Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• İstanbul Beylikdüzü Belediyesi güzel bir proje ile Türkiye genelinde 50.000 kişiye ücretsiz online eğitim,sertifika,diploma edinme fırsatı sağlıyor.Kurs sonunda alacağınız sertifikayla birlikte özgeçmişinizi, programla anlaşmalı uluslararası 2400 firma ile paylaşıyor.

Coursera.org üzerinde ücretli olan bu kurslar dünyada ilk defa Beylikdüzü Belediyesi projesi ile ücretsiz sunuluyor.
    Ben inceledim, çok iyi kurs programları var.Eşim için Arizona Üniversitesi'nin bir kursu için kayıt yaptık,davetiye bekliyoruz belediyeden.Proje çok yeni,bundan ötesinin ne şekilde işlediğini
    henüz bilemiyorum.

Amerikada yaşayan arkadaşlarda Coursera.org 'u incelesinler,fiyatlar benim gördüğüm kadarıyla 39-49$ aylık.Amerika ölçeğinde ucuz sayılır.Güzel bir meslek edinilebilir bu yolla,alacağınız sertifikalarda Linkedin ve uluslararası 2400 firma ile paylaşılıyor.Kariyerinizi geliştirmek,başka bir alanda kariyer edinmek ve aileniz için daha rahat bir yaşam fırsatı bence.
    Amerikada yaşamış olsam hangi işte çalışırsam çalışayım bu tip programlar için günde 1-2 saatimi ,hadi hiç olmadı haftada 4-5 saatimi ayırırdım.

Hepinizin yolu açık olsun.

• Eşim'e şifresi geldi,seçtiği kurs programına başladı.

• @DonTurcos Merhaba, paylaşım için teşekkürler. Benimde almak istediğim bir kurs programı vardı. Başvurumu yaptım, bakalım sonuç bekliyorum. Teşekkürler.

• @Sercan-Özüsağlam Proje yeni,kontenjanlar henüz boştur,size de gelir umarım.Biz de bu sabah başvurduk 1,5-2 saat içinde geri dönüş yaptılar.

• @DonTurcos Epeyce hızlı davrandım, alacağım kurs için net olduğumdan karar vermek zor olmadı. Anında başvurumu yaptım. Umarım sonuç gelir. Tekrar teşekkürler 🙂

• Benimde eğitim onayım geldi. Michigan State University'de ''Getting Your Film off the Ground'' eğitimine kaydımı yaptırdım. Derslere başlamadan önce biraz inceledim. Eğitim sonrası verilecek olan Diploma'nın geçerliliği fazlasıyla iş görür gibime geldi, hem de bir Amerikan Üniversitesi tarafından veriliyor olması baya cazip. Eğitim tamamen interaktif ilerliyor, videolar şeklinde her ünitenin sonunda geçilmesi gereken quiz ve sınavlar var, o sınavları geçmeniz gerekiyor. Sınav sonucunu, eğitimi veren hocalar değerlendiriyor fakat, enteresan olan bir sistem var ki çok hoşuma gitti. Eğitime aktif katılım yapan diğer öğrenciler, size verilen ödevleri kontrol edip, not veriyorlar aynı zamanda sizde aynı şekilde diğer öğrencilere not veriyorsunuz. Dersleri, sınav ve ödevleri bitirmek için, bir Son teslim tarihleri vs.. var. Benim eğitim toplam 5 hafta sürüyor. Bir nevi canlı form var. Etkileşim çok etkileyici açıkçası, bitirdiğim Üniversiteyi saymazsam , bugüne kadar aldığım farklı eğitim programlarından, beni en çok heyecanlandıran bu eğitim modeli oldu. Bakalım, nasıl bir deneyim ve sonu nasıl bitecek. Zamanı olan herkese tavsiye ediyorum gerçekten. Kolaylıklar dilerim....

• benimde başvuru onayım geldi ön izlemeyide yaptım fiansal Accounting bölümüne IESE Team kursu fakat ünviversite ye bağlı bir kurs değil sanırım ismini göremedim ben

• @figena Merhaba, IESE yanlış bakmadıysam, IESE Business School University of Navara diye geçiyor. İspanyada kurulan bir üniversite, ama büyük Avrupa şehirlerinde ve New York City de kampüsleri var.

• @DonTurcos kurs seçeneklerine bakmaya çalıştığımda coursera'ya yönlendiriyor. Oradaki tüm kurslar işbirliğine dahil mi? Listeyi bulamadım.

• @znerus Evet dahil,siz belediyeye başvuru yapıyorsunuz onaylanırsa şifreniz geliyor coursera'ya girip istediğiniz kursa başlıyorsunuz.Kursların başlama tarihleri değişik o konuya dikkat etmeniz lazım.

• ⭐⭐

Coursera ve Edx cok guzel egitim imkanlari sunuyor. Ben 6 tane farkli disiplinden sertifika aldım. Kendi yüksek lisansımı oluşturuyorum. Yani şu an kendimce bir dönemlik krediye mukabil ders almış sayiliyorum. Sertifikalar uluslararası geçerliliği olan sertifikalar. Ayrıca uzmanlık programları, micromaster ve master programları bile var. Hiç amerikaya gitmeden online bu platformalar üzerinden master yada micromaster yapabilirsiniz.

• @DonTurcos teşekkür ederim davetiyem geldi 😊

• @DonTurcos Egitim paylasimi icin cok tesekkur ederim Esim ve ben birer kurs bitirmek uzereyiz

• @DonTurcos Size paylasımınız için çok teşekkür ederim. Ben turizm sektöründeyim mesleğim ile ilgili beş ayrı sertifikayı aldım. Eşim avukat oda kendisi için başladı tekrar teşekkür ederim bu forumda gerçekten çok kaliteli üyeler var.

• @oprmngr Rica ederim,böyle bir fırsatı insanlarımıza sağladığı için asıl teşekkürü Beylikdüzü Belediyesi hak ediyor.
    İnanın aldığınız sertifakalar için sizin adınıza bende mutlu oldum.
    Benim eşim de şu anda 2 sertifika programını birlikte yürütüyor.
    Aslında böyle bir fırsatın USA ya göçü düşünenlerin toplandığı böyle bir forumda yeterince ilgi görmediği kanaatindeyim.
    Sertifika,diploma,master programları yanında, en azından bedava İngilizce öğrenme imkanı sunan kurslar da var.

• Harvard Üniversitesi'nden sertifika alabileceğiniz 55 alanda ücretsiz online kurslar

Ben de bunu buldum ama umarım faydalı olur hepimize..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

İstanbul da olanlar yada istanbula gitmeye müsait olanlar yurtdışında yer alan ilköğretim - üniversite okullarının yetkilileri ile yüzyüze görüşmek en sağlıklı ve işleri çok hızlandıracak bir durumdur.

https://fairs.smapse.com/istanbul/tr/?utm_source=facebook&utm_medium=conv&utm_campaign=istanbul&utm_content=mk&utm_term=23851312051330614

Benzer Başlıklar

• 2
  • 7
  • 2
  • 10
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

153

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |