Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @dogodogo @tesko @arkben 29 unda sağlık kontrolüm var ve yarın uçuşum var.28 inde Ankaradan muracaat etsem yetişmez.Sağlık kontrolüne farklı mülakata farklı pasaport mu götüreyim, saçma.6 Eylülde de mülakatım var.Bu zamana kadar her yerde şu anki pasaport bilgilerimi kullandım.Ayrıca okuldan mayısta mezun oldum. @crazycells Ekimde 2.üniversiteye kayıt olsam ve mulakatta bunu belirtsem okumaya devam edeceğim için yeşil pasaportumu değiştirmedim desem olur mu?

• Bu ileti silindi!

• @Basak selamlar öyle yazınca sizden çok telaş yaptım, pardon, okumadan etmeden girdim konuya, crazycells yorum yapsın, ona göre devam edebilirsiniz, yani yeşil pasaport öğreniminiz bitince bildirmek zorundasınız der ama bir de şu var kim bilecek, kaldı ki devam niyetiniz varsa ki bence en doğrusu bu ? süresi bitmemiş bir pasaport sonuçta geçerli bir pasaporttur bir yoruma göre de... ekimde yeniden kayıt olana kadar süreç devam eder mi bilemem, sizi yanlış yönlendirmek ve telaşlandırmak en kötüsü olur şu aşamada. kolay gelsin..

• @Basak Soyle yapilabilir. Once doktoru arayip vizenin basilacagi gecerli pasaportun saglik kontrolunde yaninizda olmasi zorunlu mu diye sorun. Buyuk ihtimal zorunlu diyecekler. Oyle bi durumda hic gecikmeden hemen bugun yarin yeni bordo pasaport icin basvurunuzu yapin. Konsolosluk mulakati gunune kadar elinize gecmis olur. Saglik kontrolune de gitmezsiniz. Eksik evrak durumuna kalirsiniz. Mulakattan sonraki en yakin tarihe saglik kontrolu icin simdiden randevu almaya calisin. Hatta bu saglik kontrolu randevusu icin direkt iletisime de gecebilirsiniz doktor ile. Bos yer yoksa belki yardimci olurlar. Eylul ayi icerisinde saglik raporunuzu alinca da eksik evrak olan saglik raporunu yeni pasaportunuzla birlikte ptt araciligiyla konsolosluga gonderirsiniz. Vizeyi basip gonderirler. En mantikli cozum bu gibi. @crazycells 'in yorumu da onemli.

Bu arada, simdiye kadarki sureci yesil paraportunuzla gecirmeniz bir sorun teskil etmiyor. Yenisini cikarttim diyeceksiniz bu kadar. Onemli olan vizenizin basilmasini istediginiz gecerli bir pasaportu ibraz etmeniz.

• @ONROZR en yakın zamanda vizeli pasaportunuzu elinize alırsınız inşaallah, dualarımız sizinle

• @Basak yarın sabah hemen nufus müdürlüğüne gidip başvuru yapın 28 inde gelebilir pasaportunuz, o gün pasaportu acil posta ile yada otobüsle birisi size göndersin, hangi İldesiniz bu arada, inşaallah ankara ya yakındır

• Sayın @Muhtaradana çok teşekkürler, tüm gönülden isteyenlerin alması dileğiyle

• ⭐⭐⭐

@Basak Pasaport başvurusunda nüfus müdürlüklerinden teslim seçeneği de oluyor. Bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüğüne gidip Ankara'daki bir nüfus müdürlüğüne teslim edilebiliyor mu diye bir sorun isterseniz.

• @tesko ben konsolosluğa, doktor muayenesini eski, mülakatı yeni passport
    ile yapabilir miyim diye sormuştum, ok demişlerdi

• @tesko bu yöntem süper çalışır gibi geldi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ONROZR, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Sayın @crazycells ayın 9 unda olumlu geçen mülakatım sonrasında hala beklemeye devam ediyorum, geçen hafta perşembe öğrenci evrak doğrulamasından sonra geri dönüş olur diye umuyordum fakat bir dönüş olmadı, ceac ta hala ready, tr, usembassy sitesinden 23 ü tarihli güncelleme ile beraber inceleme altında gözüküyor, elçilikle irtibata geçmeli miyim, tavsiyelerinizi rica ederim.

Haftasonlarini saymamak lazim, birkac is gunu bekleyip, sonrasinda email gonderebilirsiniz bence de.

