Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar. Amerikada Eba tv gibi bisey var mi arkadaşlar? Oğlum 8 yaşında Amerikada seneye 3.sinifa gidecek şuan Türkiye'deyiz 2.sinifta. Eğitim biliyorsunuz uzaktan oluyor Eba tvden ve zoomdan. Buna benzeyen bisey varsa tavsiye edebilirmisiniz lutfennn? Ve Nasil bu çocukların adaptasyon oluyor orda? Ingilizcesi eh işte şimdilik

• //////////////

• @usakedisi Burada her okulun kendi uzaktan egitim programi var. Cogunlukla zoom uzerinden.

Gelince cocugun uyum ve dil ogrenme konusunu hic kafaya takmayim. Sayin @yalta da belirtmis, birkac ay icerisinde ogrenip konusmaya basliyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@usakedisi Bazı okullar uzaktan veya yüz yüze eğitim seçeneği sunuyor. Aileler istediklerini seçebiliyor. Bizim bağlı olduğumuz Fort Bend okul bölgesinde böyle bir seçenek vardı ve biz yüz yüze eğitimi seçtik. Nisan-Ekim arasında online eğitim yapıldı ancak bizim için uygun değildi.

Online eğitimler Zoom veya Microsoft Teams üzerinden canlı yapılıyor. Ders dışındaki sürelerde Schoology üzerinden ödev ve benzeri uygulamalar yapıyorlar.

Diğer arkadaşların da dediği gibi, çocuklar genelde çok daha kolay ve hızlı uyum sağlıyor. Çocuğun uyum sağlamasından okul sorumlu, siz her şeyi kendiniz yapmanız gerekiyormuş gibi düşünmeyin. Sadece okulla iyi iletişim kurun, sorunlarınız varsa zamanında bildirin.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 17
  • 39
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |