DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kepil, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhabalar 2019 yılında başvurmuş olduğum green card vizesinin iki gün önce çıktığını öğrenmiş bulunmaktayım ds260 formunun doldurulması konusunda geçmi olduğunu sizden öğrenmek amacıyla yazmaktayım ikinci sorum ise aktif olarak bir üniversite de bilgisayar mühendisliği okuyorum ve bu sene 3.senem ds260 formunda bitiş tarihini ne yazmalıyım yoksa sadece high school diplomamın olduğunu mu belirtmeliyim bu konuda yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Hayir, henuz gec degil. Resmiyette DV-2021 sureci baslamis olsa da, pratikte baslamadi diyebiliriz...

Iki turlu de yazabilirsiniz, mezuniyet tarihi olarak dunun tarihini yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan Haklısınız hocam, teşekkür ederim. Bu konuda son bir şey sormak istiyorum.

Banka hesabındaki paranın geçmişine bakacaklar mı ? Yani nasıl desem, kaç zaman önce hesabına para koymuş ve düzenli olarak eklemeye devam etmiş mi gibisinden ?

Bazıları borç bulup, mülakata az bir zaman varken hesabına toplu para koyuyorlar. Buna bakıyorlar mı hocam ?

Bir de ekonomi kötü diye bazı insanlar bankadaki dövizlere el koyulabilir korkusundan paralarını çıkarıyorlar. O yüzden sordum, paramı çıkarsam, mülakata az bir zaman kalınca hesabıma tekrar yatırsam ne olur diye.

Genelde banka hesabina yakin zamanda para yatiranlar da sorun yasamiyorlar, ama ne kadar uzun sure hesapta kalirsa o kadar guven verecektir tabii ki 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Tekrar merhaba. Biliyorum bu daha önce sorulmuştu, tek kişi için banka hesabında 15k dolar olsa mülakatı geçekmek için yeterli mi ? Türkiye için fena bir para değil ama amerika ya gidip yerleşmek için az bence, o yüzden sordum. Zar zor parayı biriktirdim sayılır, ufak eksik var, mülakata gider 20k yapmaya çalışacağım ama malum pandemi yüzünden işler çok kötü.

su ana kadar forum formulu (15.000 + kisi basi 5000) sadece bir kiside yetersiz goruldu, geri kalan herkeste ise yaradi. O nedenle en pahali sehirlere gitmiyorsaniz yeterli bulunma ihtimali cok yuksek, fakat tabii ki siz yine de tum birikiminizi gostermelisiniz.

• Yasaklı

@crazycells Teşekkür ederim. Mülakatta sorduklarında NYC ye gideceğimi söyleyeceğim. Malesef orası en pahalı yerlerden biri. Arkadaşım orada diye ilk etapta oraya gideceğim, tabii gidebilirsek. 😞

Banka hesabının geçmişine bakıyorlar mı yani hocam ? 2 senedir hesabımda para var ama azdı, şimdi mülakat için elimden geleni yapıp topluyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov son 6 aylık döküm olacağı için bankadan alacağınız çok eskilere gitmeyeceklerdir.

• Herkese Merhaba,

Dosya numaram 2021EU27XXX ve 10 Haziran 2020 tarihinde Ds-260 formunu gönderdim ancak hala KCC den evrak isteği ile ilgili email gelmedi? Bu durum sice normal mi? Aranızda bu numaraya yakın olup da KCC den email alan oldu mu? Yabancı forumlarda 27 ile başlayan numaralardan KCC emaili geldiğini öğrendim.

• Herkese Merhaba,

Uzun yıllar sonra 2021 çekilişi eşime çıktı. Dosya Numaramız 2021EU27XXX ve 10 Haziran 2020 tarihinde Ds-260 formunu gönderdik ancak hala KCC den evrak isteği emaili gelmedi. Sizce bu durum normal mi? Yurt dışı forumlarında 27000 li numaralara KCC den email geldiği paylaşımlarını gördüm. Aranızda dosya numarası 27000 ve üzeri olup da KCC den email alan var mı?

• slm arkadaşlar evlilik cüzdanını pdf kitap okuma yönünden nasıl tarattınız? officelens ile tarama yapıyorum ama kitap sayfası gibi tıklayınca sayfalar açılmıyor

• Yasaklı

@gucarslan Teşekkür ederim hocam. 6 aylık geçmişe baktıklarını bilmiyordum, bazıları 1 hafta önce borç alıp parayı yatırıyorlar, mülakatı geçtikten sonra parayı çıkarıp iade ediyorlardı. 6 ay olması benim gibiler için avantaj olur, fake para olmadığını anlarlar.

• //////////////

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@byomer, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese Merhaba,

Uzun yıllar sonra 2021 çekilişi eşime çıktı. Dosya Numaramız 2021EU27XXX ve 10 Haziran 2020 tarihinde Ds-260 formunu gönderdik ancak hala KCC den evrak isteği emaili gelmedi. Sizce bu durum normal mi? Yurt dışı forumlarında 27000 li numaralara KCC den email geldiği paylaşımlarını gördüm. Aranızda dosya numarası 27000 ve üzeri olup da KCC den email alan var mı?

merhaba. ilk olarak hayırlı olsun. evrak talepleri dün itibariyle 14.000lere geldi, sizin evrak talebi almamanız çok normal. 27K üzeri evrak talebi alan arkadaşlarımız, sürecin başlarında DS260 formlarında değişiklik yapmak için talepte bulunan arkadaşlarımız. kendilerine evrak talepleri geldi ama o sürecin başındaydı. şuan normal süreçte devam ediyor. forumu takip etmeye devam edin, yeni yıl itibariyle sizlere de gelmiş olacaktır. zaten şuan vize yasakları olduğu için KCC neredeyse hiç çalışmıyor diyebiliriz. yasakların kalkmasıyla birlikte daha net bir tablo göreceğiz hep birlikte..

bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sonay-Doğan-Şimşek, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

slm arkadaşlar evlilik cüzdanını pdf kitap okuma yönünden nasıl tarattınız? officelens ile tarama yapıyorum ama kitap sayfası gibi tıklayınca sayfalar açılmıyor

bu videoda anlatmış sanırım sorunuzun cevabını;

• Yasaklı

@yalta Teşekkür ederim bu bilgiler için. Green kart için hiçbir şey satmadım, zaten satacak bir şeyim yok. 😃 Bu benim yıllardır biriktirdiğim paraydı, işe yatırmıştım, satış oldukça azar azar hesabıma atıp biriktiriyorum.

Bu aralar korkuyorum bankadaki dövizlere el konur diye. Tabii bu olmaz ama bunlardan her şey beklenir. Geçen gün yastık altı birikimlerinden konuştu bakalım altından ne çıkacak.

El koymaz ama belki dövizleri tl ye çevirirler belli bir kurdan. Her şey beklerim şahsen.

• @gucarslan ewet pdf yapıyorum ama anlaşmalı firmam bana dediki: pdf dosyalarınızı kitap yönünden sağdan sola açılacak şekilde oluşturup göndereceksiniz dedi. yukardan aşağı iniyor sayfalar herkes nasıl yaptı acaba ? 3 gündür uğraşıyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sonay-Doğan-Şimşek firmaniz bunun için para alıyor aslinda 🙂 kendilerinden destek alın derim, aldıkları paranın hakkını versinler bari..

• Merhaba, green card elçilik randevusu olduğunda banka hesapları dışında çok iyi ingilizce bilmek şartı ve yaş sınırı olduğunu duydum bugün...Dogru mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, green card elçilik randevusu olduğunda banka hesapları dışında çok iyi ingilizce bilmek şartı ve yaş sınırı olduğunu duydum bugün...Dogru mu ?

hayır, öyle bir zorunluluk yok. eğer ingilizce bilmiyorsanız size tercüman ayarlayacaklar. yaş sınırı da hakeza yok. geçmiş yıllarda 65 yaşında bir talihlinin vize aldığını okuyabilirsiniz forumda. eger bu tür kıstaslar olsaydı, zaten ilk başta eleme olurdu çünkü; bütün bilgileri başvuru sırasında veriyorsunuz.

• merhabalar. 146xx civarında case number'a sahibim 14k lara onay maili gelmiş ancak bana gelen giden birşey henüz yok endişe etmemi gerektirecek bir durum varmı yoksa sallıyorum 14500 civarında durdu bir sonraki turda mı gelir bana mail ?

• ⭐⭐⭐

@huseyinbarni, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhabalar. 146xx civarında case number'a sahibim 14k lara onay maili gelmiş ancak bana gelen giden birşey henüz yok endişe etmemi gerektirecek bir durum varmı yoksa sallıyorum 14500 civarında durdu bir sonraki turda mı gelir bana mail ?

Merhabalar,

14k'lara şu anda onay maili değil, evrak talep maili geliyor. Onaylar 5000'lerde henüz.

Siz de dosya numaranız itibariyle bu hafta içerisinde evrak talep maili alacaksınız inşallah. Gelişmeleri foruma da aktarırsanız çok memnun oluruz.

• Visa bulletin de açıklanmış. Hadi hayırlısı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.2k

| | | |