• Sayın @crazycells teşekkürler, gün içinde tekrar readye döndü durum,kafam karışık

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Basak, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@dogodogo @tesko @arkben 29 unda sağlık kontrolüm var ve yarın uçuşum var.28 inde Ankaradan muracaat etsem yetişmez.Sağlık kontrolüne farklı mülakata farklı pasaport mu götüreyim, saçma.6 Eylülde de mülakatım var.Bu zamana kadar her yerde şu anki pasaport bilgilerimi kullandım.Ayrıca okuldan mayısta mezun oldum. @crazycells Ekimde 2.üniversiteye kayıt olsam ve mulakatta bunu belirtsem okumaya devam edeceğim için yeşil pasaportumu değiştirmedim desem olur mu?

Saglik muayenesi icin yesil pasaportu goturebilirsiniz, bir sorun olmaz.

Mulakat gunu icin ise yeni pasaport cikarttirip onu goturmelisiniz. Eger pasaport gecerli degilse , Turkiye'den cikista sorun yasayabilirsiniz, o nedenle bu pasaportu mulakat gunu kullanmak yerine yeni pasaport cikarttirmalisiniz.

Daha once bu pasaport bilgilerini yazmis olmaniz bir problem teskil etmez, mulakat gunu iki pasaportu da yaninizda goturebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ONROZR, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Sayın @crazycells teşekkürler, gün içinde tekrar readye döndü durum,kafam karışık

O durumda tahminim birkac gun icinde pasaportu size vizeyle beraber yollayacaklari yonunde 🙂

• Sayın @crazycells sizden bunu duymak, umutların tekrar yeşermesine sebep oldu, teşekkürler tekrardan

• @crazycells ekim ayında açıköğretim fakültesine harcımı yatırıp okuyor gözükebilirim.Mulakat günü ise ekim ayında harç yatıracağım ve okuyacağım desem kabul olmaz mı?Sonucta okula devam için kaydımı yaptırdıktan sonra okuyor gözükeceğim ve daha kayıt yenilemek icin sistemleri açılmadı neden yeşil pasaport yerine bordoya döneyim ki?Bu şekilde olmaz mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Basak, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@crazycells ekim ayında açıköğretim fakültesine harcımı yatırıp okuyor gözükebilirim.Mulakat günü ise ekim ayında harç yatıracağım ve okuyacağım desem kabul olmaz mı?Sonucta okula devam için kaydımı yaptırdıktan sonra okuyor gözükeceğim ve daha kayıt yenilemek icin sistemleri açılmadı neden yeşil pasaport yerine bordoya döneyim ki?Bu şekilde olmaz mı?

Neden israrla yesil pasaporta vize bastirmak istediginizi anlayamadim. Yesil pasaportun bordo pasaporta herhangi bir avantaji yok. Sizin durumunuza en uygun uygulama, ilk firsatta yeni bir pasaport alip bundan sonraki surecte bu pasaportunuzu kullanmaniz olur.

• @Basak, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Mulakat günü ise ekim ayında harç yatıracağım ve okuyacağım desem kabul olmaz mı?

Zaten konsoloslukta sorun çıkacağını sanmıyoruz genel olarak. Yeşil pasaportunuzun geçerlilik tarihi varsa konsolosluk basar vizeyi. Fakat @crazycells 'in dediği gibi sorun şu, bu öğrenciliği ekim ayında uzatma durumunda olur da yeşil pasaportunuz o sırada iptal edilirse ne olur? Olacak olan şu, yeni yeşil pasaport çıkartırsınız ve iki pasaportla Amerika'ya giriş yaparsınız. Eski pasaportta geçerli vizeniz ve yeni pasaportunuz. Bu şekilde bir green card vizesiyle Amerika'ya ilk giriş tecrübe eden var mı bilmiyorum. Ben hiç denk gelmedim forumda.

Karar sizin. Eğer Amerika'da yaşamaya niyetliyseniz ben olsam böyle bir risk almazdım. Benim gözümde green card, yeşil pasaportu fazlasıyla döver. Tabi ki karar tamamen sizin.

• @Basak buna konsolos karar verecek, crazycells in önerdiği kesin kullanılabilir bir yoldur hiç bu konuda sıkıntı yaşamazsınız, tereddütünüz yeşilden bordoya dönmekse, zaten açık öğretime kayıt yaptığınızda bordoyu iptal etmeden 2ci bir pasaport alabilirsiniz, o da yeşil olur, yeşil pasaportun ABD için hiçbir anlamı yok, ancak yine de seçim sizin olacak. Her durumda yolunuz açık olsun.Sayenizde baya bir beyin fırtınası yaptık 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |