DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @bologna bizde korkuyoruz inşallah bir aksilik olmaz da onaylarlar hepimizinkini 🙏

• @sertas yarın arayıp sormayı düşünüyorum çünkü ara sor diyor danistigim kişiler ancak 3 saat hatta bekliyormussunuz çok yogunlar

• @bologna chat tarzı birşey yokmu ceac üzerinden mesajlaşılabilir mi?

• @sertas uscis gibi değil malesef sadece arama ya da mail yazıyor ancak maillere çok geç dönüyorlar onlar dönene kadar bize sıra gelir

• @bologna [Spousal Visa]
    DQ'd just a few hours ago! (first review and no RFEs)
    Submitted documents on: Jan.31, Feb.4, and April 18. az önce Facebook grupta paylaştılar 18 nisan ek belge yüklemişler ama 4 Şubat baz alınmış onaylanmışlar bu durumda bizim dosya ile ilgilide her an haber gelebilir

• Facebook grupta açıklamayı da yaptı soranlara: 31 Ocak: mali belgelerimi gönderdim (2020 vergi dökümü, o zamandan beri, henüz 2021 vergi beyannamesi vermemiştim; ancak 2021 W-2 & 6 son maaş bordrolarımı gönderdim)

4 Şubat: karısı DS260'ını tamamladı ve sivil belgeleri gönderdi

18 Nisan: Başka bir fotoğraf yüklemeye karar verdik, bu sefer tam olarak eşimin 2x2'lik bir resmi, çünkü ilk fotoğrafta tam olarak 2x2 değildi.

Yani… Gönderimlerinizi incelemeden önce NVC'yi yendiğiniz sürece saatinizin sıfırlanacağını sanmıyorum. Tahminimce inceleme tarihi için 31 Ocak veya 4 Şubat'ı kullandılar.

• @sertas evet ben de baya kişiden aynisini gördüm sizin 4 Şubat olacak duruyor yani Cuma -Cmtsi size gelebilir son güne kadar evrak ekleyip onaylananlar okudum ana evraklar yüklendiği an süreyi baslatiyorlar duruyor

• @sertas merhaba tekrardan, ucsis online başvuru esnasinda nikah, nişan, ve benzeri resimleri yukleyebilecegimiz kisim hangisi? Gerçekten goremiyorum.. var mi kesin bilgisi olan?.. surekli soruyorum ama yanlis yere alakasiz belge de yuklemek istemiyorum. Marriage proof kisminin altinda marriage certificate yukleyin yaziyor sadece. Oraya mi yukleyecegiz nikah, nişan resimlerini?? Arkadaslar cogumuz ayni surecten gectik var mi kesin cevabi olan.. ona gore sureci baslatacagiz

• @bologna, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf Yusuf bey eşiniz aradı mi NVCyi 3-4 saatte ancak baglaniliyormus ben de aramayı düşünüyorum siz ulasabildiniz mi ? Neden Türkçe istemişler şimdi 1-2 Şubat onaylarina geçtiler

Eşim aramış. 45 dakika beklemiş. Telefonu açan olmamış. Tekrar aramadık.
    Belgeleri yüklerken, NVC'ye açıklama mesajı yazmış. İçeriğini sormadım.
    Bekliyoruz.

• @Berkan-Duru, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@sertas merhaba tekrardan, ucsis online başvuru esnasinda nikah, nişan, ve benzeri resimleri yukleyebilecegimiz kisim hangisi? Gerçekten goremiyorum.. var mi kesin bilgisi olan?.. surekli soruyorum ama yanlis yere alakasiz belge de yuklemek istemiyorum. Marriage proof kisminin altinda marriage certificate yukleyin yaziyor sadece. Oraya mi yukleyecegiz nikah, nişan resimlerini?? Arkadaslar cogumuz ayni surecten gectik var mi kesin cevabi olan.. ona gore sureci baslatacagiz

Başvuruyu tamamen eşim yaptı. Farklı işlemler yapmayalım diye ben Uscis ve NVC'nin sistemine hiç giriş yapmadım. Bilmiyorum.

• @MYusuf sırf bu soru için avukat tutmak istemiyoruz 😁 keşke bilen birileri çıksa da nefes alsak..

• @Berkan-Duru I30 başlığı var baktınızmı oraya

• https://yesilkartforum.com/forum/topic/422/i-130-formu-ile-ilgili-sorular?page=1 Burda çok detaylı anlatılmış aslında 1. Sayfadan beri detaylı incelemek lazım çok uzun zaman olduğu için belki hatırlayamıyodur arkadaşlar bi çoğumuzda avukatla çalıştık hiç gerek yokken tabiki önceden forumdan haberdar olsaydım bende kendim yapardım bu işi

• Herkese merhaba, bir ABD vatandaşıyla evliyim. kısa vadede ABD'ye yerleşme planım yok, vizem bile yok. Ama bu başlığı görünce gitmeden de green card alabileceğimi anladım, doğru mu anlıyorum? Kısa vadede arada bir ziyaret, orta vadede de yerleşme olarak düşünürsek benim neye başvurmam gerekiyor? Ben orada yaşamadan da buradan bu işleri halledebilir miyiz? Cevaplayan olursa sevinirim. Teşekkürler.

• @MYusuf , çok sağolun bilgiler için hem sizin hem ben ve diğer tüm bekleyen arkadaşların umarım bir an önce süreci tamamlanır ve mülakat aşamasına bir an önce geçebiliriz.

• @cokbekledik86 teşekkürler.. simdi belirttiginiz konuya soruyu sordum.. umarim cevaplayan olur

• @AE123, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf , çok sağolun bilgiler için hem sizin hem ben ve diğer tüm bekleyen arkadaşların umarım bir an önce süreci tamamlanır ve mülakat aşamasına bir an önce geçebiliriz.

Bildiğimiz olunca herkes birbirine tavsiye yazıyor. Herkes sağ olsun.
    Hayırlısıyla hepimizin süreçleri bir an önce güzel bir şekilde sonuçlanır inşAllah.

• @projeon, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Herkese merhaba, bir ABD vatandaşıyla evliyim. kısa vadede ABD'ye yerleşme planım yok, vizem bile yok. Ama bu başlığı görünce gitmeden de green card alabileceğimi anladım, doğru mu anlıyorum? Kısa vadede arada bir ziyaret, orta vadede de yerleşme olarak düşünürsek benim neye başvurmam gerekiyor? Ben orada yaşamadan da buradan bu işleri halledebilir miyiz? Cevaplayan olursa sevinirim. Teşekkürler.

Merhabalar.
    Ziyaret olayını bilmiyorum.
    Evlilik yoluyla greencard alma olayı 1 yıl gibi bir zaman alıyor. Bazen 1 yıldan daha erken olabiliyor. İşlemler genellikle 1 yıldan fazla zaman alıyor. İlk olarak Uscis'in sayfasından hesap oluşturarak işlemlere başlanıyor.

''myacount'' olan yerde ABD vatandaşı eş adına hesap oluşturuluyor. O şekilde online olarak form dolduruluyor, ödemeler yapılıyor.

• @MYusuf cevabınız için teşekkür ederim. yani ben ABD'ye gitmeden de green card'a başvurabilir miyim demek bu? ben başvurmak ve alabilmek için orada yaşamam gerekir diye yıllardır hiçbir şeye başvuru yapmadım. bu işlere de yabancıyım, kendimiz yapabilir miyiz sizce? yoksa danışmanlık firması mı tutmak gerekir?

• @MYusuf ben de bu akşam arayacagim ulasirsam yazarım buradan , bu arada birinin aynı sizin gibi FE.note almış tekrar yüklemiş 3 haftada onaylanmış umarım sizin de öyle olur

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

42

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.4k

| | | |