Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, yeni kaydoldum ve biraz bakındım ama aradığım cevabı bulamadım ben de buradan sormayı denemek istedim. İç mimarım ve Amerika'da yaşamak istediğim için greencarda ilk defa bu sene başvuruyorum. Sonuç belli olmaz tabii ama araştırmaya, bilenlerden öğrenmeye başlamam gerektiğini hissediyorum. Bu alanda çalışmak isteyenler hangi eyaletlerde rahatlıkla iş bulabilir? Hangi eyalete yerleşmeli?

• Amerika'da değilim, ama, Her eyalette bu meslek ile ilgili bir geçerlilik var,ne kadar hırslı ve nasıl bir hayat istediğinize göre değişir eyalet seçeneği,Fakat Türkiye'den sadece ODTÜ mezunu iseniz bölümünüzün denkliği var.Oraya gittiğiniz Sağlam bir portfolyonuz varsa ve program bilginiz iyi ise yinede iş bulabilirsiniz(Amerikada yaşayan arkadaşlarımdan aldığım bilgi) ayrıca bildiğim kadar ile Amerika'da iç mimarlık diye bir bölüm yok,İnterior designer ile ilgili bir yıllık bir eğitim olduğunu duydum,şu anda onu arastıyorum.Detaylı bir bilgi alırsam buradan yazarım..Kolaylıklar...

• Hangi eyaletlerde daha itibarlı bilmem fakat bu işi Amerika gibi bir ülkede yapmayı seçmeniz oldukça isabetli bir karar olmuş. Zira Türkiye de iç mimar olmak işsiz bir vatandaş olmakla eşdeğer . Refah seviyesi olsun iç mimar maaşı olsun ne bakımdan bakarsanız bakın elle tutulur bir şey yok

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Resmi istatistik sayfalarini da incelemenizi tavsiye ederim:

Screen Shot 2022-02-14 at 4.01.52 PM.png

Screen Shot 2022-02-14 at 4.02.02 PM.png

Benzer Başlıklar

• 2
  • 27
  • 3
  • 15
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

49

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |