Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Mali yılın son günlerine denk gelmesi sebebiyle henüz deneyimimi paylaşabiliyorum. Ben vizemi Barbados Bridgetown'dan 28 eylülde aldım ne kadar vizeyi almak beni mutlu etse de umarım önümüzdeki dönemlerde kazanan herhangi bir arkadaşımın buralara kadar uğraşmasına gerek kalmamasını temenni ediyorum.

*6 Eylül 2022 Barbados' a mail attım orada fiziki olarak bulunursam davamı işleme koyacaklarını belirttiler.
    *Başta cesaret edemedim çünkü AP kalma vb. durumda yetişemeyeceğinden endişelendim ve biletler hiçte ucuz değildi.
    *Gruptan benden önce gidenlerin güzel bir süreç geçirdiğini görünce bütün evrakları toparlayıp Rıdvan kardeşim sayesinde de biletleri buldum. Dönüş biletleriniz olmadan gidiş uçağına bindirmiyorlar bilginiz olsun.
    *İstanbul(THY)-panama(Copaair)-barbados rotasıyla transit vizeye takılmadan bileti aldım. Neyse ki Barbadosta bankadaki varlıklarımı hiç sormadılar bu süreçte 4-5k dolar harcadım çünkü.
    *21 eylül öğlen 2 de benim gibi risk alıp gelen 5 case ile birlikte adaya vardık ve hemen vardığımıza dair mail attık zaten bizi bekliyorlarlarmış gibi 40 dk sonra mülakat mailimiz geldi aylarca bu mail için bekleyip bu kadar hızlı sonuç almayı beklemiyordum buradan yolu benimle paylaşan arkadaşlarıma ve bize imkan tanıyan konsolosluğa teşekkürlerimi iletiyorum her aşamayı onlar sayesinde sorunsuz atlattım iyi ki varsınız.
    *Barbados çok güzel bir yer ana dil ingilizce bu sayede rahatlıkla ortama adapte olabiliyorsunuz yerli halkı çok sıcak kanlı ama pahalı bir yer gelirken mısır gevreği konserve gibi şeyler getirmem beni çok rahatlattı.
    *Ada imkanları gayet gelişmiş eksik evraklarınız varsa çıkartabileceğiniz ofisler var veya kesin Türkiye' den gelmesi gerekiyorsa Fed ile eksik evraklarınızı adaya 1 günde temin edebiliyorsunuz.
    *Mülakat günü evraklarımda hiç bir sorun çıkartmadılar hepsi e-devlet çıktısı ve yeminli tercümanla çevrilmiş haldeydi apostil noter vb onay almamıştım gerekte yoktu zaten. Benden birkaç gün önce giren arkadaşlara karekod niye var vb gibi sorular sorulduğu için benim açıklamama gerek kalmamıştı.
    *Evrakları teslim etmek 5-6 dk sürdü mülakatım 2 dk sürdü sonra yetkili güler yüzlü görevli bana mülakat sonunda your visa has approved dediği anda o kadar rahatladım ki çevremden borç alarak çıktığım yolculuğun yükü, vizeyi alamadan gidersem ne yapacağım düşüncesi ve Ankaradaki 1.5 yılın verdiği bütün psikolojik baskıyı üstümden attım.
    *Hemen dönüş biletlerimi iptal edip New York üzerinden giriş yaparak sürecimi tamamladım.
    *Eğer burası gibi bir oluşum olmasaydı benim barbados hakkında bilgim olmazdı veya orada dayanışmaya gireceğim iyi insanlar olmazdı bu yüzden DV2022 nin başından bu yana telegram grubu kurup bize sürekli desteğini esirgemeyen ve bu dayanışma imkanını sağlayan @gucarslan Uğur abiye sonsuz teşekkür ederim.

• @hector tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun. Amerikadaki hayatınızda mutluluklar diliyorum

• ⭐⭐

@hector Tebrikler , Yeni hayatınızda mutluluklar.

• @hector Vizeniz hayırlı olsun, Yeni mücadelenizde başarılar dilerim. Umalımki bu sene bu şekilde aksiyonlar almak zorunda kalmayalım, kalırsakta barbados mülakat verir de kimse arkada kalmasın 🙂

• ⭐⭐⭐

@hector Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hector cesaretinizden dolayı kutluyorum sizi, vizeniz hayırlı olsun.
    abd'deki hayatınızda mutluluk ve huzur diliyorum.

• @hector Tebrikler, hayırlı olsun.

• Mutluluklar dilerim🥲

• ⭐⭐⭐

@hector Son deneyim sizden geldi. Hayırlı uğurlu olsun. Yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐

@hector tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun 🙂

• Selamlar, sizlere Barbados mülakat deneyimimi aktarmak istiyorum.

6 Eylül günü Bridgetown daki Amerikan konsolosluğuna mail atmamla sürecim başlamış oldu. Dosyamı işleme alabileceklerini ancak mali yılın bitimine kadar sürecin tamamlanması konusunda garanti veremeyeceklerini belirtmeleri, bunun yanında belgelerin Ankara dan onaylanması gerekebileceğinden kararsızlığa düştüm. Mali yılın bitimine son 3 hafta kalmış olması ve Ankara dan umudumu yitirdiğimden dolayı risk alarak sürece başlamaya karar verdim. Amerika turist vizem sayesinde 15 Eylül tarihi için uçuş biletimi Londra aktarmalı British Airways den aldım.

Bileti aldıktan sonra 2 gün içerisinde evraklarımı hazır hale getirdim. Lisans ve lise diploması, e-devletten aldığım vukuatlı nüfus kayıt örneği, askerlik durum belgesi ve e-nabızdan aldığım aşı sertifikamın ingilizce çevirisini, noter onaylı ve apostilli yaptırdım. Ayrıca Adliye`den adli sicil belgemi direkt İngilizce çevirisi ve apostili yapılmış haliyle teslim aldım. Banka hesap özeti ve ekstrelerini de aldım ancak mülakatta sorulmadı.

15 Eylül sabahı İstanbul havalimanında Barbados a gidiş-dönüş biletimi, Amerika turist vizemi ve Covid-19 aşı belgemi istediler. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. 15 Eylül akşamı Barbadosa vardığımda güler yüzlü bir hanımefendi gümrükte dönüş biletimi sordu. Pasaport a giriş mührünü bastıktan sonra, Airbnb den bulduğum yere taksiyle geldim. Eve girer girmez yaptığım ilk iş pasaportumun, Barbados a giriş mührü gözükecek şekliyle resmini çekip konsolosluğa mail atmak oldu. Ertesi sabah saat 8:30 da Konsolosluğa gelip, girişteki görevlilere ülkeye sorunsuz şekilde giriş yaptığımı ve mülakatı hangi tarihe verebileceklerini sordum. Onlarda 20 dakika öncesinde bana 21 Eylül için mülakat maili gönderdiklerini söylediler. İnternetim olmadığından maili eve geldiğimde gördüm. Hemen sağlık muayenesi için Med plus Management Services gittim. Ayın 19 u Pazartesi sabah 7 de gelin dediler. Herhangi bir randevuya gerek olmadığını söylediler.

19 Eylül Pazartesi günü sağlık muayenesine geldiğimde benden pasaport, 4 adet 5x5 fotoğraf, covid-19 aşı belgesi, DS-260 onay çıktısını istediler. Yaklaşık 3-4 saat süren muayene sonunda sonuçları ertesi günü alabileceğimi söylediler. Ertesi günü sağlık raporunu ve CD`yi teslim aldım. Mülakat için AIS kaydına gerek olmadı.

21 Eylül Çarşamba günü mülakat günü Konsoloslukta evrakların teslimi, 330 dolar vize ücretinin yatırılması ile mülakatımı beklemeye başladım. Evraklarda herhangi bir sorun olmadı. Mülakatı yapan güleryüzlü bir Amerikalı hanımefendi bana sadece askerliğimi ve geçmiş Amerika deneyimimi sordu. Vizemin onaylandığını ve pasaportumun teslimi için bana mail atacaklarını söyledi. Böylelikle 1 yılı aşkın bekleyişim o anda sona erdi.

Yeşilkart forum ve DV2022 telegram grubundaki yardımlaşma ve dayanışma sayesinde sürecimin mali yılın bitimine son 10 gün kala olumlu olarak sonuçlanması beni çok sevindirmesinin yanında uzun süredir devam eden gergin bekleyişim de sona ermiş oldu.

Bu süreçte emeği geçen herkese ve yardımlarını esirgemeyen sayın @gucarslan a çok teşekkür ediyorum. Herkese hayat yolunda bol şans ve başarılar dilerim.

• @eryaz82 tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun. Amerikadaki hayatınızda mutluluklar diliyorum

• ⭐⭐⭐

@eryaz82 Hayırlı uğurlu olsun.
    Son deneyim bir önceki arkadaşımızın sanmıştım ama sonuncu sizden geldi. Daha yazmayan kaldı mı acaba ?

• ⭐⭐⭐

@eryaz82 Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• @Muhtaradana Çok teşekkür ederim.

• @Programmer Çok teşekkür ederim.

• @Erkan-Gürsoy Çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@eryaz82 Tebrikler , Yeni hayatınızda mutluluklar.

• @achillesoag Çok teşekkür ederim.

• @eryaz82 Hayırlı olsun

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |