Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

OSHA -10 ve OSHA-30 kursları hakkında (is ve isci sagligi guvenligi)

• Bizdeki adı İş ve İşçi Sağlığı Güvenliği olan sistem Uluslararası OHSAS 18001 veya Amerika'da OSHA sistemi olarak geçmektedir. Çalışmaya başlamadan önce iş başvurularında genel bir işçi iseniz OSHA-10 General Industry ,inşaat sektöründe iseniz OSHA-10 Construction kursu almanız, Eğer enspektör yönetici iseniz bu kursların OSHA -30 General Industry / Construction almanız lazım. Kursların yerleri nitelikleri USA Labor web sitelerinde veya yetkili kurs yerlerinin internet sitelerinde mevcut. (https://www.osha.gov/dte/outreach/index.html)

Kurslar Class (Günlük ders ) veya Online (internet ) üzerindene alınıyor. Online olanlar Dersin niteliğine göre 10 grubu 79usd 30 grubu 179 usd civarında. Sertifika için yapılan sınavı geçmeniz gerekli

Ehliyet gibi bu kursları Abd gitmeden online alabiliyoruz. Sertifika posta olarak gönderilebiliyor.

Ayrıca tehlikeli madde ,Denizcilik Sektörü veya çevre içinde özel kurslar mevcut.

USA gitmeden bekleme periyodunda zorunlu olan bu kursların erkenden alınmasının uygun olacağını düşünüyorum .

• Ben de bir kaç gündür bu sertifikayı araştırıyordum, çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 elinize saglik sayin @redsat2000 , sizce bu konu bu bolumde mi kalmali? yoksa meslekler kismina mi tasiyalim?

• @crazycells Esas Ben teşekkür ederim. Bu eğitim tüm iş kolları için mesleki eğitim olması nedeniyle Eğitim kısmında (burada) kalması uygun olur.

• OSHA Eğitime ait tüm eğitimlerin presentasyon ve soru -cevap kağıtları https://www.osha.gov/dte/grant_materials/material_listing_topic.html#t sitesindedir.
    İş kolunuza göre bu eğitim konu başlıklarına göre bulabilirsiniz.

• @redsat2000 güzel ve önemli bir konu. Ben de linkedindeki bazı iş ilanlarında görmüştüm ama cok da arastirmamistim. Eczacılık alaninda akademisyenim, arastirma veya ilac-kimya endüstrisi alaninda is arıyorum. Gelisimize az zaman kaldi ama gelmeden online tamamlamak mantikli geldi bana da. Paylaştığınız dokumanlar icin de teşekkürler

• Online OSHA 30-hour General Industry Course Outline
    Topics covered in this online OSHA 30-hour General Industry course include:

Orientation
    Module 1A: Introduction to OSHA and the OSH Act of 11970
    Module 1B: Basic Safety Orientation
    Module 2: Walking & Working Surfaces
    Module 3: Emergency Action Plan
    Module 4: Hazardous Materials
    Module 5: Hazwoper
    Module 6: Personal Protective Equipment
    Module 7: Confined Spaces & Permit Required Confined Spaces
    Module 8: Lockout/Tagout
    Module 9: Materials Handling & Storage
    Module 10: Machine Guarding Safety
    Module 11: Welding, Cutting, and Brazing
    Module 12: Electrical Safety
    Module 13: Hazard Communication
    Module 14: Hazardous Substances & Industrial Hygiene
    Module 15: Bloodborne Pathogens
    Module 16: Record Keeping & Reporting of Occupational Injuries and Illnesses
    Module 17: Workplace Violence
    Module 18: Safety and Health Programs
    Module 19: Ergonomics
    Module 20: Hazards of Asbestos in the Workplace
    Module 21: Lead Safety in the Workplace
    Module 22: Ionizing and Non-Ionizing Radiation Safety
    Module 23: Formaldehyde Awareness
    Module 24: Process Safety Management of Highly Hazard Materials
    Final Exam

Online OSHA 10-hour General Industry Course Outline
    Topics covered in this online OSHA 10-hour General Industry course include:

Module 1: Introduction to OSHA and the OSH Act
    Module 2: Walking & Working Surfaces
    Module 3: Emergency Action Plan
    Module 4: Hazardous Materials
    Module 5: Personal Protective Equipment
    Module 6: Machine Guarding Safety
    Module 7: Electrical Safety
    Module 8: Hazard Communication
    Module 9: Hazardous Substances & Industrial Hygiene
    Module 10: Safety and Health Programs
    Exam

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 verdiğiniz bilgi için teşekkürler. işletme açmak istiyorum mesela cafe veya dondurma dükkanı yine de bu belgeleri almamız gerekiyor mu?

• @denizci10 Evet en azindan OHSA10 calisan kadrolu elemanlardan bazilarinda olmasi lazim.

• Merhabalar, bu bahsi geçen OSHA sertifikalari, isg uzmanı olarak çalışmamizi sağliyor mu?

• Merhaba. Suud Arabistanda inşaat mühendisiyim. US Army Corps of Engineers yürütücülüğünde Amerikan Hava Kuvvetlerine iş yapıyoruz. OSHA 30 yanına NEBOSH alırsanız önünüz açık. Yalnız belirtmeliyim ki, proje şartnamelerinde genellikle hep tecrübe isteniyor. Sertifikayı alınca her kapıyı açmıyor. Türkiye'de sanırım kimse bu sertifikalara bakmıyor.

• Merhaba, Amerikaya geleli 3 ay oluyor Tr de B sinifi uzmandim..Tecrubelerim de var ancak burada nereden baslayacagimi sasirmis durumdayim , Is ilanlarinda pek cok cesitte kodlar, yonetmelikler var OSHA ile ilgili. Californiadayim bu arada. Bilgisi olan varsa yazabilir mi hangi egitimi almaliyim temel olarak, tesekkurler.

• @akgunler OSHA 10 , 30 ve akabinde uzmanlik egitimi almalisiniz . Genel veya sektörel egitim olabiliyor. Eğitimler Cogunlukla univesitelerde veya online egitimler seklinde oluyor . Bu konu basliginin basinda bayagi bir bilgi var .

• Online olarak eğitime nasıl ulaşırız?

• @Taşeli-Hukuk, içinde söyledi: OSHA -10 ve OSHA-30 kursları hakkında (is ve isci sagligi guvenligi)

Online olarak eğitime nasıl ulaşırız?

Google arama motoruna OSHA 10-30 online course ve eyalet ismini yazarsanız bilgiler çıkacaktır.

• @redsat2000 Merhabalar
    Abd Isg veya Kimyager telegram grubu var midir?

Benzer Başlıklar

• 17
  • 1
  • 2
  • 42
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

45

39.8k
Kullanıcı

5.7k
Konu

418.1k

| | | |