Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mertserhat, içinde söyledi: J2 vizesi ve EAD (çalışma izni) başvurusu

Merhaba,

J2 EAD başvurum ile ilgili sürecimi paylaşmak istiyorum. 12 Ekimde başvuru dosyamı hazırlayıp postaya verdim. 16 Ekimde posta ilgili kuruma ulaştı. 19 Ekimde USCIS'den başvurunuz kabul edilmiştir şeklinde posta geldi. Gelen postada süreci takip edebileceğim bir Online Access Code bulunuyor, bu kodu kullanarak USCIS sitesinde bir hesap oluşturdum. Şuan benim dosyamın karara bağlanması için tahmini 4 hafta süre olduğu belirtiliyor. Süreç ile ilgili bir gelişme olduğunda sizleri bilgilendireceğim.

Bugün çalışma kartım postaya verilmiş. 18 kasımda elimde olacak. Sonuç olarak benim çalışma kartı alma sürecim 1 ayda tamamlanmış oldu.

• Merhaba bizim dosya 19 Eylülde ulaştı. Kasım ayının başında onaylandı ve iki hafta içinde kart elimize ulaştı. J2 için çalışma izni aldık.

• Merhabalar. EAD yenileme icin tekrardan Financial Statement Letter yazmak gerekiyor mu? Basvuruya eski EAD kartinin fotokopisini ekleyecegim, baska eklemem gereken bir sey var mi? Tesekkurler.

• @mertserhat Merhaba ben de başvurumu tamamladım. Receipt number aldım ama Online Access Code gelmedi tahmini süreye nereden bakıldığını bulamadım. Bu konuda 4 hafta süreyi nereden gördüğünüzü paylaşabilir misiniz? Bir de receipt number ile statuye bakılan site (https://egov.uscis.gov/) sadece ispanyolca 😕

• @mertserhat USCIS'ten gelen başvurunuz kabul edilmiştir formu i-797C dimi? Bu formda sadece receipt number var. Online Access Code bulunmuyor 😞

• @Kaan-Gümüşdağ, içinde söyledi: J2 vizesi ve EAD (çalışma izni) başvurusu

@mertserhat USCIS'ten gelen başvurunuz kabul edilmiştir formu i-797C dimi? Bu formda sadece receipt number var. Online Access Code bulunmuyor 😞

Merhaba, Evet i-797C formu. Bu formdan 2 adet geliyor, diğerinde access codu bulunuyor. Fakat uscis de hesap oluşturduktan sonra receipt number ile yardım kısmından access codumu talep ediyorum şeklinde mesaj atarsanız kodu 1-2 gün içerisinde e-mail olarak gönderiyorlar. Kod geldikten sonra dosyanızı hesabınıza ekleyeceksiniz ve tahmini süreyi görebileceksiniz.

• @mertserhat Özelden size mesaj attım. Yardım kısmında dediğiniz kısmı tam olarak bulamadım. Kısa bir zoom yapsak benim için çok faydalı olur 🙂 Bunu net anlamak istiyorum çünkü başvuru sürecinin posta yoluyla olduğu için online access code'a gerek olmadığını, bu code talebinin süreci uzatabileceğine dair şeyler okudum başka forumlarda. Bu sebeple kafam karıştı 😕

• Aralik ayinda EAD kartina basvurmus veya yenileme talebinde bulunmus kimse var mi? Reddit ve diger forumlara baktigimda surelerin 3-4 aya ciktigini okudum, benzer bir durumda olan var mi diye merak ettim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |