Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Mrehabalar
    Esim ve ben 6 Ocaktaki Ankara Mulakatimiz icin 4 Ocakta Unganlar randevumuzu aldik. Kayit islemlerini yaptiktan sonra yonlendirmelerden sonra 2 ser karma asimizi olup toplamda 14286 TL gibi bir tutar odeyerek ayrildik. Ertesi gun ogleden sonra gelip raporlarimizi alabiliecegimizi bildirdiler, gercekten de 5 Ocak saat 15.00 gibi gidip evraklarimizi teslim aldik.
    Vee 6 Ocak sabahi oldu. Esimde bende biraz gergindik, cunku DV2023 basvurusunu yaparken asil talihli olan benim basvurumda soy ismimde harf hatasi yapmistik. VEYSELAKI olan soy ismimi VESYELAKI olarak girmistim. Dolayisi ile kazandiniz yazisini gordugumuz sayfada da, DS260 formunu doldurmak icin bilgi girdigimiz ceac sitesindede surekli yanlis yazilmis soy ismimle islem yapabiliyordum. Ancak buna ragmen yoneticilerin dogru yonlendirmesi ile doldurdugum butun forumlarda (ds260.ungan basvurusu..), soy ismimin dogru yazilmis halini kullanmistim. Ayrica bu surecte bir suru tavsiye almistim; mulakata saglik raporumuzu almadan git dusuk bir ihtimalle de olsa RED alma sansiniz var, yada Ankara bu tarz seylere negative bakmiyor,problem yasamayacaksin vs vs.. Gun gectikce bu cevaplar kafamin icinde buyuyordu ancak standard sureci izlemeye karar vermistik rapor+mulakat+ bolca dua 😃
    Neyse, 6 Ocak Sabahi mulakat icin konsolosluga alindik. Butun ustumuzu basimizi aramalar bittikten sonraa, bizi bir koridordan evraklarimizi teslim alacaklari alana yonlendirdiler. Ilk etapda odeme yapmamiz icin bir bankoya yonlendirildik. Orada onceden hazirladigimiz toplam 660 USD yi esim ve benim icin orada odedik. Ardindan elimize bir numara verdiler ve bu Numara yaninca evraklarimizi teslim edebilecegimiz bildirdiler. Standart mail olarak gelen ilgili evraklar disinda esimin diplomalarini vs de yanimizda goturmustuk ancka hic birisini almadilar. Neyse sonrasinda ayni numara ile beklememizi mulakat icin cagirilacagimiz bildirdiler…
    Bir sure sonra ekranda numaramizi gorduk, bankoya yaklasirken heycandan ellerimin terledigini hissettim:D. Gorevli Ilk etapta nazikce bizi selamladiktan sonra, evraklarimiza bakti ve 1-2 dk hic bir sey soylemedi (gergin anlar bizim icin……) sonrasinda :
    Gorevli ; Amerikada tanidiginiz birisi var mi?
    Ben; Evet kuzenin ve cok samimi bir arkadasim orada yasiyor, ikiside amerikan vatandasi.
    Gorevli; Neredeler ?
    Ben; Utah ve Illinoi
    Gorevli; Ne is yapiyorsunuz ?
    Ben: Muhendisim
    Gorevli: Amerikada ne is yapmayi dusunuyorsunuz?
    Ben; Uluslar arasi firmalarda calistim, calisiyorum. Onlar ile baglanti kurmaya calisacagim ama olmaz isede ik etapta hizmet sektorunde calismayi planliyorum dedim.
    Gorevli; Make sense. Can you speak English?
    Ben; Yes
    Gorevli; Whats does your parents think about your going to the USA?
    Ben; Everybody is waiting for good news from us.
    Gorevli. Lets give them good news. Congrats!

Bu surecte parmak izlerimiz alindi. Hesap dokumanlarini da geri verdiler. Bunlarin sizde kalmasi gerekimiyorr muydu diye sordum. Gerek yok dediler.
    Her sey o kadar iyi gitti ki ! Arabamiza dogru giderken sevincten taklalar atiyorduk resmen. Ancak sonrasinda soy isimim ile ilgili yanlisligi bildirmedigimizi konusmaya basladik, Adneralin o kadar yuksekti ki!! Ds260 da, unganlarda, yani ilk basvuru disindaki her yerde duzeltmistik, burdada gundeme gelmedigine gore bir problem olmayacakti.. Yada buna inandirdik kendimizi bir sure.

1 Hafta sonra pasaportlar ulasti elimize, ilk esiminkine baktik. Hic bir promlem yoktu. Sonra benim pasaportumda, yanlis soy ismim ile yazilmis vizeyi gorduk ve yikildik tabi. Yani pasaportun uzerindeki isimden farkli bir soy ismini nasil yapmayi basarmislardi diye dusunmedikde degil! Neyse sonrasinda telegramdaki grubumuza nasil ilerlemem gerektigini sorunca. Ankara-Public-IV [email protected] adresine mail atmam gerektigini ogrendim. Bu sirada yesil kart forumda okuduguma gore, ayni vizeden yararlanacak baska aile bireyleride var ise onlarinda pasaportlarini geri gondermem gerektigi yaziyordu. Ancak ankaraya boyle bir sey gordugumu soylelememe ragmen, sadece kendi pasaportumu gondermemin yeterli olacagini soyledir. Bende o sekilde yaptim. 1 hafta sonra heycanla pasaportun geri gelmesini beklerken , ayni mail adresinden bir bilgi maili geldi. Kusura bakmayin yanlis bilgi vermisiz, esinizinde pasaportunu yollamaniz gerekiyor diye.!!!! Haydaaaa! Neyse tekrar apar topar esiminde pasaportunu gonderdik. En sonunda 20 Ocakta baslattigmiz pasaport geri gonderme sureci , yanlis bilgi maili ve dogru vizenin pasaporta basilmasi 16 Subat itibari ile mutlu son ile bitti!.

Ders 1; Yesil Kart forum gercekten konsolosluktaki bazi calisanlardan dahi ileri noktada.
    Ders 2; Bu tarz yazim hatalarinda korkulacak birsey yok ve konsoloslukta bildirildigi noktada cok hizli cozulecek olan bu islemde, bizim gibi korktugunuz durumda, gordugunuz gibi 25 stresli gunu bulabiliyor. Direkt olmak onemli!
    TESEKKUR; Basta Ugur Bey olmak uzere butun forum ve telegram yoneticilerine tesekkuru borc biliyorum. Umarim bir an once ABD ye yerlesip, tecrubelenip onumuzdeki aylarda ve gelecek yillarda gelecek arkadaslarimiza destek olmaya baslariz.

Herkesin hayallerine ulasmasi dilegimle..
    Saglicakla kalin!

Feyyaz Veyselaki
    Dosya Numarasi: 2023EU000053XX

• @Feyyaz-Veyselaki Biraz süreciniz uzasa da sonunda güzelliklerle bitmiş hayırlı olsun yeni yaşantınızda başarılar dilerim.

• @Feyyaz-Veyselaki Zor bir sürece rağmen vizenize kavuşmuşsunuz hayırlı uğurlu olsun bundan sonrası daha kolay olsun dilerim 🙂

• @berolika cook tesekkur ederim.. Umuyorum herkes hayallerine kavusur!

• Öncelikle hayırlı olsun. Olumlu bitmesine çok sevindim.
    Bizde de aynı değil ama benzer bir durum var, şöyleki;
    Asıl kazanan eşimin ilk başvuru sırasında ismini aşağıdaki şekilde, isim, kızlık soyadı ve benim soyadım şeklinde yazmıştık. Örneğin:
    Serap Demir Ates
    Yani isim şöyle görünüyor
    Ates, Serap Demir

Ancak Ds260 doldururken farkettik ki pasaport’ta
    Demir Ates, Serap şeklinde görünüyor.
    Bizde Ds-260 için doğru pasaport’ta yazdığı şekilde yazdık.
    Bu durumda sizce mülakat’ta yada öncesinde nasıl bir yol izlememizi tavsiye edersiniz?
    Çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cornelius öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    mülakata ankara'da girecekseniz bir şey yapmanıze gerek yok, bu bir sorun değil çünkü.
    sabırla mülakat almayı bekleyin yeterli.

• @gucarslan
    Çok teşekkürler, mülakata Sofya’da gireceğiz

• @Feyyaz-Veyselaki vizeniz hayırlı olsun. yeni yaşantınızda başarılar dilerim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cornelius bu tür durumlar sorun olmuyor, içiniz rahat olsun.
    lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• @gucarslan
    Çok teşekkürler Uğur bey.

• @Feyyaz-Veyselaki vizeninz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda bol şans ve başarılar diliyorum.

• @gucarslan Tekrar çok tesekkur ederim

• Hayırlı olsun - kalan yaşantınız da mutluluk ve başarılar diliyorum .

• @Feyyaz-Veyselaki öncelikle hayırlı uğurlu olsun.
    Bundan sonraki yaşamınızda başarılar diliyorum.
    Bizler geçen sene ilk başvurumuzu yapmıştık çıkmadı.
    Bu sene İnşallah güzel haberler alırız.
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

• Merhaba, benım numaram 17bin ile başlıyor, şimdi konsolosluk ve hastane randevusu alıp sürecimi başlatmam gerekiyor?

• @bust3d Mülakat tarihi verildi mi ki size ? Yanılmıyorsam diğer konu başlığında henüz 6100'lerde olduğundan bahsediliyordu. Sürecin sıkı takipçisi olun

• ⭐⭐⭐

@bust3d Merhaba

Öncelikle sürecinizi imzanıza taşıyın
    2. olarak konsolosluk size randevu veriyor siz almıyorsunuz, konsolosluk size randevu verdikten sonra muayne için unganlardan randevu alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@Feyyaz-Veyselaki vizeniz hayırlı olsun yeni hayatınızda bol şanslar

• @Feyyaz-Veyselaki vizeniz hayırlı olsun, mutluluklar yeni hayatınızda🙏🏻

Benzer Başlıklar

• 296
  • 3439
  • 9489
  • 516
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |