Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar selamlar,

Yıllar önce üniversitedeyken bir hocam Türkiye'nin Amerika'dan çok fazla hurda demir-çelik ithal ettiğini belirtmişti.(İşin üzücü yanı bizim Kardemir - İsdemir gibi büyük fabrikalarımızda üretip Amerika'ya sattığımız ürünü bize geri hurda olarak satmaları ama orası başka konu neyse ) GC başvurusu süreci devam ederken ufak bir araştırma ile 2013-2018 yılları arasında 2 milyar 294 milyon dolarlık bir ticaret söz konusu olduğunu öğrendim.

Bunun oradaki Malzeme Müh ,Kimya Müh , Metalurji Müh'lerine ciddi gelir kapısı açabileceğini düşünüyorum. ( Bugüne kadar girdiğim 3 işi de batırdım çok güvenmeyin ) . Orada bu tarz işlerle uğraşan arkadaşlar olabilir mi aramızda acaba ?

Diğer bir konu ise Amerika'da alanımızın İngilizcesi olan Metallurgical & Materials Engineering diye bir dal var mı ? CV'lere ne diye yazıyorsunuz ?

• Selamlar ben Marmara Üniversitesi metalürji ve malzeme Müh. 2.sınıf öğrencisiyim Amerika da bölümüm ile alakalı bir iş bulup oralarda işimi yapmak istiyorum üniversite bitince sizce 2 yılımı nasıl değerlendirmeliyim ??

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jolee hemen amerika üniversitelerle irtibata geç almadığın dersleri amerikadan alırsın

• @ayvalik10 okul fiyatları kur yüzünden çok yüksek benim planım bu süreci nasıl değerlendirmeliyim oradaki iş imkanları nasıl veya benim bölümümden gidenlerin tavsiyesi ne olur ülkenin hali ortada 2 yılım var düzgün planlama yapmam lazım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |