Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Madem ki Greencard Olmuyor, B1/B2 deneme vakti

• Ben ve eşim de aynı yoldan ilerlemeye karar verdik umarım hayırlısı olur

• Turist vizesiyle sertika yada diploma programına change of status yapılıyor mu? Yoksa dil okulu, master, Community college mi sadece uygun change of status e?

• Bende 5-6 kere gren carda başvuru yaptım, olmadı bir türlü, her başvuru ömürden 1 yılı da götürüyor, baktım olacak gibi değil, bunun yerine ziyaretci vizesine başvuru yapayım dedim, 2022 Ocak sonunda ds160 formunu doldurup gönderdim, 2022 Haziran başında randevum vardı ve onay aldım, 2022 Eylül gibi gitmeyi düşünüyorum. Orda bir şekilde kalınıyor, onu anladım da, Türkiye'ye gelme durumunda nasıl olacak.

Yani bu ülkeye giriş çıkış en rahat nasıl olur, sürekli gidip gelindiğinde sorun çıkarmayan vize türü varmıdır?

• @Kef14 hakkınızda hayırlısı olsun... Benim bildiğim vize istemeyen ülkelerden kimlikle her seferinde başka ülkeden giriş yapmak işinize yarar mı bilmem ama

• @Kef14, içinde söyledi: Madem ki Greencard Olmuyor, B1/B2 deneme vakti

Bende 5-6 kere gren carda başvuru yaptım, olmadı bir türlü, her başvuru ömürden 1 yılı da götürüyor, baktım olacak gibi değil, bunun yerine ziyaretci vizesine başvuru yapayım dedim, 2022 Ocak sonunda ds160 formunu doldurup gönderdim, 2022 Haziran başında randevum vardı ve onay aldım, 2022 Eylül gibi gitmeyi düşünüyorum. Orda bir şekilde kalınıyor, onu anladım da, Türkiye'ye gelme durumunda nasıl olacak.

Yani bu ülkeye giriş çıkış en rahat nasıl olur, sürekli gidip gelindiğinde sorun çıkarmayan vize türü varmıdır?

Tebrik ederim vizeniz için hayırlı olsun, E2 vizesini araştırabilirsiniz, belirli bir bütçe ile Amerikada yatırım yapıp E2 vizesine başvurabilirsiniz. Turist vizesi ile gidip bir iş kurup sonra vizeye başvurabilirsiniz ya da oradayken E2 statü değişikliği yapabilirsiniz ama o durumda ülkeden çıktığınızda statünüz iptal olur. Biraz masraflı ve detaylı araştırma yapmayı gerektiren bir vize türü.
    Bir de çok detaylı bilmiyorum ama oraya gidip sponsor olabilecek bir firmada iş bulabilirseniz greencard alıp orada kalabilirsiniz sadece bu seçenekte süreç biraz daha uzun sanırım.

Bu arada B1-B2 vize mülakat deneyiminizi alttaki başlığa yazmadıysanız yazabilir misiniz bizlere de fikir verir🙏🏻

https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇?page=1&lang=tr

• @dytmelek
    Şimdi gördüm deneyiminizi yazmışsınız teşekkürler 🙏🏻

• Kaçağa düştüğümüzde yine de ilerleyen zamanlarda sponsor bulursak yada green card çıkarsa green card alabiliyor muyuz?

• ⭐⭐⭐

Kaçağa düşmek çok zorlu bi süreç. İş bulamaz,para kazanamaz ev tutamaz her türlü zorluklarla karşılaşırsınız. Geçerli sebebiniz varsa iltica edin en azından yasal bi statünüz bulunsun. İltica ettikten 5 yıl sonra vatandaşlığa geçiş yapabiliyorsunuz. @mexido

• @waterman, içinde söyledi: Madem ki Greencard Olmuyor, B1/B2 deneme vakti

Kaçağa düşmek çok zorlu bi süreç. İş bulamaz,para kazanamaz ev tutamaz her türlü zorluklarla karşılaşırsınız. Geçerli sebebiniz varsa iltica edin en azından yasal bi statünüz bulunsun. İltica ettikten 5 yıl sonra vatandaşlığa geçiş yapabiliyorsunuz. @mexido

İltica olmaz bizden 🙂 kabul etmezler.
    Evet biliyorum zor tabi kaçağa düşmek farkındayım öğrenmek istediğim oldu da düştük green card cikinci yararlanamıyor muyuz yada sponsor olan biri green card alamıyorsunuz?

• ⭐⭐⭐

Böyle bi durum olduğunu zannetmiyorum. Ne meslek sahibi olduğunuzu bilmiyorum.Ancak bi iş yeri ile anlaşıp eb3 kategorisinden sponsorluk ile alabilirsiniz sanırım. Ben sizin yerinizde olsam turist vizesi ile giriş yapıp aos ile öğrenci vizesine çevirtirdim. Bu süreçlerin çok uzun ve maliyetli olduğunun altını çizmek isterim @mexido

Böyle bi durum olduğunu zannetmiyorum. Ne meslek sahibi olduğunuzu bilmiyorum.Ancak bi iş yeri ile anlaşıp eb3 kategorisinden sponsorluk ile alabilirsiniz sanırım. Ben sizin yerinizde olsam turist vizesi ile giriş yapıp aos ile öğrenci vizesine çevirtirdim. Bu süreçlerin çok uzun ve maliyetli olduğunun altını çizmek isterim @mexido

İşte hangi iş yeri bizi kabul edicek. Berber, aşçı,dönerci, baklava ustası vs gibi meziyetlerimiz yok. E-ticaret öğrenmeye karar verdim bu alanda kendimi geliştirmek istiyorum. Evet hali hazirda turist vizesine sahibim. Bende öğrenci şeklinde düşündüm. Fakat 10yil önce F1 ile 1 yıl kalmıştım. Tekrar öğrenci onayı verirler mi bilmiyorum. Ayrıca turist almadan önce bronson döneminde 3 kez TOEFL eğitimi için F1 vizesi reddim var. Buna rağmen turist ile F1 basvurdugumda vize alabilir miyim bilmiyorum açıkçası bu soru işareti benim için? Yada eşim turisti F1 e çevirecek bende f2 tabi. Onun hiç reddi yok. Eb3 u hiç araştırmadım bakmak lazım.

• ⭐⭐⭐

Yaşınız kaç ? Eğer üniversite eğitimi almayı düşünürseniz vizenin kolay alındığını daha az stresli olduğunu okumuştum. Üniversite mezunuysanız master sonrası çalışma ızni alındığını biliyorum. Tabi bu süreçte çalışma izni part time diye biliyorum. Benim bilgim bu konuda sınırlı bi eğitim şirketi ile görüşüp en doğru yolu seçmenizi öneririm. @mexido

• ⭐⭐⭐

@mexido kaçaklar evlenip kalabiliyorsa bence sponsorlada kalabilirler yani inşallah öyledir 😂 ama kaçağa kalmak bilmiyorum ya 6 ay az bi zaman değil gerçekten mülakat gününü beklerken 7 ay devirdim gerçekten uzun.. 6 ayda çok şeyleri fark edip kendinize fırsatlar yaratabilirsinz diye düşünüyorum hele ki sizn daha evvel amerika tecrubenizde vaar..

• ⭐⭐⭐

@mexido bende siz daha önde defalarca samimiyetle öğrenciliği denemişsiniz, sadece siyasi olarak kötü bi dönem kurbanı olmuşsunuz. Şimdi bir kere de ülke içinden deniyeceksiniz neden vermesinler ki… siz mi çok enseyi karartıyosunuz yoksa ben mi çok havadan uçuyorum henüz anlamadım 😂 umarım dengeyi sağlayıp hayallere giden yolu tuttururuz

• ⭐⭐⭐

@waterman öğrencilik bittikten sonra opt part diye daha önce hiç duymadım. Sadece mezuniyet sonrası ilk 3 ay içinde opt işine başlamış olmak zorunlu diye biliyorum. Yoksa yanıyomuş.
    Bir kaç arkadaşım optsini çekilişli sponsora döndürdüler birisine çekiliş çıktı diğeri bu senede karavana dedi ama memleketede dönmüyo yani orda kalmaya devam. Ama opt yılıda bitti 2 yıldı valla anlamadım giden geri gelmiyor ser verip sırda veren yok gideyim hele bi alcam ifadelerini 😂 ozaman burayada yazarım 🙏🏼

Yaşınız kaç ? Eğer üniversite eğitimi almayı düşünürseniz vizenin kolay alındığını daha az stresli olduğunu okumuştum. Üniversite mezunuysanız master sonrası çalışma ızni alındığını biliyorum. Tabi bu süreçte çalışma izni part time diye biliyorum. Benim bilgim bu konuda sınırlı bi eğitim şirketi ile görüşüp en doğru yolu seçmenizi öneririm. @mexido

Malesef 36. Lisans mezunu olduğumuz için master eğitimi. Fakat ABD de master eğitimleri çok pahalı. Ve sonrasında 1 yıl opt full time çalışma izni veriliyor. O ara sponsor bulmak çok da kolay değil. 10yil önce arkadaşlarım master yaptı opt ile iş bulamadı geri döndü şuan tr de. Bir diğer arkadaş yine master sonrası iş bulamadi evlendi öyle kaldı. College oyun 2-3 arkadaş tr de. 1 tanesi college sonrası evlenip kaldı. Yani ya evleneceksin yada çok yetenekli olup opt ile kalicaksin. Bu seçenekler de benim için çok zor.

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: Madem ki Greencard Olmuyor, B1/B2 deneme vakti

@mexido kaçaklar evlenip kalabiliyorsa bence sponsorlada kalabilirler yani inşallah öyledir 😂 ama kaçağa kalmak bilmiyorum ya 6 ay az bi zaman değil gerçekten mülakat gününü beklerken 7 ay devirdim gerçekten uzun.. 6 ayda çok şeyleri fark edip kendinize fırsatlar yaratabilirsinz diye düşünüyorum hele ki sizn daha evvel amerika tecrubenizde vaar..

F1 öğrenci ile 1 yıl kalmıştım 10yil önce. Evlilikten başka kalıcı yol yoktu benim için. :)) Oda yapmadık tr de evlendik :)) turist ile kaldım yine bir yol bulamadım. Yollar belli çünkü ya evlilik ya üstün yetekle sponsor veya mesleğin geçerli bir meslek olucak pizza ustası, baklava ustası dönerci vs. Yada gözü karartip kaçak kalicaksin. Yada green card oda 17yildir olmuyor.:)) Göründüğü kadar kalmak kolay değil malesef. Keşke kalabilecek bir yol olsa.

• @Kef14 https://www.instagram.com/reel/CgMOgPKjxIv/?igshid=YmMyMTA2M2Y= merhaba şöyle bir reels e denk geldim acaba size green cardla ilgili soru soruldu mu? Sorulduysa ne cvp verdiniz?

• @ayça66 Merhaba; bana gren kart ile ilgili soru sorulmadı, 4-5 sefer çekilişe başvuru yaptım.

Fakat bir arkadaşım, green kartlı ve evlendi, eşi için green karta başvuru yaptı, onun sonucunu beklerken bebek olacağını öğrendiler, green kart işlemleri zaman aldığı için ve doğumu da amerika'da yapmak istedikleri için yetişmeyecekti,

Beklemek yerine ziyaretçi vizesine başvuru yaptılar, tahmin ettiğiniz gibi ret aldılar, hali hazırda bir green kart başvurunuz var, lütfen sonuçlanmasını bekleyin dediler...

• @Kef14 bu mantıkla green card a bu sene başvurmamak lazım ozmn

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

137

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.0k

| | | |