Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• IMG_8307.jpeg IMG_8460.jpeg KCZN1924.jpeg IMG_8646.jpeg

• Fotoğraf var ama büyük iphone çektim 2 mb üstü sanırım atamıyorum elimden geldikçe atarım 🙂

• MSPT6078.jpeg BIVS7228.jpeg !

• Bunlarda Bizden olsun 🙂

• @aliarmgn Sağ olsun, @hadi-BE sayesinde, "kartopu etkisi" yaşadık; hepimiz bir şeyler öğrendik 🙂

@serkanist Nerede? 🙂 Arkadaşlarım New York'ta, hatıralarım San Diego'da, gönlüm Los Angeles'ta, aklım Anchorage'da; bedenimse mahpus İstanbul'da 😃

• Anlaşıldı tamam senı sormuştum @aliarmgn hocam nj biliyorum .

bende işte geçen yıl bu zamanlarda gittim tam bu zamanlar kaldım 2 ay - donduk geri .

baktık işi bırakıp gidilmez doların hali ne olacağı belli değil- okul falan bir yandan çalışma - dedik en iyisi gc çıkarsa geliriz - onu bekliyoruz çıkarsa gideriz çıkmazsa - riske edemiyorum şu halde kendimi- bekleyeceğim - 9 yılım var emeklilik için 45 olacağım - sonra giderim diyorum bir macera yaşarım kısmet tabi.

şu hastalık bir geçse !!!

• Hepimiz için hayırlısı olsun her daim dileğim bu yonde 🙂 selamlar saygılar.

• @serkanist Ben ilk yüksek lisansımı San Diego'da yaptım. Ocak 2001 - Nisan 2004 arası, 3 sene, 2 ay, 10 gün San Diego'da yaşadım. Aralık 2019 - Ocak 2020 arası, New York (San Diego öncesi 5, San Diego sonrası 23, toplam 28 gün) ve San Diego'ya (5 gün) turistik bir gezi yaptım. Gitmişken, New Jersey'e de birkaç defa girip çıktım. Bu (ve birkaç yurt içi) seyahatler dışında kalan ömrümün tamamının geçtiği İstanbul'a lanet ettim. Malı, mülkü sattım. Tam güneye yerleşmeye hazırlanıyordum; green card çıktığını öğrendim. Ama bir yandan hastalık var; bir yandan Trump var; dosya numarası da yüksek. Bir yere kımıldayamadım. Kilitlendim; kaldım. Allah'tan, bütün parayı 6,78'den Dolar'a bağlamıştım. Vizeyi alabilirsem New York'a, alamazsam Balıkesir ya da Tekirdağ'a gideceğim 😃

Bir lisans, biri Amerika'da, iki yüksek lisans bitirdim. Ama, olur da Amerika'ya gidersem, beni aç ve açıkta bırakmayacağına güvendiğim bir sanatım ya da zanaatım yok. O yüzden, ben de bütün birikimimi riske atıp, green card olmadan Amerika'ya gitmeyi göze alamıyorum. O yüzden de, hepimiz için hayır dileklerine sonuna kadar katılıyorum 🙂 Herkese selamlar, saygılar bizden...

• @serkanist hocam dogrusunu yapmissiniz burada kacak yasamak cok mantikli bir olay degil.Yasayacak sekilde para kazanirsiniz ama genel anlamda ben o durumda olmaktansa Turkiyede yasamayi tercih ederim.

• @kingocali Hocam burada cok ekstrem bir durum olmazsa ben acikta kalacaginiz dusunmuyorum bir cok insan ayni sekilde buraya tasinip yeni bir hayat kuruyor.Kuramayanlarda var tabi ama azinlikla .

• @aliarmgn San Diego'da, okuldan sonraki 1 senelik Optional Practical Training sürem içinde, dandik işlerde çalışıp, adam gibi bir iş aradım; bulamadım. Memlekete döndüm; adam gibi bir iş aradım; bulamadım. Ömrüm boyunca, abidik gubidik KOBİ'lerde, rütbede ve iş yükünde ağır, maaşta ve katma değerde hafif işlerde çalıştım. Kariyer anlamında, taş üstüne taş koyamadım; bir arpa boyu yol gidemedim. İngilizce'm çok iyi. İyi bir eğitimim var. İyi bir birikimim var. Bugüne kadar, Türkiye'de hep bunların ekmeğini yedim. Ama kariyer namına, hiçbir şeyim yok. Amerikalılar da, yalnızca kendilerinin sahip olmadıkları bilgi ve becerilere sahip olanları adam yerine koyuyorlar, malum. O yüzden, Amerika'da iş tutabilmek konusunda, kendime hiç güvenmiyorum. Cesaretlendirici sözleriniz için çok teşekkür ederim ama, San Diego'daki başarısızlığım, cesaretimi de, şevkimi de epey bir kırdı. Dediğim gibi, ancak cebimde green card'la ve arkadaşlarımın yanında cesaret edebilirim. Olmazsa, kalan hayatımda, Balıkesir'in köyünde ya da Tekirdağ'ın kasabasında inziva... 🙂

• @kingocali cikarsa haberleselim hocam,ben de ayni durumdaydim,sikayetci degilim ama daha iyisi icin ugrasiyorum ins seneye daha iyi olacak 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serkanist light image resizer programı piyasada en başarılı kullanımı en basit küçültme programı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serkanist, içinde söyledi: New Jersey

Fotoğraf var ama büyük iphone çektim 2 mb üstü sanırım atamıyorum elimden geldikçe atarım 🙂

evet, 2048 KB'den kucuk olmasi gerekiyor maalesef.

• @aliarmgn Çıktı; (virüs, Trump ve yüksek dosya numarası sağ olsun) hala gelemiyorum! Sorun da o ya zaten 🙂

Bu cevabı, hazır bir kez daha fırsatını bulmuşken, bir türlü gönlüme göre vermeyen evrene, bir kez daha çemkirmek için yazdım 😃 Yoksa, söylediğiniz şeyi çok iyi anladım. Vizemi cebime koyabilirsem, mutlaka haber veririm. İlginiz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim.

Sizin karşınıza çıkan fırsatı değerlendirebilmiş ve benim hala içinde bulunduğum döngüden kendinizi kurtarabilmiş olmanızı okumaktan ise, büyük bir memnuniyet duydum. Daha iyisi için olan uğraşınızda size başarılar diliyor, Allah'tan, gönlünüze göre vermesini temenni ediyorum.

Yine kendime pay çıkarmak gibi olmazsa, darısı da inşallah benim başıma... 🙂

• @kingocali way be abi sen yaşça bizden büyüksün sanırım 36 yaşındayım ben, soyle senın yazdıklarını bir okudum okurken yemın ederim gözümün önünden akıyor mubarek 🙂

• ne dediysen katılıyorum deneyımın var maşallah- dilde var - başvrunu yaptın kazandın aile ne durumu bilmiyorum sanırım istanbuluda bıraktın kuçuk bir yer bulup huzurlu yaşamak istiyorsun . ama işler gitmedi işte -

bu arada ben donmuşum 2019 aralığında dondum bende 3 ay kaldık baktık işi bırakıp gidip deymez - ama gc olsa sansımı denerdım son bir defa oda para için açık konuşayım benım için amerika türkiyede mal mülk edinmek istediğim için bir araç .

ben polis memuruyum şansım gitmedi 12 yıl oldu ne araba ne ev birde bekarlık bir baltaya sap olamadık - gc çıkarsa işi bırakıp gitmek ve 10 yıl kadar çalışmak istiyorum açık konuşayım 10 yılda 200-250 bin dolar biriktirmek hayalim olursa sonra donup köyüme babamın evine yerleşmek benımde hayalim bu.

• ama çıkmıyor işte 😕 4 yıl oldu çıkmıyor ilk 2014 te gitmiştim o zamandır aklımda usa - bazen benı kendine çok çekiyor bezen nefret ediyorum yalnızlık tek olmak - bir abime sormuştum senı en çok kötü etkileyen sey nedir demiştim.

• yalnızlık dedi bana - bide burada malın değeri yok demişti maddi şeylerin değeri yok yok yok -yanı türkiyede alamağın bir şey alabilirsin ama sana keyif vermez demişti.

neyse - gc başvurmaya devam ediyorum çıkarsa işi bırakıp gideceğim çıkmazsa memurluğa devam ama maddi imkansızlıklar ve tl değer kaybetmesi ve sosyal ilişkiler benı geriyor ciddi - 😕

• o yüzden gc çıkarsa gideğim en azından şansımı denerim yoksa işi bırakıp gitmek benım gördüğüm akıllıca değil ama işim olmasa idi - hiç durmazdım açık konuşayım ...

abi senın adına ne diyeceğimi şaşırdım - gerçekten malı mülkü sattı isen - senı ist bağalayan bir şey yoksa - koyede yerleşmedi isen - git sanısnı dene - olmadı geri donersın köye kasaba- ama parayı yeme orada biriktirdiğin parada gitmesin açıkçası 🙂

bunu diyebilirim anca.

hepimiz bir hayalin peşindeyız ne olur bilmem 🙂

@aliarmgn hocam gittik gorduk yasal bir yolla kalıyorsan kalacaksın yoksa dil kursu bir yandan çalış falan filan iş değil haaa 20 yaşında olursun ona bişe demıyorum - ona değer ama ben 36 yım ona gelemem şuan o yüzden gc beklemek en azından elinde belgen var - yasalsın . haklısın gerçekten.

• @ayvalik10 @crazycells hallettim hocam yukleyebildiklerimi yukledim selamlar saygılar 🙂 iyiki varsnız.

• @kingocali, içinde söyledi: New Jersey

@aliarmgn Çıktı; (virüs, Trump ve yüksek dosya numarası sağ olsun) hala gelemiyorum! Sorun da o ya zaten 🙂

Bu cevabı, hazır bir kez daha fırsatını bulmuşken, bir türlü gönlüme göre vermeyen evrene, bir kez daha çemkirmek için yazdım 😃 Yoksa, söylediğiniz şeyi çok iyi anladım. Vizemi cebime koyabilirsem, mutlaka haber veririm. İlginiz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim.

Sizin karşınıza çıkan fırsatı değerlendirebilmiş ve benim hala içinde bulunduğum döngüden kendinizi kurtarabilmiş olmanızı okumaktan ise, büyük bir memnuniyet duydum. Daha iyisi için olan uğraşınızda size başarılar diliyor, Allah'tan, gönlünüze göre vermesini temenni ediyorum.

Yine kendime pay çıkarmak gibi olmazsa, darısı da inşallah benim başıma... 🙂

Hadi işallah bakalım ne olacak 🙂

biz devam mersınde iş güç mayısa kadar bekleriz yine ..

umutla bakıyorum bakmak istiyorum hayata işallah iyi olue herşey. 🙂

• @serkanist 6 yaş fark var; zannettiğin kadar da büyük değilim sizden 🙂

Anne, baba rahmetli. Kardeş, hanım, çocuk yok. Bakmakla yükümlü olduğum 1. derece akraba yok. Evcil hayvan yok. Ama itiraf etmeliyim; benim yalnızlıkla aram iyidir. O konuda empati yapamıyorum maalesef.

Geçen yaz babayı kaybettikten sonra, İstanbul'da malı, mülkü sattım. Ben gitmek istediğim yere karar verene kadar değer kaybetmesin diye, her şeyi Dolar'a bağladım. İstanbul dışında kafama göre bir yer bulup alana kadar, İstanbul içinde kiraya çıktım. Sonra çekilişten green card çıktı. O yüzden, bir yere gitmedim. Şimdilik İstanbul'da kaldım.

Bir baltaya sap olamamak konusunda, bu alanda iddialı olan herkesle kapışırım 😃 Bize de babadan kaldı. Akademik başarılarım dışında, alnımın teriyle kazanabildiğim hiçbir şey yok şu hayatta. Zaten o yüzden (ben de) bekarım (Kadınımız (ideal olarak) başarılı; olmadı, başarılı olmak için (hiç başarılı olamayacak olsa bile) sürekli tırmalayan adam seviyor). Zaten o yüzden kendime güvenip de, green card olmadan gidemiyorum Amerika'ya. 5. Cadde'de su satmaya kalksam, "Neden yanımdaki tezgahtan almasınlar da, benim tezgahımdan alsınlar?" sorusunu cevaplayamıyorum kafamda. Su satışına katabileceğim bir değer olduğunu düşünmüyorum. Su satışı metafor tabii. Hiçbir ürün ve hizmete katabileceğim bir değer bulamıyorum. Bu özbilinç de, green card olmaksızın, elimdeki mevcut imkanları riske atıp maceraya sürüklenmemi engelleyen önemli bir çıpa vazifesi görüyor.

Dede, Çanakkale ve İstiklal madalyalı, gazi Piyade Kıdemli Yarbay. Öbür dede, ağır ceza hakimi. Amca, Hava Pilot Kıdemli Albay. Teyze, Hazine avukatı. Anne - baba, öğretim görevlisi. Şimdi hepsi rahmetli. Sen, polis. Allah sana sağlıklı, sıhhatli, uzun ömürler versin. Hem cumhuriyetçi, milliyetçi, devletçi bir ailenin ferdi olduğum için; hem de memur oğlu memurun, memur bile olamamış oğlu olduğum için, devletin memuruna büyük saygım var. Senin şahsında, Allah bütün memurlarımıza selamet versin.

Olursa, Amerika'da hayata birkaç adım önden başlayacak olmama rağmen, inan, benim de tek derdim, bir 10, bilemedin 15 sene kasmak; elimdeki 3'ü 5 yapmak; dönüşte, memleketteki hayatımı istediğim şekilde ve şimdiye oranla daha rahat yaşamak. Zira, hanım yok; çocuk yok. Ben kocayınca bana bakacak kimsem yok. Amerika'da sefil olurum. Orada yeterince birikim yapıp, burada istediğim gibi bir hayat kurmak; elden ayaktan düştükten sonra da, bir huzurevine kapağı atmak, hayattaki yegane hayalim 🙂

Ama Amerika'daki 10-15 seneden sonra, huzurevine teslim olmadan önce, Balıkesir'in bir köyündeki şu evde de bir 10 sene yaşamak istiyorum doğrusu... 🙂 ( Şu anda param yetmiyor maalesef 😞 )

83789158_10158666900257908_8407148424629059584_o.jpg

84943773_10158666900307908_7304254265294323712_o.jpg

85182239_10158666900352908_5769521562621313024_o.jpg

117964095_10159325758522908_14445792901481927_o.jpg

Ben de, green card çekilişlerine, 2000'den başlayarak, annemin ve halamın ölüp, babamın yalnız ve bana muhtaç kaldığı 8 yıl dışında, toplam 13 defa başvurdum. 13.de çıktı. 38 bin küsuruncu sıradan çıktı. Virüs, Trump ve dosya numarası sağ olsun; bu sene 14. defa başvurmak zorunda kaldım. Özetle, umut yalnızca fakirin değil; hepimizin ekmeği 😃

Diyeceğim odur ki, olana ya da ölene kadar, denemeye devam... 😉

• @kingocali umarim dilediginiz gibi olur hersey 🙂 yakinda gorusuruz:)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.0k

| | | |