Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Cauterize tebrikler, hayırlı uğurlu olsun !

• @uurse Tebrik ederim, darısı bekleyenlerin başına.
    Kızınızın 1. doz aşısı için viyanaya gittiğinizi yazmışsınız. Sanırım corona aşısı. Viyana mı yoksa amerika mı bu aşıyı çocuklara zorunlu tutuyor? Yoksa zorunlu değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cauterize vizeniz ve yeni hayatınız hayırlı olsun.
    abd'deki günlerinizi mutlu ve huzurlu geçirmeniz dileğiyle..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uurse gözünüz aydın, tebrikler.
    abd'deki hayatınızda mutluluk ve huzur diliyorum.

• ⭐⭐

@Cauterize tebrikler vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda başarılar dilerim.

• @Cauterize tebrikler. Yeni yaşamınızda mutluluklar.

• ⭐⭐

@Cauterize Tebrikler, vizeniz hayırlı uğurlu olsun👏

• ⭐⭐⭐

@Cauterize vizeniz hayırlı olsun amerikada bol şanslar

• @Cauterize hayırlı olsun vizeniz yeni hayatınızda yeni yeriniz de başarılar dilerim 🙏

• @Cauterize tebrikler,yeni hayatınızda bol şanslar

• ⭐⭐

@Cauterize Gozunuz aydin olsun.

• @Cauterize tebrikler vizeniz hayırlı olsun

• Merhaba öncelikle herkese bol şans ben aşağı yukararı 29bin300 civarı da sıra numaram var ve nisan ayından beri 30bine kadar aktif oldu ama hala bir mülakaat tarihi alamadım acaba sıra gelecek midir baya yardımcı oldu bu rası bana hangi belgeler lazım vs tek başıma gidicem evli veya boşanmış değilim Allah her talihlinin gönlüne göre versin inşallah

• @Cauterize Hayırlı, uğurlu, sağlıklı ve mutlu bir hayat dilerim. Sizi tanıdığıma memnun oldum.

• Merhaba,

Öncelikle bize hep söylediler, bu satırları okuyan DV2024 ve sonrası kazananlara da söyleyecekler. Bu süreç sabır ve sebat işi. Beklemek çok zor gelecek bazen ama yılmayın. Yazdıklarım genel olarak müteakip yılların kazananları için. Biz ve öncesi ziyadesiyle yıprandı zaten.

Ne yaparsak yapalım ihtimaller sonsuz, her ihtimalin de olumlu ve olumsuz sonuçları var. Bunların hepsine hazır olmak gerekiyor.

Kimsenin bu süreçte garantisi yok. Mart 2023 ayı vize bülteninde cut-off 30.000 olmasına rağmen Ankara sadece 6.100 CN'ye kadar mülakat verdi ve sürecin üzerinden 6 geçmişti. Gerisini siz düşünün.

Temel kural şu olmalı nacizhane; evet greencard kazandık, çok güzel, sevindik mutlu olduk, kutladık. Bu sevinç ne kadar sürdü? 5 dakika, 1 saat, 3 gün. Ya sonra ne olacak? Aylarca bekleyeceksiniz değil mi? Bu işe gönül verdiysen bekleme. Hatta daha GC çıkmadan, başvuru sürecinde imkanın varsa ABD turist vizeni al cebinde dursun. Diğer taraftan, ABD'ye giriş için uygun geçerli bir vizen var mı? Başka ülkede otumun, çalışma iznin var mı? Çifte vatandaşlığın var mı? Vizesiz girebileceğin ülkeler hangisi? Dosya taşıma nedir? Dosya nasıl taşınır? Dosyayı KCC ile mi konsolosluk üzerinden mi taşımak gerekli? Dosya taşıma için en uygun zaman nedir? Bunları Ankara'nın sillesini yemiş birisi olarak söylüyorum. Belki DV2024'den sonra herşey çok düzenli olacak ve bu yazdıklarımın kıymeti kalmayacak.

Bu süreç çok duygu yoğun geçiyor. Kazandık işte, ne mücadelesi, ne duygusu, abartmayın dediğinizi duyuyorum ama kazın ayağı öyle olmadı bizim için.

Siz süreci çok yakından takip ederken birileri ara ara çıkıp; bana mülakat gelir mi? En son hangi CN mülakat aldı? Çok yoğun çalışıyorum süreci takip edemedim lütfen özet geçer misiniz? Ne oldu 5 aydır ? Vize Bülteni nedir, nereden alınır? İşyerim değişti, DS260'da değişiklik yapmalıyım mı? Evimin kapı numarası değişti DS260'da değişiklik yapmalıyım mı? vb. birçok soru soracak ve bu sorular sizi belki üzecek.

Çok çok aşırı hayati bir konuyu lütfen yakinen takip ediniz. Bu fırsat belki bir kere karşınıza çıkacak.

Öncelikle Uğur @gucarslan Beyin hep dediği gibi Ankara'ya GÜVENMEYİN. Bu laf olsun diye söylenmiyor, kendisinin çok ciddi bir bilgi birikimi var, bu deneyime ve telkinlerine güvenin. Yazdıklarından satır aralarını iyi okuyun.

Peki ben ne yaptım? 07 Mayıs 2022'de kazandığımızı öğrendik eşim ve ben çok mutlu olduk bu mutluluğu etraftan duyulmasını istemediğimiz için kızımızla paylaşamadık.

Forumdan takip ettiğim için DS260 formunu doldurmanın ne kadar önemli olduğunu biliyordum ve hemen ertesi sabah DS260 formunu doldurmaya başladım. 11 Mayıs 2022 tarihinde formları ancak onaylayabildim çünkü sisteme giriş yoğunluk nedeniyle çok zordu.

Unutmayın DS260'ı hemen doldurun ve mülakat alana kadar bir daha açtırmayın BU ALTIN KURAL.

DS260'da yeralan bilgiler mülakat aldıktan sonra ve hatta çoğunlukla mülakat esnasında değiştirilebiliyor. DS260'ı doldurması bittiğine ve forum üzerinden telegram grubuna üye olduktan sonra başlıyor bekleyiş ızdırabı.

Neyi bekliyoruz peki? Ağustos bültenini. Ağustos bülteni ne zaman yayımlanıyor? Temmuz ayı içerisinde. Bu bültende her ülkeden kazanan sayılarını görüyoruz ve önemli bir bilgi bu. Sonra neyi bekliyoruz? Eylül bültenini. Bu ne zaman yayımlanıyor? Ağustos ayı içerisinde. Peki bunda ne var? Ekim ayında başlayan sürece ilişkin cut-off rakamları.

DV2023'de bu 5700 ile başladı. Şöyle düşündüm şahsen pandemi bitti, konsolosluk pandemi öncesi performansına döner, herşey çok güzel olacak. Kendimi kandırmışım.

Tabii Uğur Beyin telegram grubunda söylemleri de hep kulağımızda, Ankara'ya güvenmeyin.

Peki biz neye güvendik? Eşimin ve kızımın Bulgaristan Türkiye çifte vatandaşlığı var, benim de yeşil pasaportum var. Atarım e-postayı, "tak" diye dosyayı Sofya'ya taşırım. Hatta arada espirisini yaptım eşime "bizim iş bir e-postaya bakar" diye.

Sofya'ya dosya taşırız tabii ki ama ilave masraf olacak. Buna masraf yapmaktansa Amerika'da para daha çok ihtiyaç olacak.

Bekle bekle, oldu takvimler 25 Şubat 2023, Ocak 2023 ayı için CN'miz cut-off olmuştu. Cut-off içerisinde olduğum için dosya taşımayı ilgili Konsolosluk/Büyükelçilik üzerinden yapmamız gerekiyordu. Sofya Büyükelçiliğine dosyamın taşınması talebimi tüm belgeleri ekleyerek e-posta ile gönderdim.

UNUTMAYIN! DOSYA TAŞIMA İŞLEMLERİ; CN'NİZ CUT-OFF İÇERİSİNDEYSE İLGİLİ KONSOLOSLUK/BÜYÜKELÇİLİK ÜZERİNDEN, CN'NİZ CUT-OFF İÇERİSİNDE DEĞİLSE KCC ÜZERİNDEN YÜRÜYECEK. ÖZETLE CUT-OFF İÇERİSİNDE MUHATABINIZ KONSOLOSLUK, CUT-OFF OLMADIYSANIZ MUHATABINIZ KCC.

En sonunda Sofya'ya dosyamı taşıma istediğimi belirten e-postayı gönderdim ve cevabı bekliyorum heyecanla, buyurun gelin diyecekler tabii ki. İlk e-posta geldi. İkametgahınız şuan Türkiye'de mi Bulgaristan'da mı? Cevap Türkiye tabii ki ama istediğiniz zaman gelirim. Sofya: Kusura bakmayın dosyanızı alamıyoruz çünkü Bulgaristan'da ikamet etmiyorsunuz.

BURADA EK BİLGİ: BU SÜREÇTE YAPACAĞINIZ EN BÜYÜK HATA, YALAN, YANLIŞ BİLGİ VERMEK. SAKIN YANLIŞ BİLGİ GİRMEYİN VEYA VERMEYİN. TELAFİSİ GÜÇ SONUÇLAR DOĞABİLİR.

Hoppala ne oldu şimdi, güvendiğimiz dağlara kar yağdı. Kaldık mı ortada? Kaldık mı yine Ankara'ya. Birden Ankara tekrar gözümüze çok hoş gelmeye başladı. Peki neden Sofya böyle yaptı? Acaba kazanan benim de eşimin ve çocuğumun vatandaşlığı var benim yok diye mi böyle yaptı? Alakası yok. Benim de vatandaşlığım olsa yine aynı sonuç olacaktı. Sofya ikametgah kartını kullandı. Muhtemelen de şöyle düşündü; bu dosyayı alırsam benim iş yüküm artacak, reddet, rahat et.

ABD konsolosluklarının insiyatifi olumlu veya olumsuz anlamda sınırsız. Oturumun var, vatandaşlığın var dosyanı almıyorum diyebiliyorken, bunların hiçbiri yokken de dosya taşımayı kabul edebiliyorlar. Sizin her denediğiniz yol için ellerinde uygulayabilecekleri farklı olumlu veya olumsuz cevapları hep var.

Bu noktada şunu gördüm; OTURUM BELGESİ VEYA VATANDAŞLIK İLE DOSYA TAŞIMA İMKANINIZ VAR İSE BUNU KCC ÜZERİNDEN VE CUT-OFF OLMADAN YAPMANIZI TAVSİYE EDERİM.

Konsolosluklar kimi zaman iş bilmemezlikten, kimi zaman da iş istememezlikten dosya taşımayı kabul etmiyorlar. Eee Sofya'da vurdu sillesini kala kaldık.

Eşimle Viyana, Prag ve Budapeşte konsolosluklarına sırayla talep gönderelim, daha önceden gittiğimiz yerler, yabancılık çekmeyiz diye düşünmeye başlamıştık.

Sevgili dostum Uğur'un @UURSE da dosya taşımadaki gayreti de bize örnek oldu. Burdan bir kere daha kendisine teşekkür ederim. 02 Mart 2023 tatihinde dosya taşıma talebimi Viyana'ya ilettim. Aynı gün Viyana dosya taşıma talebimi kabul edeceklerini yazan bir e-posta gönderdi. İnanılmaz bir mutluluk sanki tekrar greencardı kazandık. Dosyamı kabul edecekleri e-postaya cevaben teşekkür e-postası gönderdim ve o kadar samimi, o kadar sıcakkanlı bir cevap verdiler ki muhteşemdi.

Viyana'ya dosya taşıdığımızda karşımıza çıkan ilk sorun 11 yaşındaki kızımın koronavirüs aşısı oldu çünkü Viyana'da 5 yaşından itibaren ABD için kovid aşısı mecburiydi. Bu sorunu aşmak için Sağlık Bakanlığı ile birçok defa girişimde bulundum fakat sonuç alamadım.

Mecbur ilk gidişi kızımın birinci doz aşısını yaptırmak için 27-28 Mart 2023 olarak planladık. Bu esnada Nisan 2023 ayı bülteni ve Mayıs 2023 ayı cut off rakamları 22 Mart 2023 tarihinde yayımlandı. Bülten çok gecikmişti. Cut off Mayıs için 30.000 de sabit bırakıldı.

Bu duygular içerisinde 24 Mart 2023 tarihinde beklenen e-posta geldi. E-posta geldiğinde ailemle beraber evde yemek yiyorduk. Gerçekten harika bir duygu mülakat tarihi 05 Mayıs 2023 saat 13.00 Viyana.

27 Mart 2023 tarihinde kızımın ilk doz aşısı için Sabiha Gökçen'den Viyana'ya gitmek için yola çıktık. Kadıköy'den Sabiha Gökçen'e yaklaşık bir saatte metro ile ulaşım çok rahat sağlanıyor. Biniş kartı pasaport kontrolü derken hızlıca dış hatlara geçtik. Yurtdışı çıkış harcını internetten ödemiştik. İnternet üzerinden yapılan ödemenin göründüğünü pasaport kontroldeki memur söyledi. Aynı gün uçaktan iner inmez Austria Center Vienna (ACV) içerisindeki aşı merkezine ulaşmak için metro ile yola çıktık. Viyana için 24-48-72 saatlik biletler mevcut. Bu şekilde bilet aldığınızda süre içerisinde sınırsız sayıda toplu taşıma kullanıyorsunuz. ACV ye metro ile ulaştık, görevliler çok yakınen ilgilendi tüm herşeyi ayrıntılı şekilde ingilizce olarak anlattılar. Kızımın ilk doz kovid aşısını burada yaptırdık. Bu merkezin Nisan ayı başında kapanacağını 2.doz aşının Town Town isimli merkezde yapılabileceğini belirttiler.

24 Martta mülakat tarihini öğrenir öğrenmez Viyana'da yetkili doktora randevu talebine ilişkin e posta göndermiştim. Viyana'da olduğumuz 27 Mart günü doktordan 03 Mayıs 2023 tarihine muayene planı yapıldığına bu tarihin bizim için de uygun ise bildirilmesine ilişkin e posta aldım ve 05 Mayısta yapılacak mülakat için çok iyi bir tarih olduğundan hemen onay cevabı gönderdim.

Aşının ertesi günü kızımla beraber Türkiye'ye döndük. Yapılan aşı Biontech'in düşük doz halinde olanı, kol ağrısı dışında ateş veya herhagi bir yan etki oluşmadı şükür. Yanımızda ağrı kesici ve ateş düşürücü götürmüştük tedbiren. İlaç şişeleri havalimanında kontrol ediliyor fakat sorun olmuyor giriş çıkışlarda.

27 Mart günü yine Viyana ABD Büyükelçiliğinden mülakat tarihimin 05 Mayıs 2023 saat 13.00 olduğuna dair, bu tarih uygun ise onaylamam gerektiği ve hazırlamam gereken belgeler ilişkin bir e-posta aldım. Gerçekten açık şekilde şunu söylemek isterim bu e postaları gönderen büyükelçilik çalışanı harika pozitif bir insan. O kadar samimi e postalar yazıyor ki insanın içini ısıtıyor.

Mülakat tarihini beklerken CDC tarafından 21 Nisan 2023 tarihinde bir güncelleme yapıldı ve 5 yaş üzeri belli aşıları olan çocuklar için tek doz aşının yeterli olacağı bilgisine ulaştık. Konuyu Viyana'daki doktor ile teyit etmek üzere bir e posta gönderdik ve mevcut bir dozun yeterli olduğu bilgisini aldık. Önceden gitmeye gerek kalmamıştı sağlık muayenesinden bir gün önce Viyana'da aşı olabilirdik ama neyse sağlık olsun en azından bizden sonra mülakata girecekler için iyi oldu iki masraf olmayacak. Tabi bunu Viyana'daki doktora sormak gerek sağlık kontrolünden bir gün önce veya aynı gün çocuklar için kovid aşısı olur mu? Teyide muhtaç bir konu.

Bu noktada kısa bir bilgi vereyim, ben de diğer arkadaşlardan öğrendim. Hepimizin ingilizcesi yeterli olmayabilir malum yapay zeka çok gelişti. ChatGPT gibi sayfalardan istediğiniz hususları yazıyorsunuz ve size e postayı hazırlıyor. Şuna dikkat etmek gerek bazen çok uzun yazdığı için kısaltmak gerekmekte.

Şimdi geldi sıra Viyana'da sağlık kontrolü ve mülakata....

03 Mayıs 2023 Sağlık Mülakatı
    Adres : Dr. Wolfgang Molnar +43 1 3303468

Sağlık kontrolünde ve mülakat sürecinde öncesinde gruptan tanıştığımız sevgili Buğra Bey @CAUTERİZE ile beraber süreci ilerlettik. Kendisini tanıdığıma çok memnun oldum.

Bizim sağlık kontrolü randevusu sabah saat 09.00 daydı. Biz kliniğe sabah saat 08.45 de ulaştık. Hemen girişte sizi bir beyefendi karşılıyor ve size doldurmanız için bir form veriyor. Formda ad soyad, cn, doğum yeri tarihi, ABD adresi, mevcut ev adresi gibi bilgiler var. Formu doldurduktan sonra asistan hanım ile ön bir görüşme ve aşı kontrolleri yapıldı. Biz gitmeden önce Türkiye'de tüm aşıları tamamlamıştık ve ilave hiçbir aşı eşime, kızıma ve bana yapılmadı. Doktorun internet sitesinde aşılar ve fiyatları güncel şekilde var. Ön görüşmeden sonra yan odada doktor hanım temel sağlık kontrollerini yaptı. Kulak içi, boğaz, karına bastırarak vb. kontolleri yaptı üçümüz içinde. Yalnız eşim ve benden kan alındı. Doktor kontrolü bittikten sonra üç kişi için toplam 1.090 euro ödeme yaptık. Müteakiben röntgen için üzerinde imzalarımız olan DS2054 formu ile beraber başka bir yere yönlendirildik. Röntgen için adres Diagnosezentrum Brigittenau 01 3502626 https://maps.app.goo.gl/5GnbfPK8fpQ8krYW7 buradadır. Röntgene iki toplu taşıma ile aktarmalı gittik. Viyana'da toplu taşıma mükemmel ve çok dakik. Google haritalar ile istediğiniz yere gidebiliyorsunuz, sadece bindiğiniz yönün doğru olduğuna emin olun yeter. Röntgen için gittiğimizde içerisi ana baba günü gibiydi. Girişte bir numaratör var. Numaratörden üstten 3.sırada olan "Anmeldung MRT/CT" tuşuna basarak sıra alıyorsunuz ve içeri geçiyorsunuz. Ekranlarda sıra numaranız yanınca karşısındaki bankoya geçerek işleme başlıyorsunuz. Siz DS 2054 formunu veriyorsunuz ve sizden pasaportları istiyorlar, pasaportları sisteme tarıyorlar, sisteme bilgi girip sizden telefon numarası istiyorlar, işlem bitince bankoda salonda bekliyorsunuz. İsimlerimiz Türkçe olduğu için okumakta epey zorlandılar tabi bizde ismimizi anlamakta zorlandık. Üçerli şekilde röntgen için kabinlere aldılar. Her kabinde bir kişi oluyor. Kabinlerin iki kapısı var birinci kapı içeri giriş ve aynı zamanda soyunma kabini. Burada üzerinizde atlet kalacak şekilde çıkarıyorsunuz. Müteakiben röntgen teknisyeni sırayla röntgen odasına alıyor. Röntgen odasına giriş için olan ikinci kapı ancak içeriden açılıyor. Kapı açıldığında röntgen yerine geçiyorsunuz, ekranda ad soyad ve doğum tarihi var, doğru mu diye sorularak teyid ediliyor. Onayladıktan sonra röntgen çekildi ve çıktık. İşlem bittikten sonra ana salonda CD almak için bekliyorsunuz. Bu bekleme biraz uzun oldu. CD ve DS2054 olan bir zarfı ağzı açık şekilde bize teslim ettiler ve işlemimiz saat 12.00 olmadan bitmişti. Müteakiben röntgen yerinin yakınında bulunan alışveriş merkezine gittik ve biraz dolaştık. İşinize yarar düşüncesiyle alışveriş merkezi adresini buraya bırakıyorum MILLENNIUM City 01 240001000 https://maps.app.goo.gl/FwrGeZuaRSJPxUqr5

Bu arada akşam otele geldiğimizde CD ve DS 2054 formuna tekrar baktık, eşimin DS 2054 formunda doğum ülkesinin BULGARIA yerine TURKIYE şeklinde yazıldığını tespit ettik. Konu hakkında hatanın bir sıkıntı yaratıp yaratmayacağını [email protected] adresi üzerinden e-mail ile doktorumuza sorduk. Aklınızda olsun tüm belgeleri tek tek sakin şekilde defalarca kontrol etmek gerekiyor. Çatpat ingilizce ile belki birşeyler yapıyoruz ama yazılanlar çok önemli yine de dikkatimizden o an kaçmış ve sonrasında fark ettik. Doktor Hanım gerekli düzeltmeyi yaptığını ve sorun olmadığını belirten bir cevap yazdı ve içimiz rahatladı.

Ve bir yıldır beklenen gün MÜLAKAT
    05 Mayıs 2023 Saat 13.00

Mülakata girdiğimiz konsolosluk konumu

2 Theodor-Herzl-Platz

Mülakat sabahı doktordan sağlık raporunun konsolosluğa iletildiğine ilişkin e posta aldım ve e posta ekinde aşı kartı DS-3025 vardı.

Mülakat saatine 10 dakika kala 4 üncü kata çıktık, kapıda güvenlik ne için geldiğimizi sordu ve saat kaçta görüşmemiz olduğunu sordu. Girişte beklememizi istedi, tam saat 13.00 olduğunda pasaportlarımızı istedi, listeden kontrol etti. Üzerimizdeki bütün eşyaları çantamıza koymamamızı ve çantalarımızı xray cihazına koymamızı istedi. Sırt çantamızda iki şişe su vardı ve bunlardan birer yudum su içmemizi istedi. Cep telefonu ile içeri girebiliyorsunuz, sadece akıllı saati içeri almıyorlar. Dedektörlü kapıdan geçtik ve içeri salona oturduk. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra 5 numaralı bankodan evrak teslimi için çağırıldık. Tabi bizi çağıran kişi Alize Hanımdı. Merhabalaştık, Türkçesinin çok iyi olmadığını yarı Türkçe yarı ingilizce evrakları isteyeceğini söyledi ve sırayla evrakları aldı. Benim evraklarım ile başladı, eşimin ve kızımın evrakları ile devam etti. Vukuatlı nüfus kayıt örneğini ingilizceye cevirtmiştik ama istemedi. E devlet üzerinden alınan çok dilli doğum belgesi Formul A ve çok dilli evlilik belgesi Formül B yeterli oldu. Diğer tüm evraklar bildiğiniz aynı. Zaten bize gönderdikleri e postadan farklı bir evrak istemediler. Alize Hanım o kadar sempatik cana yakın ve güleryüzlü ki inanamazsınız. Sorunsuz şekilde evrakları aldı ve o bankodan ayrıldık. Hemen 3 nolu bankoya geçtik ve 990 Dolar olarak ödeme yaptık. Ödeme işlemi de tamamlanınca tekrar yerimize geçtik ve beklemeye devam ettik. Yaklaşık bir 10-15 dakika daha bekledikten sonra 6 numaralı bankodan sarışın gözlüklü konsolos hanım bizi anons etti. Biz mülakat başlamadan evraklarımızı kontrol ettiğini anlamıştık. Çok nazik ve cana yakın bir hanımefendi. Yemin ettirdi bana ve eşime, sonra kızım adına bana tekrar yemin ettirdi. Parmak izlerimizi aldı kızım adına benden parmak izi aldı.

Mülakata başladık.

Eşinle ne zaman tanıştınız?
    ABD'de nereye gideceksiniz?
    Kaç çocuğunuz var?
    Şuanki işiniz ne ve ABD'de ne iş yapacaksınız?
    İlk başvuruda mı kazandınız? Hayır ikinci dedim.
    Eşiniz ne iş yapıyor?
    En yüksek eğitiminiz nedir?
    ABD'de verdiğimiz adresi teyid etti.

En sonunda da bizi tebrik etti, vizemizi onayladığını söyledi ve kızıma ABD bayrağı verdi.

Mülakat başlamadan evlilik cüzdanı ve benim diplomamın aslını vermişti ama eşimin Bulgaristan doğum belgesi aslını vermemişti. Herşey bitince acaba doğum belgesi aslını alabilir miyim diye sorduğumda hatırlattığınız için çok teşekkür ederim dedi ve doğum belgesini de iade etti.

Mülakat sonrası pasaportları nasıl teslim alacağımıza dair bir A5 sayfası teslim etti ve sevinçle mülakat yerinden ayrıldık.

Çıkarken Alize Hanım ile de selamlaştık.

İşte bizim hikayemiz.

Bu süreç bitti ve ABD süreci başlayacak.

Sağlık olsun tek, başka bir isteğimiz ve dileğimiz yok.

• @CroM abim eline koluna sağlık mini öykü tadında okudum okurken çok mutlu oldum heyecanına ortak oldum desem yeridir. Huzurlu mutlu sağlıklı bir amerika hayatı sizin olsun. Yolunuz bahtınız açık olsun.

• @Cauterize tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• @CroM Uzun bir maceranın sonunda mutlu sona ulaşmışsınız ailecek. Tebrikler, vizeniz hayırlı uğurlu olsun. Yeni yaşantınızda Amerikada mutluluklar diliyorum.

• @CroM tebrikler hayırlı olsun.

• Merhaba arkadaşlar, kuzenimin dosya numarasi 31k civarı. Dosya tasimayla alakali konsolosluga attigimiz mail neticesinde gelen cevap su şekilde.
    “thank you for your correspondence. Please contact us if your interview is scheduled by the Kentucky Consular Center at any US consular post. We will then review your request for processing by us”
    Bu cevap, numaraniz current olup dosyaniz Ankarada gozuktugunde bizimle iletisime gecerseniz transeferi inceleyebiliriz” demek mi oluyor? Bilgisi ve tecrubesi olan herkesin destegini rica ederim.

Benzer Başlıklar

• 7342
  • 11426
  • 1673
  • 296
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |