DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @mena NVC ile iletisime gecip dosyanizin baska bir buyukelcilige transfer edilmesini talep etmeniz lazim. Ancak transferin yapilmasini istediginiz buyukelciligin de dosyanizi kabul etmesi lazim.. diye biliyorum. Siz kendi ulkenizi istediginiz icin kabul alirsiniz. Her halukarda NVC ile gorusup transfer talebinde bulunmaniz lazim. Iyi sanslar.

• @Naerys
    Cok tesekkur ederim iyi dilekleriniz icin. Herseyin daha iyi olmasi icin ugrasiyoruz sizler gibi.
    Ben de elcilige bir yardim e postasi gonderdikten sizlere yazmistim .
    Yarin yani Cuma gunu de elcilikten bir donus alinmazsa ,Pazartesi gunu bir telefon acmayi deneyecegim .
    Yanitiniz icin de tesekkur ederim . Zaman aliyor gercekten, ama sonunda randevu gunu geliyor catiyor . Umarim kisa zamanda randevu gunumuzu aliriz. Herkese saygi ve sevgiler tekrar ve Tabiki iyi Sanslar .
    Gorusmek Uzere.

• Arkadaşlar tekrardan merhaba,

DQ mailini aldıktan sonra hiç bişey yapmadan bekliyor muyuz, randevu tarihini onlar mı oluşturuyor biraz acemiyim yardımcı olursanız sevinirim

• @Muratti-Mavrutsio, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Naerys
    Oncelikle herkese selamlar sevgiler ve iyi sanslar .
    Deprem bolgesinde yasayan basvuru sahipleri icin IR1/CR1 oncelikli randevu verilebilecegi dair paylasiminizdan yola cikarak yaziyorum.
    DQ tarihimiz 26 haziran 2023 cok uzattilar ama en son aldik DQ olayi da bitti randevu bekliyoruz.
    Immigrant Visa Navigator Gocmen Vize Klavuzu kullanarak ilerleyip basvuruyu yaptim.
    Genellikle basvurudan ne kadar sure sonra size geri donus yapiyorlar veya hemen randevu veriliyor mu ?
    Ayrica mail atarken nelere dikkat etmek ya da neler yuklemek gerekiyor?
    Ben esimin deprem zamaninda cadirda kaldigi fotograflari mail olarak gonderdim ve nazik bir sekilde erken randevu icin yardim edilmesi talebinde bulundum .
    Bilgileriniz,onerileriniz veya daha once bu surecten gecmis sevgili dostlar paylasirsaniz cok memnun olurum .
    Herkesin en kisa surede sevdiklerine kavusmasi dilegiyle.
    Gorusleriniz bekliyorum ...

Merhaba, dq tarihim 26 mayıs benim de. Ben de deprem bölgesinde yaşadığım için nvc'ye mail attım. Nvc hızlandırma taleplerini konsolosluklara gönderiyor kendi yetkisi yok. 2 hafta sonra ankaradan gelen maili bana iletti ve benden kanıt istedi. Kanıtı göndereli 18 gün oldu ama hala bir cevap gelmedi.

• @oğuzhan-adıyaman, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar tekrardan merhaba,

DQ mailini aldıktan sonra hiç bişey yapmadan bekliyor muyuz, randevu tarihini onlar mı oluşturuyor biraz acemiyim yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba, evet dq olduktan sonra tek yapmanız gereken randevu mailini beklemek.

• @Samet-Ünlü bizim de Dosyamız nvc de, evlilik cüzdanı tekrar gondermemizi istediler sadece. Diğer evraklar kabul oldu. İki hafta oldu, dq maili bekliyoruZ 😞 konsolosluğa deprem nedeniyle mail de attım bir haftaya yakın oldu. Hemen cevap geleceğini düşünmüştüm. 18 gündür size gelmediyse ben de boşuna bekliyorum o zaman.

• @ernduru Bizimki de birkaç ay boyunca bu şekilde olmuştu. Sanırım 4-5 ay sonrasındaydı, onaylandık. Umarım sizinki o kadar sürmez.

• @oğuzhan-adıyaman, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar tekrardan merhaba,

DQ mailini aldıktan sonra ortalama 5-6 hafta sonrasında NVC size mail atıyor (Bu süreler başvurudan başvuruya değişebilir tabiiki). K1 vizesine başvuru yaptıysanız da nasıl randevu alacağınıza dair mail atıyor.

• @Samet-Ünlü
    Selamlar.
    Ben nvcye degil de direk ankara buyukelciligine mesaj attim sistem uzerindeki immigrant visa navigator kullanarak.
    Ne uscis ne de nvc expedite yapmak icin yardimci olmadilar.
    Basvurumuzu kanitlariyla beraber(deprem zamani fotograflari) gonderdim artik bekleyecegim.
    Umarim siz de en kisa zamanda mulakat tarihinizi alirsiniz.
    Iyi Sanslar.

• @Muratti-Mavrutsio biz de aynı durumdayiz şuan. Bir gelişme olduğunda yazarsanız sevinirim.

• @baharikoo siz hangi maillere gönderdiniz?

• @ynsmry [email protected] adresine gönderdim. Sitedeki formu doldurduğumda çıkan mail adresi buydu. Bilmiyorum bir cevap gelir mi. Gelmezse dq olduktan sonra bir daha deneyeceğim. Eksik evrak yukleyeli (evlilik cüzdanı yeniden tarattım) iki hafta oldu, bugün yarın süreç tamamlanır diye düşünüyorum.

• @Muratti-Mavrutsio, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Samet-Ünlü
    Selamlar.
    Ben nvcye degil de direk ankara buyukelciligine mesaj attim sistem uzerindeki immigrant visa navigator kullanarak.
    Ne uscis ne de nvc expedite yapmak icin yardimci olmadilar.
    Basvurumuzu kanitlariyla beraber(deprem zamani fotograflari) gonderdim artik bekleyecegim.
    Umarim siz de en kisa zamanda mulakat tarihinizi alirsiniz.
    Iyi Sanslar.

Aynısını ben de yaptım fakat Ankara'dan da bir dönüş olmadı. tam 32 gün önce göndermişim maili. Dosyamız NVC'de olduğu için bize NVC yardımcı olacak gibi görünüyor.

• @ynsmry [email protected] adresine gönderdim. Aslında dosyamız henüz nvc de ama formu doldurunca buna yönlendirdi. bir cevap gelmedi. Galiba ümidi kesmeliyim 😞

• Selamlar Sevgili Dostlar.
    Artik bakacagiz zaten son surece girdik randevu sureci nvc veya ankara elcilik yanit vermezse expedite yapmak icin , tek care beklemek olacak. Cok sukur Uscis belasi bitti ben ona seviniyorum eminim sizler de ayni seyi dusunuyorsunuzdur . Deprem oldu adamlar kusura bakmayin yardimci olamayacagiz dedi tam bir saka yani. Durumun nedir hayatta misin iyi misin yok valla. Excuse my French but they do not care about you 🙂 . Buna da sukurler olsun son asama hadi bitti arkadaslar modunuzu lutfen yuksek tutun.
    Ben de artik Esim yanima gelsin istiyorum . Turkiyeye gitmek guzel elbette ama hani elimizde bir tahmini gun ay yok. Kimininki 2 3 ayda bitiyor kimininki 1 senede bilemiyoruz . Umidi falan kesmeyin heryere cilgin gibi mesajlari atin ve arayin pes etmeyin ama zaten son asamada oldugunuzu da unutmayin zaten randevu gelecek eninde sonunda .
    Umarim hepimizin islemleri dusundugumuzden cok kisa surer.
    Sevgilerimle.
    Cumlelerimin cogu devrik kusura bakmayin .
    Best!

• Arkadaşlar bugün NVC ‘den mesaj geldi bu şekilde:
    The petition you have filed does not allow derivative status for family members. This means that any spouse, unmarried child under age 21, or parent will require his or her own petition to immigrate.
    DS260 ı tamamlayıp göndermiştim. Neden böyle bir mesaj gelmiş olabilir?

• Bu ileti silindi!

• Bu arada bu mesajın başlığı ‘DS260 Review Note’ olarak geldi.

• @ahsenas, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar bugün NVC ‘den mesaj geldi bu şekilde:
    The petition you have filed does not allow derivative status for family members. This means that any spouse, unmarried child under age 21, or parent will require his or her own petition to immigrate.
    DS260 ı tamamlayıp göndermiştim. Neden böyle bir mesaj gelmiş olabilir?

Birden fazla kisi icin dosya gonderimi yaptiysaniz herkese ayri ayri basvuru yapmalisiniz.

• @Naerys Sadece benim için başvuru yaptık. Kızımın Amerikan pasaportu var ama onu sisteme yüklememiştik. Bundan dolayı olabilir mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.7k

| | | |