Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

merhaba arkadaşlar;
    Türkiye'de durumun giderek kötüye gittiği bir gerçek... herkes bir yerlere göç etmenin peşinde... benim bir ricam var, özellikle amerikaya gidip yerleşmiş ve hayatlarını toparlamış olan arkadaşlardan... her gün minik hikayeler paylaşsanız, orada yaşadıklarınızdan, işten güçten vs... hem biz zevkle okur motive oluruz... burada durum kötü ve ben amerikaya gidip yerleşmiş ve mutlu olmuş bir çok kişi adına seviniyorum onların hikayelerini okudukça mutlu oluyorum 🙂 bu başlık altında aklınıza gelen şeyleri bir kaç satırda olsa, günlüğe yazar gibi bizlerle paylaşabilir misiniz acaba? marketlerdeki indirimler, hastalandığınızda ilaç bulma , doktor , hastane durumları, ev kirası faturalar, terfi, tatil, sigorta aklınıza gelen herşey olabilir... şimdiden teşekkürler :9

• Güzel başlık ama ilgi gormemis. Bi umutla girdim ama kimse yazmamis 😔

• ⭐⭐

@Ferhat-Kar bende bekliyorum ama başka başlıklar altına var bir sürü olay anlatımı... ben amerikada günlük hayattan hikayeler vs duymak istedim okumak zevkli olurdu... market alış verişim şu kadar tuttu, şunları aldım... arabam şu marka depomu şu kadar doldurdum bugün... cvs de şu ilaç şu vitamin şu kadar... şu işte çalışıyorum maaşım şu kadar şu kadar ev kirası fatura toplamı şu kadar ödüyorum ext. ne güzel olur... 1 kg domates kaça 🙂

• @debbieLA77 kesinlikle mutlu ve motive ediyor insanı.

• ⭐⭐

@Ferhat-Kar alttaki şu yazıları nasıl yaptın o bir format mı?

• ⭐⭐

hellooooooo amerikalı arkadaşlar:))) hiç mi vaktiniz yok ya:) bir kahve koysanız kendinize bize bir hikaye anlatsanız... ev eşyası alışınızı doktora gidişiniz ilaç alışınızı vs olmaz mı? bekliyoruz burada böyle hevesle:)

• Nereden baslayalim bilemiyorum! Daha onceden baska konularda cok farkli paylasimlar yaptigim icin aslinda ayni seyleri de tekrarlamak istemiyorum.

Mesela ev esyasi deyince, bence en onemlisi yataktir! Gunumuzun en az 7-8 saati yatakta uyuyarak geciyor 🙂 Ben uyurken rahat olmak isterim, sabah kalkinca herhangi bir yerimde agri ve uyusma falan istemem ve kisaca saglam bir uyku isterim. O yuzden, yatak alirken, 2010 yilinda, evet yanlis duymadiniz, 2010 yilinda, o andaki en dayanikli, rahat ve king size yatagi sectik. Sadece mattress icin $3,400 odedik ve cercevesi, basligi falan derken, toplamda $3,800 odedik. 12 yildir kullaniyoruz. 🙂 Hicbir hasar, cokme, gocme, yipranma falan yok! Hala ilk gunku gibi rahat ve konforlu! Bence evimizin icinde yaptigimiz en guzel ve dayanikli yatirimdi 😛

• ⭐⭐

@MySea çok tatlısınız... teşekkür ederiz... iyi dinlenmeler huzurlu rahat uykular size darısı bizim başımıza inşallah 🙂

• ⭐⭐

Bu arada şunu fark ettim, bu başlık altında kısa bir hikaye anlatan ve amerika'da yaşayan form üyelerini bu sayede daha rahat bulabiliriz.... tek tek hesaplara bakıp kim nerede diye bakmaktan daha iyi hem kendi hesaplarının duvarlarında mutlaka amerika da yaşadıkları diğer olayları paylaşmış oluyorlar onları da görüp hepsini okuyabiliriz... :)))

• Uyku deyince, bizim evin oldugu bolge ve ozellikle sokak cok sessiz ve sakindir. Genellikle aileler yasamaktadir ve hemen hemen hepsi kendi hallerindedirler. Haftasonlari arka bahcelerde BBQ partileri, biralar, eglenceler falan... Ayrica evlerin bahcelerinde agaclar ve cesit cesit kuslar, sincaplar, tavsanlar yasamaktadir. O nedenle, ise gitmedigim gunlerin sabahlarinda hep kus civiltilari ile uyanirim.

Gecen haftasonu yan komsumuz arka bahcede dogum gunu kutlamasi yapti. Bizi de davet etti. Oglenden sonra marketten hediye olarak bir cheesecake tepsisi ve 12lik bira aldik ve davete katildik. Yaklasik 25 kisiydik, BBQ hazirlamislar, etler, salatalar, yan mezeler, biralar, viskiler, cocktailler falan derken muzik esliginde cok guzel zaman gecirdik. Bahcenin bir kenarinda corn bag ve baska bazi oyunlar hazirlamislar, onlardan oynadik 😃 Bol bol yemek yedik, kafalari bulmaya baslayinca, toplu fotolar cekindik, dans ettik falan... Guzel bir ortamdi! 🙂

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 O yazılar Green Card çekilişinde kazandığınız zaman sürecinizi imzanıza taşımak için kullanılıyor.

• ⭐⭐

@Programmer yok onu anladım ama süreci bekleyenlerde de yazıyor ya ben kendim yazmaya çalıştım ama herkesin yazı formatı bir değişik bende ne görünüyor onu bile bilmiyorum

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 Siz de yazabilirsiniz. Ama çekilişi kazanmadan yazmanın bir anlamı yok. Sizde şuan bir şey gözükmüyor.

• ⭐⭐

@Programmer yazdım kazanamadım diye yazdım bende napıyım :))) 2024 inşallah 🙂

• ⭐⭐

@Programmer bişey sorabilir miyim sizde 4 haziran 2021 yazıyor formu doldurma tarihi sonra noldu?

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 Mülakat alamadık maalesef.

• ⭐⭐

@Programmer yaaaa çok üzülüyorum ben buna sonraki sene? kazanamadınız mı? hiç adil değil bu... formu geçde yollamamışsınız zaten mayısta açıklanıyor 1 ay içinde doldurmuşsunuz

• ⭐⭐

@Programmer çok üzüldünüz mü? ben mesela iyi ki bunu öğrendim çekiliş çıksa parti yapacaktım vazgeçtim sonra içimde patlamasın... hıh kazanmışım bakalım ne olacak diycem şimdi :)))

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 2023 için başvurmadım. Kimsenin hakkına girmeyelim, ne de olsa kazandık dedim.
    Tabi ki çok üzülüyoruz. Size tavsiyem kazanırsanız eğer hiç ama hiç kimseye söylemeyin. Ne zaman ki vizenizi alırsınız işte o zaman söylersiniz. Bye bye diye.

• ⭐⭐

@MySea süpersiniz ya:))) allah daha nicelerini yaşamanızı nasip etsin inşallah aileninizle sağlıkla sıhhatle huzurla inşallah:)

Benzer Başlıklar

• 8
  • 152
  • 1
  • 211
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |