DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@coderyazilim vizeniz hayırlı olsun, ufak bir kalp çarpıntısı yaratmıştır sonda fotoğraf olayı ama olsun 🙂

• ⭐⭐

@coderyazilim vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda mutluluklar

• @coderyazilim vizeniz hayırlı olsun. umarım 2023 ankara mulakatını okuduğumuz son kişi sizler olmazsınız. darısı tüm bekleyenlerin başına.

• Selamlar, freelancar çalışanlar için mülakatta prosedür nasıl işliyor bilen var mı? Resmi bir işte çalışıyor gözükmemek sorun olur mu? Teşekkürler

• Merhabalar arkadaşlar, Viyana mülakat sürecimizi paylaşmak istiyorum.
    Ben, eşim, 2 yaş altında bebeğimizle birlikte 16 Mart 2023 tarihli mülakat randevumuz için 13 Mart 2023'te Viyanaya uçtuk.
    Öncesinde sağlık randevumuzu aldığımız Dr. Wolfgang Molnar'ın ofisi ile iletişim halindeydik. Web sitelerinde yer alan aşılar listesinden kendimize uygun olanları kontrol etme şansımız oldu. Aşı olduğumuzu bildiğimiz fakat kanıtlayamadığımız aşılar için İstanbul'da bir devlet hastanesinin Enfeksiyon bölümünde ilgili aşılar için antikor testleri verdik. Eksik olan aşılarımızı antikor testinden tespit edip sağlık randevumuzdan 2 hafta önce temin edip aile sağlık hekimliğimizde olduk. Tüm bu süreçte elde ettiğimiz bütün dökümanları yeminli tercüme ile İngilizceye çevirttik.
    ABD Viyana Konsolosluğu'nun gönderdiği mülakat mailinde istenen tüm evraklarıda mümkünse kaynağından İngilizce temin ettik. Eksik kalanları aynı şekilde yeminli tercüme ettirdik.
    Airbnb ile ev tuttuk ve sağlık randevumuz olan 14 Mart günü Dr. Molnar'ın muayenehanesine gittik. Doktorlar ve personelleri çok ilgili ve kibarlardı. Hemen her konuda yardımcı olmak için çaba içerisinde olduklarını hissedebiliyorsunuz.
    Türkiye'de yaptırdığımız aşılar, antikor testlerimiz ve kızımın aşı karnesini teslim ettik. Anlamadıkları bir aşı olunca örneğin KKK'nın ingilizcesi nedir ? Çeviride direkt KKK yazılmıştı yanlışlıkla. MMR olduğunu söyledim ve o şekilde işlediler sistemlerine.
    Hiç bir aşı olmadan direkt fizik kontrolüne geçtiler. Benden ve eşimden kan testi aldılar. Ödeme işleminden sonra bizi bir röntgen merkezine yönlendirdiler.
    Röntgen merkezi toplu taşıma ile hızlıca ulaşılabilir bir konumdaydı. İçerisi oldukça kalabalıktı. Eşimin ve benim röntgenlerimiz çekildi CD ile sonuçlarımızı aldık ve günü bitirdik. Onlar sonucu Dr. Molnar'ın ofisine gönderiyorlarmış. CD ise bizde kalıyor her ihtimale karşı yanınızda taşıyınız diye.
    1 günlük Viyana şehir turu sonrası 16 Mart günü saat 12:30'da konsolosluğa varmış orada aynı anda mülakatı olan 2 CN'den toplamda 8 kişi tanıştık sohbet ettik ve saat 13:00 itibarıyla konsolosluğun güvenliğinden sırayla içeri giriş yaptık. İçerisi ideal büyüklükte bir yer. Çocuklu aileler için oyun alanı, oturma alanları ve yeme içme otomatlar var.
    Hoparlörden ailemizin soyismi ile önce evrak teslim bankosuna çağırıldık. Evrakları teslim ettiğimiz personel bizimle Türkçe konuştu, hoş sohbet ve çok kibar birisiydi. Sorasında ödeme bankosuna geçtim. Toplamda $990 nakit ödedim ve mülakat'a girmeyi beklemek üzere oturma alanına geçtik. Aynı şekilde hoparlör aracılığı ile soyadımız ile çağırıldık bankoda bizi bir beyefendi karşıladı ve İngilizce olarak direkt muhabbete başladı. Evrakları check etti ve yemin metnini okudu ve sorular sormaya başladı. Ne kadar zamandır evlisiniz, çocuğun doğum tarihi nedir, ne iş yapıyorsunuz gibi soruların sonunda. ''Her şey yolunda gözüküyor vizenizi onaylıyorum'' dedi.Bize ayrılmadan önce bazı evrakları geri vermiştiler.
    Ertesi gün bize bir mail attılar. Mailde benim 2 fotoğrafımı ve kızımın sağlık dosyalarını bulamadıklarını ve yanlışlıkla size vermiş olabiliriz dediler. Check ettik gerçekten bize iade edilen evrakların arasında ilgili dosyalarıda vermişler. Pazartesi günü evraklarla birlikte konsolosluğa gelmemi istediler. Gittiğimizde Türkçe özür dileyerek dosyaları istedi ve 10 dk beklememizi istedi. Kısa bir süre sonra bankodan anons etti. Bankoya vardığımda pasaportlarımızı ve sarı zarfı teslim etti. Teşekkür ettik teslim aldık.

• @Furkan-Aydın, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

Selamlar, freelancar çalışanlar için mülakatta prosedür nasıl işliyor bilen var mı? Resmi bir işte çalışıyor gözükmemek sorun olur mu? Teşekkürler

Merhabalar, bunu daha bilgili admin arkadaşlar yanıtlayacaklardır muhtemelen fakat kendi deneyimim ile söyleyeyim size, ben 2 senedir freelance olarak çalışıyorum ds-260 ı doldururken de son çalıştığım iş için kendi ismim ve soyismim ile web sayfam var onu yazarak burada freelancer olarak çalıştığımı yazdım, mülakatta sadece ne iş yapıyorsun sorusuna yazılımcı olduğumu söyledim, bana nerde nasıl bu işi yaptığım sorulmadı, eski iş deneyimlerimde bi reklam ajansında yine yazılımcı olarak çalıştığımı da girmiştim ds-260 a fakat sonuç olarak son 2 yıldır resmi olarak hiç bir işyerinde girişim yok ve işsizim aslında ve ben problem yaşamadım.

• @coderyazilim Çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@coderyazilim tebrikler. Yeni hayatında başarılar.

• ⭐⭐⭐

@mrvuvcu vizeniz hayırlı olsun, güzel bir gezide olmuştur umarım sizler için. Amerikada bol şanslar

• Merhabalar, case numberim martta current olmasina ragmen hala cagirilmadim bu normal mi acaba? Bu durumu yasayan arkadaslar varsa yardimci olurlarsa cok sevinirim tesekkurler.

• @mrvuvcu öncelikle vizeniz hayırlı olsun. önceden şengen vizeniz varmıydı. yoka yeni mi aldınız. süreç için.

• @mrvuvcu vizeniz hayırlı olsun. Sizi çok güzel bir hayat bekliyor amerikada. Mutlulul ve sağlık diliyorum. Cace numberınız kaç idi? Yüksek olduğu için mi viyanaya aldırdınız dosyanızı?

• ⭐⭐

@mrvuvcu oturma izniniz var mıydı orada? tek ona takılıyorum ben 🙂 genelde başka konsolosluklardan ve ülkeden mülakat alabilmek için bu şartı arıyorlar falan diyorlar... eğer çok da zorun değilse burada böyle son dakikaya kadar beklemek yerine gitmek daha mantıklı peki case numaranız bültende açıklandıktan sonra mı yoksa rastgele biz artık sıkıntıya düşeriz bu süreçten sonra bir girişimde bulunalım diyerek mi bu süreci başlattınız?

• ⭐⭐

@mrvuvcu tebrikler yeni hayatınızda başarılar.

• ⭐⭐

@debbieLA77 benimde merak ettiğim konulardan biri dosya taşımak. Forumdaki kıdemli arkadaşlardan daha detaylı bilgiye ulaşmak için desteklerini bekleriz. @crazycells ayrı bir başlık var mı? Ben aramalarda sadece deneyimler içerisinde gördüm.
    Hangi durumlarda taşınmalı? Vb gibi.

• @coderyazilim Hayırlara Vesile Olsun

• ⭐⭐

@mrvuvcu Tebrikler, vizeniz hayırlı uğurlu olsun👏

• @öznegöçer tebrikler hayırlı olsun, sancılı bir süreç yaşasanızda vizenize kavuşmuşsunuz yeni hayatınızda başarılar dilerim.

• @coderyazilim tebrikler vizeniz hayırlı olsun, başarılar dilerim.

• ⭐⭐

@öznegöçer Çok heyecanlı bir süreç olmuş.
    Tebrikler, vizeniz hayırlı uğurlu olsun👏

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

226

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.2k

| | | |