DV2022 Talihlileri DV2022 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!

Vergi İadesi • Merhabalar, iyi günler.
  Ben 2018 yılında Work And Travel programında bulundum. 2019 Nisan ayında vergi iadesi başvurusunu Sprintax aracılığıyla yaptım ve formları PTT aracılığıyla gönderdim ancak PTT sağolsun iki kere kaybetti belgelerimi ve doğal olarak IRS'e ulaşmadı. Ancak IRS bana bir süre boyunca ayda bir Sprintax aracılığıyla borcum olduğuna dair mailler yolladı ama bir süre sonra bu mailler kesildi. Şimdi H2B vizesiyle ABD'ye gideceğim ancak bu borç meselesi yüzünden vizeyi geçememekten korkuyorum. IRS sitesinden borcumu ödemeye çalıştığımda veya hesap açmaya çalıştığımda bilgileriniz sistemde eşleşmiyor uyarısı alıyorum. Dün IRS'i telefonla aradım oradaki personel de aynı şeyi dedi. Dolayısıyla bir türlü borcumu ödeyemiyorum. Şimdi birkaç sorum.var, cevaplarsanız çok minnettar olurum:

  1. IRS sisteminde benim kaydımın bulunmamasının sebebi belgelerimin kaybolması ve onlara ulaşmaması mıdır yoksa başka bir şey midir?

  2. Ben 2018 vergi iadesi belgelerini tekrardan gönderirsem işe yarar mı(IRS sistemine kaydolmuş olur mu ve borcumu ödeyebilir miyim?) veya geç mi olmuş olur?

  3. Bu borç vize görüşmesinde bana sorun çıkarır mı sizce?

  4. Hatırladığım kadarıyla eyalet vergi iadesi için gönderdiğim belgeler yerine ulaşmıştı ancak bildiğim kadarıyla federal iade işlemleri başlamadan eyalet işlemleri de başlamıyor. Federal iade belgelerini tekrardan gönderdiğimde eyalet iade işlemleri de hemen başlar mı yoksa zaman aşımı gibi bir durum var mı? Tekrar göndermem mi gerekir?

  5. Ben ödemeyi Sprintax aracılığıyla yapmış olmama rağmen şimdi tekrar ödeme yapacaksam, Sprintax benden aldığı parayı ne yaptı?

  Kusura bakmayın çok uzun oldu. Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @vkalagoglu sorunuz biraz ayrintili, ama tabii cevaplayip cevaplamama takdiri Muslu Hukuk Burosu'nda... Bu tur ayrintili sorular icin once forumdan bilgi alip, daha sonra hala akliniza takilanlari bu bolumde sormanizi tavsiye ederim.

  https://yesilkartforum.com/forum/category/142/vergi-sistemi


Log in to reply
 

Benzer Başlıklar

 • 3
 • 2
 • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71
Online

14.7k
Users

3.2k
Topics

220.0k
Posts

| | | |

Powered by NodeBB