Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar Saraybosnadan zaten 67 kişi kazanan tahlilli vardı. 77 kişiye görüşme vermiş bunlardan 10 u excelden baktım ve tahminime göre bizim Türklere vermişler.Yani açıkçası adamlar elindeki işi bitirdiler bize daha da dönmezler.Şuan tatile bile çıkmış olabilirler yani:))

• @braveheart-34 Sarajevo' nun elinde DV dosyalarının dışında farklı vize türlerinden dosyalarda vardır. Bundan dolayı tatile çıktıklarını pek sanmıyorum 🙂

Şu an için 28 adet vize verilmiş ve verilmeyi bekleyen 49 adet vize mevcut. Bunlar CN sayısı değil, toplam vize sayısıdır

• GreenCardStatistics.jpg

Buradaki rakamlar vize sayıları.
    Son iki yıldaki düşüş pandeminin etkisi.
    Bu sene 1000 lerin üzerine çıkacağını tahmin ediyorum.
    CN ile vize sayıları arasında 1:2 gibi bir oran olduğunu varsayabilir miyiz bilmiyorum. Bu durumda bazılarımız bu ay veya önümüzdeki ay toplu mülakat kapsamında mail (2NL) alabilir. ??

• @iskocyalı Ankara’nın EU için vize verdiği CN sayısı 360 civarı, Mülakat Almış Henüz Girmemiş CN sayısı 75 civarı. 1 CN ~= 2.1-2,2 kişi desek, AP’de olanlar ve Red olabilecekler hariç, 915-960 arası yani tahminen 950 vizeyi bastılar diyebiliriz. Ağustos ve Eylül aylarını sadece Türklere ayırmazlarsa, ben dahil, bir kısım bekleyenlerin hayalleri suya düşebilir.

• Bu sene Türkiye için 1250 DV vize vereceklerini ve şu ana kadar da 950 adet vize verdiklerini varsayarsak geriye yaklaşık olarak 300/2.2~= 136 CN kaldı demektir. Bu çok mu kötümser bir tablo oldu bilmiyorum.

• @iskocyalı aslında ülke kontenjanın dolmasına daha çok var. O yüzden TR den kazanan herkese vermelerinin önünde hiçbir engel yok. Ama tuhaf bir şekilde az az mülakat dağıtıyorlar.

• @iskocyalı
    cc.png
    52 refused yani 843-52= 791 Temmuz sonuna kadar olacak rakam. Temmuz retleri hariç...

• @gucarslan merhaba,
    Ankara elçiliğinin instagram sayfasına bakıyodum da İranlı talihliler baya her paylaşıma yorum kasmışlar.
    Ben instagram kullanmıyorum, eşim gösterdi kendi hesabından. Ben de yorum yapıcam dedi de, sanki sizin bi uyarınız olmuştu "geri teper bu şekilde etkileşimler" gibi bir uyarı kalmış aklımda.
    Doğrusu bir yana, İranlılar sosyal mecrada baya aktifler galiba.

• @entropik merhaba, gucarslan bey sosyal medyada yorum yapılması İle ilgili geri teper demedi. Elimize pankart alıp konsolosluğun kapısına gidelim ve sesimizi duyuralım gb bir yorum yapıldı, bu tarz bir eylem sonrası konsolosluğun kapanmasına kadar gidebilecek ve tüm vize bekleyenleri zora sokacak bir durum gelişir. Bırakın faaliyetini dile getirmek bile çok sakıncalı dedi. Yoksa sosyal medya üzerinden yapılan yorumlar, YouTube üzerinden çekilen videolar çok başarılı olduğu ve ses getirdiğinden de bahsedildi. Keza ben de İnstagram üzerinden konsolosluğun paylaşımlarının altında gayet seviyeli bir şekilde # dv2022 olarak TC ye daha fazla mülakat lütfen diye paylaşımlar yapıyorum. İşe yarar mı orasını Allah bilir.

• Merhaba,

2022 talihlisiyim, dv260 formunu ağustosta teslim ettim. Vize numaram 26.000lerde olmasına rağmen hala vize tarihi alamamam normal mi? Neden bu kadar sürdü, eksik bir şey mi yaptım acaba, bir adım mı atladım? Dosya numaramı girince “at NVC” diye gösteriyor, bu uyarıdan ne kadar süre sonra vize randevu tarihini aldınız?

• @Güler-Özçelik teşekkürler cevap için.
    İranlılar gayet başarılılar belliki.
    Konsolosluğun her paylaşımına 100lerce yorum adı altında kendi bayraklarıyla Amerikan bayrağı paylaşmışlar.
    Bizden de var ama onlar kadar değil.

• @entropik kesinlikle katılıyorum

• @entropik İranlıların kazanan sayısı 5200 civarı. Yani en az 2000 İranlı ya aile bireyleri ile birlikte mülakat verilmesi lazım. Ankara asya kazananların ın cn numaraları na bakacak olursak 16000 lerde falan
    Lakin Ankara eu da 20000 lerde. Ankara'da sıkıntı var. Ağırdan alıyor.

• Ankara asya verilen mülakat 1077, Erivan asya verilen mülakat 881. Yani İranlıların bir kısmı erivanda girmiş olabilir.

• @gabus eğer geçen aylardaki gibi süreç ilerlerse, maalesef size sıra gelmesi mümkün değil. Kötü haberi veren doktor gibi oldum ama durum böyle görünüyor...

• Bu hafta söyle 250 .300 mülakat gelsede yüzümüz gülse

• O zaman, haydi Ankara. Yap şovunu da ver mülakatlarımızı.

• Bu hafta bende bekliyorum umudum var mülakat mailinden. Bana yaklaşık 40 kişi kalana kadar mülakat aldılar. İlk sıralardayım sanırım. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@entropik merhaba. sn. @Güler-Özçelik'in dediği gibi sosyal medyada yapılacak uğraşlar, aşırıya kaçılmadığı ve üslubunca olduğu sürece bence faydalı.
    diğer türlü eylemler ne yazık ki faydadan çok zarar getiriyor.

• @Fouray evrak gönderimi istek gelmeden demişsiniz.size mail gelmeden mi gonderdjniz.saglik raporu dahil sanırım.o sağlık raporunun geçerlilik süresi yok mu veya diğer evrakların.bu durumda geç mulakat verilirse evraklar geçersiz olup yatırılan masraflar yanmıyor mu.2023 talihlisiyim de anlamaya çalışıyorum evrak gonderiminizi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

32

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.9k

| | | |