Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba I-130 ile alakalı olarak son dönemde dönüş alan varmı?

Biz 01.04 de başvurmuştuk ama sanırım ofisler kapalı ve başvurular askıda ne zaman dönecekleri konusunda bir fikrimiz yok.

• @cafer-mokar 25 Aralık 2019 tarihinde başvurmama rağmen hala dönüş almadım. Sadece sistemden kontrol ederken "case under review 23 şubat" yazan tarih "case under review 1 mayıs" olmuş. Beklemek zor ama şu durumda başka yapacak birşey yok gibi duruyor. @crazycells böyle durumlarda belirli bir bekleme süresi var mı? süre geçtikten sonra konu hakkında uscis yazmak gerekir mi?

• Merhabalar, 25 Aralıkta yapmış olduğumuz başvuru 19 Mayısta e-mail ile dönüş almış bulunmakta olup Bu adımdan sonra yapılması gerekenleri hangi konu başlığı altında takip etmem gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet858, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhabalar, 25 Aralıkta yapmış olduğumuz başvuru 19 Mayısta e-mail ile dönüş almış bulunmakta olup Bu adımdan sonra yapılması gerekenleri hangi konu başlığı altında takip etmem gerekiyor?

Hangi kategoride basvuru yaptiniz? Ilk iletideki linklere bakin isterseniz... Ayrica bilgilerinizi imzaniza tasimanizi tavsiye ederim.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• @Mehmet858, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhabalar, 25 Aralıkta yapmış olduğumuz başvuru 19 Mayısta e-mail ile dönüş almış bulunmakta olup Bu adımdan sonra yapılması gerekenleri hangi konu başlığı altında takip etmem gerekiyor?

Adınıza çok sevindim. İnşallah kısa zamanda tamamlarsınız.
    Sizinle sadece mail yoluyla mı iletişime geçtiler? Ayrıca USCIS accountunuzda durumla alakalı bilgi verdiler mi?

• @cafer-mokar iyi temennileriniz için teşekkür ederim. USCIS hesabında güncelleme e-mail'dan 2 gün önce yapılmış fakat ben covid-19 dan dolayı işlemler yavaşladığı için bakmıyordum. Eşimin ve benim e-mail adresimi sistemde tanımladığımızdan dolayı hem ona hemde bana e-mail geldi ve bu şekilde öğrendik. 859b77a2-89ab-4c83-be97-8aa81333e023-image.png

• merhaba, eşim için 20 eylül 2019 priority date'li F2A başvurumuz mevcut. en son processing time california service center için 8-10,5 aydan 8,5-11 aya çıktı fakat USCIS'ten güncel herhangi bir geri dönüş alan göremedim hiç burada yada yabancı forumlarda. Bu tarihlere yakın yada 2019 içerisinde priortydate'e sahip ve USCIS'ten approval alanlar var mıdır?

• @ipeke 15temmuz2019 PD, USCIS te bugün 9Temmuz Case inquiry görünüyor. Yani 1 hafta içerisinde normalde bir dönüş almamız, alamazsak ta outside normal yapabileceğiz. bakalım bekliyoruz

• @hulyaek teşekkürler cevabınız için. haber gelirse yada outside'a düşerseniz ve USCIS ile iletişime geçerseniz bizi de bilgilendirebilir misiniz gelişmelerden forumda gördüğüm tarihimizin yakın olduğu kişi siz varsınız 🙂

• @ipeke Tabiki hemen yazacağım haber gelir gelmez, ama hala yok maalesef 😞 şu an USCIS CA Receipt case inquiry yi 16 Temmuz 2019 veriyor, bizim 15 Temmuz 2019..bakalım ne kadar gecikecek.

• Screen Shot 2020-06-02 at 22.09.10.png

Merhaba, 16 July dan beri "evraklarınız teslim alındı" dışında bir bildirim yoktu..Bugün baktığımızda 8 Nisan tarihli bu bildirim var. Ne ifade ediyor sizce? @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hulyaek, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Screen Shot 2020-06-02 at 22.09.10.png

Merhaba, 16 July dan beri "evraklarınız teslim alındı" dışında bir bildirim yoktu..Bugün baktığımızda 8 Nisan tarihli bu bildirim var. Ne ifade ediyor sizce? @crazycells

sistem cok gec guncelleniyor demek 🙂 o nedenle orada bilgi gormeseniz de panik olmaniza gerek yok...

• 🙂 ama henuz bir onaylanma mevcut degil dimi, bekelmeye devam yani @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

🙂 ama henuz bir onaylanma mevcut degil dimi, bekelmeye devam yani @crazycells

henuz sistemde gorunmuyor onaylanma maalesef, beklemeye devam 🙂

• @Mehmet858, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@crazycells Tüm dökümanlar şuan online olarak yüklü. Tek tek I-130 online formununu doldurduk ve I-130A dökümanını yükledik. Submit yaptıktan sonra şuan "ın process""Your benefit request has been accepted and is under review" olarak yer almaktadır. sistem hiçbir şekilde bunları gönderin veya mail atın demediği için arada kaldım.

I-130 online başvuruda ödemeyi de online kredi kartı ile yapabildiniz mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elma, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@Mehmet858, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@crazycells Tüm dökümanlar şuan online olarak yüklü. Tek tek I-130 online formununu doldurduk ve I-130A dökümanını yükledik. Submit yaptıktan sonra şuan "ın process""Your benefit request has been accepted and is under review" olarak yer almaktadır. sistem hiçbir şekilde bunları gönderin veya mail atın demediği için arada kaldım.

I-130 online başvuruda ödemeyi de online kredi kartı ile yapabildiniz mi?

online olarak degil de, form doldurarak yapabiliyorsunuz ancak...

• I-130 onaylarında F2A için Receipt date for a case inquiry CA için 1 ay geriye gitti, diğer service center lar 2016 ya geriledi...gün gün zorlaşacak sanırım 😞 bir bilginiz var mı veya nasıl yorumlarsınız durumu @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

I-130 onaylarında F2A için Receipt date for a case inquiry CA için 1 ay geriye gitti, diğer service center lar 2016 ya geriledi...gün gün zorlaşacak sanırım 😞 bir bilginiz var mı veya nasıl yorumlarsınız durumu @crazycells

Evet, telaslanacak bir durum oldugunu sanmiyorum. Mali yilin sonuna dogru bu sekilde bir duraklama veya gerileme olmasi normal, her yil belirlenen vize kotasina yaklasinca veya USCIS/NVC halihazirda islem goren dosyalarla vize kotasini asacagini dusununce bu sekilde bir mudahele oluyor bultene... 1 Ekim'den sonra yeni mali yilin vize kotalariyla surec eski hizina donecektir...

• @crazycells I130 onayını bekliyoruz artık 12.ayda CSC da. Her bir yenilikte geriliyoruz. Çok teşekkürler her zaman sorularımıza kaygılarımıza yardımcı olduğunuz için.

• merhaba ben kiz kardesim icin i130 a basvurmayi dusunuyorum evli ve iki cocugu var. Sorum su her aile bireyi icin mi ayri ayri basvurmak gerekiyo yoksa bir tane i130 formu tum bir aile icin yeterli mi? Eger oyle ise $535 olan ucret de butun aile icin o kadar odeniyor degil mi yani ayri ayri her aile bireyi icin $535 odenmiyor degil mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |