DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @citlo merhaba, umarim sorulariniz cevap bulursunuz. Benimde sorum var. Yukari da sordum.. cevaplayabilir misiniz...

• @sertas ucsis kisminda sizce kanit olarak neler yuklemeliyiz?.. hepsini ucsise yüklersek nvc ye birsey kalmaz gibi.. veya ayni kanitlari hem nvc hem ucsise mi yuklesek.. Ayrıca tum bunlari pdf ye sigdirip yuklersek sorun olur mu

• Sertas nickli arkadaşımıza teşekkür ediyorum çok ayrıntılı yanıtlamis eklenecek bir şey goremedim. Ayrıca belgeleri başvuruyu yapan kişi imzalasa yetiyor.

• @citlo https://egov.uscis.gov/processing-times/ linkten potomac servisi seçip bakarsanız şuanda nerde olduklarını görürsünüz ama genellikle o tarihten önce onaylanıyo yinede fikir olur

• @citlo mart 2021 görünüyo ama her hafta güncelleniyo ilerlemeyi ordan takip edebilirsiniz

• @citlo biz hep nebraskada olduğumuzu sanıyorduk ama dava texas’a transfer olmuştu , transfer edince haber vermiyorlar canlı ajana arada sorun , her merkezin işlem tarihi farklı

• @sertas o tarihleri baz alırsak sizinde daha onaylanmamış olması gerekirdi usciste sıra gelmemiş görünüyo çünkü nvc tarihleri net ama uscis net değil neye göre belirledikleri belirsiz

• @cokbekledik86 hayır bizim texas verdikleri tarihe göre onaylandı sonradan bir değişiklik olduysa bilmiyorum

• @cokbekledik86 texas baktım işlem süresi değişmemiş 11 -14,5 ay arası bizimde tam 11,5 ay sonra onaylandı ay bazlı takip ediyorduk biz oradaki verilen tarih eksik evrakları olup tamamlanmalardan ötürü geç gibi gözüküyordu

• @sertas ben tarihi baz aldıklarını düşünmüştüm çünkü bizimde tarih gelmeden onaylanmıştı sürekli değiştiği için

• @citlo, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Herkese Merhaba, eşim hem Türk hem Amerikan vatandaşı yaklasik 10 yıldır amerikada çalışıyor orada kurulu düzeni geliri mevcut.. biz Türkiye'de Eylül 2021de evlendik. ekim 2021 de başvurumuzu eksiksiz olarak online yaptık. Aşamaları aşağıya yazıyorum..

CR1
    Potomac SC
    Uscis'e ilk başvuru: ekim 6 2021
    NOA1: ekim 7 2021
    Uscis Onayı: Hala bekliyoruz 😞

Sormak istediğim biz gibi bu tarihlerde başvurup onay alan var mıdır? Güncel bekleme süresi nedir? Uscis onayı kaç ay sürüyor ortalama
    Yardımcı olursanız çok sevinirim

Sizin için baktım ve Potomac SC en erken 10 ay görünüyor. Genellikle o süreden önce sıra geliyor. Yani en az 10 ay olduğuna göre 9 ay + 3 hafta civarında sıra size gelir.
    Sizin zamanlarınıza göre 5-6 Ağustos gibi sıra size gelir. İnşAllah daha önce gelir ve hemen onaylanır.
    Biz bu facebook grubunu takip ediyorduk.

Orada onaylananlar PD'leriyle (başvuru tarihleriyle) birlikte paylaşım yapıyorlar.

• @MYusuf çok teşekkür ediyorum gruba katılıyorum hemen

• Arkadaşlar NVC aşamasına güç bela geçtik, çok fazla sitelerini inceleme şansım olmadı ama gördüğüm kadarıyla ilk aşamada $445 bir ödeme yapılacak sonrasında döküman yükleme aşamasına geçiliyor.

Dökümanlar için site liste halinde hangi belgelerin istendiğine dair bir yönlendirmede bulunuyor mu?

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• @AE123, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar NVC aşamasına güç bela geçtik, çok fazla sitelerini inceleme şansım olmadı ama gördüğüm kadarıyla ilk aşamada $445 bir ödeme yapılacak sonrasında döküman yükleme aşamasına geçiliyor.

Dökümanlar için site liste halinde hangi belgelerin istendiğine dair bir yönlendirmede bulunuyor mu?

Hayırlı olsun, çok sevindim. Allah'a şükür.
    Evet liste var. Burada her aşama anlatılıyor.

Lütfen bizim yaşadığımız sorunları yaşamamak için; Türkçe belgeleri orjinal Türkçe ve İngilizce çeviri ikisini birlikte yükleyin. İnceleyen görevliye göre farklı durumlar çıkabiliyor. Siz risk almayın. Taramaların düzgün olmasına özen gösterin.
    Evlilik cüzdanını baştan sona kadar tarayıp gerekli düzenlemeleri yaparak yükleyin. Galiba yan duran sayfaların döndürülmesi gerekiyor.
    e-devletten Türkçe arşiv kayıtlı adli sicil kaydı alırken resmi kurumu seçerseniz arşiv kayıtlı çıkıyor. Neden verileceği kısmına da büyük harfle VİZE PROSEDÜRLERİ yazdık. Öyle uygun olduğunu düşündük.
    e-devletten İngilizce arşiv kayıtlı adli sicil kaydı alırken de yabancı ülke (tercümeli)yi ve dili İngilizce seçerseniz çıkıyor. Neden verileceği kısmına da büyük harfle VISA PROCEDURES yazdık. Çünkü küçük harfle yazınca sistem otomatik büyük harf yapıyor ve I olması gereken yerde İ çıkıyor.
    Süreciniz uzamasın diye bunları göz önünde bulundurun.
    Allah kolaylık versin.

• @MYusuf Yusuf bey eşiniz aradı mi NVCyi 3-4 saatte ancak baglaniliyormus ben de aramayı düşünüyorum siz ulasabildiniz mi ? Neden Türkçe istemişler şimdi 1-2 Şubat onaylarina geçtiler

• @bologna 1-2 Şubat onayına geçtiklerini nerden öğrendiniz bende ayın 10 unu bekliyodum fakat ödemeler 10 unda yapılmış ds260 formu 23 ünde doldurulmuş mayısın ilk haftası bana sıra gelir heralde onaylansında artık 1 hafta geç olsun diyorum

• Burdaki arkadaşların onay aldığını görmekte sevindirici oluyo ama peşpeşe hepimiz mülakata gideriz inşallah

• @cokbekledik86 Facebook gruplarından takip ediyorum az önce biriyle yazistik 1 Şubat onay aldı ,yine birisi 2 Şubat onaylandigini yazmış yani Şubat a geçtiler hem korkuyorum hem bekliyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

43.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.6k

| | | |