tekrar vergi ödemek istemediğim için, çünkü kripto izi sürülemediği için burada sıfırdan kazanmış gibi görürler ve vergisini isterler gibi geliyor. diğer kazançlarda bir sorun olsa türkiyedeki kaynağı maaş bordronuzu gösterebilirsiniz.

Yani kripto teknolojisi ile haşırneşir biri olarak bilmediğim bir vergi sisteminde ben bile güvenemedim.

• ..........

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.1k

| | | |