DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@drserdar, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells Merhaba, NVC ye CEAC sitesinden dosyaları yüklerken Civil Documents kısmında 5 şey istedi. Pasaport biyografi sayfası, fotoğraf, nüfus kayıt örneği, adli sicil, evlenme cüzdanı. Bunlardan nüfus kayıt örneği türkçe diğerlerinde çeviri de var. Bunu tercüme ettirmem şart mı? Ettirmeyenler ve kabul edilenler olmuş. Ayrıca optional documents kısmına Askerlik Durum Belgesini eklemeli miyim? Bazı yerlerde gerekli değil yazıyor, şu sitede de (https://tr.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/91/Immigrant-Visa-Instructions-TR.pdf) sadece iran vatandaşları için yazıyor. Bazıları da ekleyin demiş, yardımınıza ihtiyacım var. teşekkürler şimdiden 🙂

NVC'ye eklediginiz belgeler Turkce olabilir. E-devletten aldiginiz belgeleri ingilizceye cevirmenize gerek yok. Askerlik belgesi sart degil.

• @drserdar, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Bugün eşimle online olarak Form I130 ü tamamladık ve gönderdik. Marriage Certificate tercüme ettirmeden gönderdim çünkü yakın arkadaşım da aynı benim gibi Amerikalı ile Türkiye’de evlendi 2.5 ayda onay aldı Form I130 a. O da sadece kendisini gönderdim zaten son sayfalarda İngilizce çevirileri de var demişti ona güvendim. Bir de Amerikan konsolosluğu sitesinde göçmen vizeler için görüşmede gereken belgeler kısmında Evlilik cüzdanı eğer Türkiye dışında alındıysa çevirisi gerekiyor yazıyor. O yüzden gönderdim gitti.

Case Nebraska Service Center’a düştü benim. Zaten şu anda Uscis processing time sitesinde en hızlı orası gözüküyor. Arkadaşım benim case in de 2-3 ayda onaylanacağı konusunda emin konuşuyor. Online application olduğundan daha hızlı onaylanıyor belgelerle başvuruya nazaran, diyor. Hayırlısı bakalım artık biz de buralardayız.

Merhaba @drserdar
    26 Ocak ta başvuruyu tamamlayıp gönderdik yazmışsınız. Dosyanız NVC 'ye mi aktarıldı?
    Biz 7 Ocak ta başvuru yapmıştık. Henüz hiç bir haber yok.

• Crazycell merhaba. Eşimin elçilikte görüşmesi oldu ve orada tamam vizeniz onaylandı demişler. Sonrada posta ile gelir pasaportunuz demişlerdi. Bende tesadüf bugün ceas.state.gov dan bakayım status nedir diye. Aaaa birde baktım refused diyor. Bu nasıl olur böyle elçilikte tamam vizeniz onaylandı postadan gelecek deyip pasaportunu orada elçilikte almışlar bende sistemde bunu gördüm. Bu nasıl iş anlamadım. ceac ta şu yazıyor :A U.S. consular officer has adjudicated and refused your visa application. Please follow any instructions provided by the consular officer. If you were informed by the consular officer that your case was refused for administrative processing, your case will remain refused while undergoing such processing.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bonjour, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Crazycell merhaba. Eşimin elçilikte görüşmesi oldu ve orada tamam vizeniz onaylandı demişler. Sonrada posta ile gelir pasaportunuz demişlerdi. Bende tesadüf bugün ceas.state.gov dan bakayım status nedir diye. Aaaa birde baktım refused diyor. Bu nasıl olur böyle elçilikte tamam vizeniz onaylandı postadan gelecek deyip pasaportunu orada elçilikte almışlar bende sistemde bunu gördüm. Bu nasıl iş anlamadım. ceac ta şu yazıyor :A U.S. consular officer has adjudicated and refused your visa application. Please follow any instructions provided by the consular officer. If you were informed by the consular officer that your case was refused for administrative processing, your case will remain refused while undergoing such processing.

Merak etmeyin, vize onayi sonrasi basilana kadar gecici bir sure o sekilde gorunuyor. Yani bir problem oldugunu sanmiyorum. Eskiden idari islem olarak gorunuyordu ama yeni uygulamaya gore tum idari islemler "refused" olarak yaziliyor.

• Teşekkür ederim Crazycell. Görüşmeniz olumlu tamam pasaportunuza vizeniz basılıp gönderilecek denildiği zaman kaç günde elimize ulaşıyor acaba? PTT den bize herhangi bir mesaj veya gönderi kodu geliyor mu pasaportunuz kargoya verildi gibisinden? Zaten sanırım gidip PTT şubesinden pasaportu teslim alıyoruz sanırım, evimize getirmiyorlar. Yanılıyor muyum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bonjour, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Teşekkür ederim Crazycell. Görüşmeniz olumlu tamam pasaportunuza vizeniz basılıp gönderilecek denildiği zaman kaç günde elimize ulaşıyor acaba? PTT den bize herhangi bir mesaj veya gönderi kodu geliyor mu pasaportunuz kargoya verildi gibisinden? Zaten sanırım gidip PTT şubesinden pasaportu teslim alıyoruz sanırım, evimize getirmiyorlar. Yanılıyor muyum?

Ev adresi verdiyseniz eve de getirmeleri lazim diye dusunuyorum, eger ulastiramazlarsa dediginiz gibi gidip subeden alabilirsiniz.

Konsoloslukta dosyanin kapanip vizeli pasaportlarin postaya verilmesi normalde 1 hafta kadar surebiliyor. Ama bu sure su aralar biraz daha uzarsa hic telaslanmaya gerek yok.

• @MYusuf Merhaba. Dosyamız 1.5 ay sonra NVC ye aktarıldı. Çok hızlı gelişti biz de şaşırdık. Şu anda NVC aşamasındayım, formları tamamlamak üzereyiz. Bakalım gönderdikten sonra DQ ne zaman olacağım.

Neden bazılarının bu kadar geciktiğini bazılarının da çok hızlı ilerlediğini anlamış değilim. Çocuğumuzun olmaması, dosyaları eksiksiz göndermemiz veya tamamen şans olabilir.

• Merhaba arkadaşlar vizem pasaporta basıldığında evliliğimiz 2 yılı doldurmadığı için vize kategorim CR1 olarak yazıyordu. Abdye girişim 7 Haziran green kartım geldi bu sefer vize kategorim IR1 olmuş. 2 yıl sonra herhangi bir form gönderip green card ı yenilemeye gerek yok diye düşünüyorum doğru mudur? Zaten expires 2031 yazıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dnzbb, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba arkadaşlar vizem pasaporta basıldığında evliliğimiz 2 yılı doldurmadığı için vize kategorim CR1 olarak yazıyordu. Abdye girişim 7 Haziran green kartım geldi bu sefer vize kategorim IR1 olmuş. 2 yıl sonra herhangi bir form gönderip green card ı yenilemeye gerek yok diye düşünüyorum doğru mudur? Zaten expires 2031 yazıyor

Resmi evlilik gununuz ne zamandi? kart ne zaman elinize ulasti?

• @crazycells resmi evlilik 27 şubat 2019 green card 25 haziranda geldi

• @dnzbb size elçilikte vize görüşmenizden sonra pasaportunuz elinize PTT ile kaç günde ulaşmıştı?

• @bonjour 4 günde ulaştı vize görüşmemden bir gün sonra postaya verildiğine dair mail almıştım yani 19 şubat

• @dnzbb bu durumda görüşmesi bitenlere pasaport postaya verilince mail gönderiyorlar. prosedür bu olsa gerek. bazıları görüşmeden 10 gün sonra geldi pasaport dediler, sizinki bayağı erken olmuş 4 günde almışsınız. demekki standart bir zaman yok sanırım

• @bonjour cuma günü posta günü diye duymuştum görüşmem perşembe günüydü yetişmesi için hızlı mı oldu bilemedim belki artık halimize üzülmüşlerdir 😄

• @drserdar, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf Merhaba. Dosyamız 1.5 ay sonra NVC ye aktarıldı. Çok hızlı gelişti biz de şaşırdık. Şu anda NVC aşamasındayım, formları tamamlamak üzereyiz. Bakalım gönderdikten sonra DQ ne zaman olacağım.

Neden bazılarının bu kadar geciktiğini bazılarının da çok hızlı ilerlediğini anlamış değilim. Çocuğumuzun olmaması, dosyaları eksiksiz göndermemiz veya tamamen şans olabilir.

Merhaba.
    Bildiğimiz kadarıyla bizim de dosyamız tam. Çocuk yok.
    Belki sağlıkçılara öncelik tanıyor olabilirler.
    Aklımıza başka bir şey gelmiyor.

• @MYusuf Olabilir gerçekten hiç düşünmemiştim. Ama ben henüz intörn hekimim yani hala öğrenci diye geçiyorum bilmiyorum ona rağmen etkiler mi.. Umarım hemen sonuç alırsınız. Ben de bugün submit ettim bakalım eksik evrak çıkacak mı, umarım çıkmaz.

@MYusuf Olabilir gerçekten hiç düşünmemiştim. Ama ben henüz intörn hekimim yani hala öğrenci diye geçiyorum bilmiyorum ona rağmen etkiler mi.. Umarım hemen sonuç alırsınız. Ben de bugün submit ettim bakalım eksik evrak çıkacak mı, umarım çıkmaz.

NVC aşamasına geçtiğinizi görünce çok sevindim. İşlemleri ilerleyen, tamamlanan kişileri görünce gerçekten çok seviniyorum.
    Hayırlısıyla en yakın zamanda inşAllah bizim de vizemiz çıkar. Sizin de inşAllah bir an önce vizeniz çıkar.

• @MYusuf

@MYusuf, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@drserdar, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf Olabilir gerçekten hiç düşünmemiştim. Ama ben henüz intörn hekimim yani hala öğrenci diye geçiyorum bilmiyorum ona rağmen etkiler mi.. Umarım hemen sonuç alırsınız. Ben de bugün submit ettim bakalım eksik evrak çıkacak mı, umarım çıkmaz.

NVC aşamasına geçtiğinizi görünce çok sevindim. İşlemleri ilerleyen, tamamlanan kişileri görünce gerçekten çok seviniyorum.
    Hayırlısıyla en yakın zamanda inşAllah bizim de vizemiz çıkar. Sizin de inşAllah bir an önce vizeniz çıkar.

@MYusuf Bey, NOA1 sonrası belirli bir müddet mesela ilerleme kaydedilmiyince USCIS ile bir case oluşturma veya gitmek istediğiniz eyaletin bir temsilcisinden destek alabilme durumu olmuyor mu ?

I-130 durumları için geçerli mi emin değilim ama diğer göçmenlik konularıyla alakalı eyalet senatörlerinin ofislerine mail vs atıldığından konuyu USCIS'e götürüp hızlandırma durumları oluyor duyduğum kadarıyla ama dediğim gibi I-130 için bu yöntem var mı yok mu emin değilim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dnzbb, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells resmi evlilik 27 şubat 2019 green card 25 haziranda geldi

Daha once karsilasmadim ben de... Biraz arastirmam lazim bu durumu, benim bildigim kadariyla vize kategorinizi karta tasimalari lazimdi... siz de bu sirada buradan Muslu Hukuk Burosu'na soruyu sorabilir misiniz?

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

• @AE123, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf

@MYusuf, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf Bey, NOA1 sonrası belirli bir müddet mesela ilerleme kaydedilmiyince USCIS ile bir case oluşturma veya gitmek istediğiniz eyaletin bir temsilcisinden destek alabilme durumu olmuyor mu ?

I-130 durumları için geçerli mi emin değilim ama diğer göçmenlik konularıyla alakalı eyalet senatörlerinin ofislerine mail vs atıldığından konuyu USCIS'e götürüp hızlandırma durumları oluyor duyduğum kadarıyla ama dediğim gibi I-130 için bu yöntem var mı yok mu emin değilim.

Bu konuda hiç bir bilgimiz yok.
    Hızlandırma talebi yapıldığını önceki sayfalarda okumuştum. Fakat böyle hızlandırma talebi için geçerli bir sebebimiz yok.
    Yapabileceğimiz bir şeyler olmadığı için bekliyoruz.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 2
  • 1492
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

50

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |