Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Amerika'ya gitmekten sizi ne vazgeçirebilir? Amerika'daki hangi şartlar sizi olumsuzluğa sürükler? Gitmeden önce duyduklariniz arasinda hangisi tereddüte düşürür sizi?

• ⭐⭐⭐⭐

Allah korusun ama beni sadece sağlığımdaki olumsuzluklar sadece vazgeçirir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ferhat-Kar Türkiye de yaşayan aklı yerinde sağlıklı bir kişiye fırsat versen kimse durmaz sağlık haricinde ondan dolayı bence bu soru çok garip olmuş. Zaten kimsenin gitmeye niyeti olmasa bu forumda ne işi var ki bu arada zaten bu konuda başlık var 2 yıldır kimse yazmıyor

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3232/green-card-çekilişini-kazanıp-gitmek-istemeyenler/4?_=1662621889540

• @Ferhat-Kar Sağlık konusu şahsen benim için en önemli sorun. Her ne kadar sigorta olsa da kronik bir hastalığın varsa ve rutin kontrol gerektiren durumun varsa sıkıntı sağlık konusu. Burada yine hastanede ücretsiz kontrolunü yaptırıyorsun bir şekilde. Amerikada ciddi bir hastalığın ortaya çıkarsa yanmışsın. Sigortan da olsa bildiğim kadarı ile tamamını ödemiyor sigortalar. Yine bir miktar ödeme yapmak gerekiyor. Sağlık kısmında sordum bunu ama cevap veren olmadı. Herkes sigorta falan var, abartıldığı gibi değil sağlık sistemi diyor ama bu kişiler genelde sağlıkla ilgili sıkıntısı olmayan kişiler. bence. Ciddi bir şey oldu mu bence sigorta bile olsa yükle paralar gider. Mesela benim senede 4 5 ayrı rutin kontrol ettirmem gereken konular var. Bu durumdakiler iyi düşünmeli derim. Şahsen beni en çok düşündüren şey.

• ⭐⭐

Sağlık harici hiç bir şey beni vazgeçiremez

• ⭐⭐⭐

Beni artık sağlık dahil hiçbirşey vazgeçilemez. Ayak kemiğimin çatladığını öğrendim bugün testler muayene ücreti derken 1500 TL para ödedim ilaç ve bandaj masrafı buna dahil değil ve bundan sonraki süreçte ayağıma normal ayakkabı değil özel yapım ayakkabı giymem gerektiğini de ekleyeyim 🙂 Devlet hastahanesinden randevu almaya kalksan 20-30 gün sonrasına randevu alabiliyorsun. Sağlık sistemi önceden evet iyiydi ama şuan rezil bi durumda.

• @denizci10 Allah korusun tabiki. Sigorta konusunu iyi arastirmak lazim.

• ⭐⭐⭐⭐

@waterman çok geçmiş olsun. siz bilirsin ama yine de büyük konuşmayın bence. Şu hayatta kumanda edemediğimiz en önemli şey sağlık bence. Dediklerinize sonuna kadar katılıyorum ama yine de büyük konuşmayın. Geçen hafta bugün bu saatlerde trafik kazası yaptım ondan diyorum. Her şeyin başı sağlık.

• Sağlık problemi ciddi bir sorun, bu sorunu çözmeden gitmenin süreci epey sıkıntıya sokacağı kanaatindeyim.

• ⭐⭐⭐

Amerika deyince olumsuz anlamda ilk akla gelen sağlık harcamaları. @waterman çok geçmiş olsun. Hepimiz biliyoruz ki bu durumu Amerika'da yaşasaydın, çok daha fazla bir külfetin altına girerdin. Yani @denizci10 haklı, büyük konuşmayalım. 🙂 Amerika'da iyi doktorlar da var ama şu bir gerçek ki bu konuda da para konuşuyor. İşin içinde olan biri olarak, yurt dışındaki yaşayanlardan o kadar çok olumsuz yazılar okudum ki anlatamam. Bizim sağlık sistemi çok daha iyi. Sadece doğru planlama ve yetersiz personel ve kaynak sorunu var. Hekimlerimiz ise çok daha fazla pratik yapabildiğinden dolayı çok daha tecrübeli. Mesela daha yeni bir yazı okudum, endoskopi için tam 1 yıl sonrasına sıra vermişler. Düşün miden ağrılar içinde ne yesen dokunuyor ama teşhis için git bir yıl sonra gel diyorlar. Ne yaparsın ? Üstüne verdikleri ilacın alerji yaptığını ama aile hekiminin ve acildeki hekimlerin bunu teşhis edemediğini de kat. İnanın bizim sağlık sistemi ve hekimlerimiz, hemşirelerimiz özellikle pratikte çok daha iyi.
    Sağlık harcamaları konusunda düşüncesi olanlar için en iyi yerler Avrupa ülkelerinde. Bir de Kanada.

• Beni şu vazgeçirir sadece, çocuğumun ABD de uyusturucu veya mutsuz bir hayata sahip olacağını söyleseler vazgeçerim

• @Ferhat-Kar, içinde söyledi: Sizi ne vazgeçirir?

Amerika'ya gitmekten sizi ne vazgeçirebilir? Amerika'daki hangi şartlar sizi olumsuzluğa sürükler? Gitmeden önce duyduklariniz arasinda hangisi tereddüte düşürür sizi?

Turkiye'de ABD gibi bir hayat yasayabilme ihtimali 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semavi bu bile olsa gelmeyin çünkü siz gelince oğlanlar üniversite başlayacaklar şu anki üniversitelerin hali fizik bölümüne giren kişi eksi net fizik yaparak girdikleri için yazıktır günahtır

Bu anlatan kişi eskişehir üniversitesi pazarlama bölümü doçenti

• ⭐⭐⭐

İlk aklıma gelen çok büyük bir sağlık sorunu olursa acaba derim. Ufak tefek hastalıklar bir şekilde atlatılır ama uzun tedavi gerektiren ve yıpratıcı bir hastalık olursa vazgeçebilirim. Son bir yıldır onkoloji hastalarıyla ilgileniyorum beni epey yıprattı ve epey korku duymama sebep oldu. Gitmeden önce yapılabilecek bütün taramaları yaptırmayı düşünüyoruz, gitmeyi planlayanlara da tavsiye ederim.

• @ayvalik10 hocam ne güzel anlatmış. ağzına sağlık. ben 2002 de mezun oldugumda kamu yönetimi deyince bi ağırlığı vardı. mülkiyelimisin la diye takılırlardı. şimdi bakıyorum alımlara falan gerçekten çöp bir bölüm olmuş. kalite sıfır. allah sonumuzu hayır etsin.

• @seckin_05 pardon 2005 olacak orası 🙂

Benzer Başlıklar

• 211
  • 349
  • 86
  • 141
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |