DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• bu durumdakiler için kaynak bulamadım, benim durumumdaki bir çok insana yardımcı olacağını düşünüyorum.

kronik rahatsızlığımdan dolayı göz damlası, astım ilacı ve altı ayda bir serum ile ilaç kullanıyorum (cidp polinoropati). j1 vizesi, öğrenci vizesi olarak değiştiğinde 1 senelik boş bir zamanda bile kalınabiliyor ve bu süreçlerde vize bozulmasın diye ülkeden çıkamıyorsunuz. veya türkiyeden yürütüyorsunuz gelip bildiğiniz üzere

normal çalışma izni ile yaşadığım bir senaryoda bir sigorta görevlisinden obamacare'dan faydalanabileceğimi öğrendim.

kısa özet olarak:

1- kronik rahatsızlıklar için usa wot içerisinde danışman firmanın sunduğu acil sağlık sigortası dışında sağlık sigortası satın alabilir miyim?
    2- öğrenciyi vizesinde sağlık sigortası satın alabilir miyim?
    3- öğrenci vizesi beklerken turist vizesinin alındığını biliyorum bu durumda nasıl ilerleyebilirim.

bu durumda daha doğrusu şudur diyebileceğiniz şeyler varsa lütfen çekinmeyin, nasıl bir yol izlemeliyim sağlık hizmeti bulunduğum ve boşta kaldığım süreçler için mecburi ihtiyaç olarak gözüküyor.

mesajlarınız gerçekten benim için çok önemli merakla bekliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yener-bozbay, içinde söyledi: WAT programında kronik hastalıklar ve ilaç ödemeleri

bu durumdakiler için kaynak bulamadım, benim durumumdaki bir çok insana yardımcı olacağını düşünüyorum.

kronik rahatsızlığımdan dolayı göz damlası, astım ilacı ve altı ayda bir serum ile ilaç kullanıyorum (cidp polinoropati). j1 vizesi, öğrenci vizesi olarak değiştiğinde 1 senelik boş bir zamanda bile kalınabiliyor ve bu süreçlerde vize bozulmasın diye ülkeden çıkamıyorsunuz. veya türkiyeden yürütüyorsunuz gelip bildiğiniz üzere

normal çalışma izni ile yaşadığım bir senaryoda bir sigorta görevlisinden obamacare'dan faydalanabileceğimi öğrendim.

kısa özet olarak:

1- kronik rahatsızlıklar için usa wot içerisinde danışman firmanın sunduğu acil sağlık sigortası dışında sağlık sigortası satın alabilir miyim?
    2- öğrenciyi vizesinde sağlık sigortası satın alabilir miyim?
    3- öğrenci vizesi beklerken turist vizesinin alındığını biliyorum bu durumda nasıl ilerleyebilirim.

bu durumda daha doğrusu şudur diyebileceğiniz şeyler varsa lütfen çekinmeyin, nasıl bir yol izlemeliyim sağlık hizmeti bulunduğum ve boşta kaldığım süreçler için mecburi ihtiyaç olarak gözüküyor.

mesajlarınız gerçekten benim için çok önemli merakla bekliyorum.

Gecmis olsun.

1. Satin alabilirsiniz; ama asil amaciniz sadece bu dediginiz ilaclara erisim ise ve bunun icin receteniz mevcutsa, sigortasiz ucuza kullanabilecegiz soyle eczaneleri deneyebilirsiniz:

Alternatif olarak da bu ilaclari yaninizda getirebilirsiniz.

2. Evet, F-1 vizesi icin (J-1 vizesinden farkli olarak) vize almak icin saglik sigortasi sahibi olmaniz gerekmiyor; ama bazen okullar saglik sigortasini sart kosabiliyorlar.

3. Ogrenci statusune degisiklik basvurusu sirasinda yapilmasi gereken "bridge-the-gap" turist statusu basvurusundan mi bahsediyorsunuz acaba? Su an icin USCIS bu basvuruyu sart kosmuyor, pandemi nedeniyle olusmus is yuku azalana kadar da bu uygulamaya devam ederler diye tahmin ediyorum...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

149

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.0k

| | | |