DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Hsndlr merhaba hocam ayin 14 de veriliyor diye bir gelenek var mı?

• @Refiks bey, oncelikle bir bayan degilim. Bende onumuzdeki ay turkiye ye gelerek bir evlilik dusunuyorum. Bu yolda siz nezlinde herkese basarilar dilerim.

• Desteginiz icin tekrar tesekkur ederek bir soru daha yoneltmek isterim. Ben onumuzdeki ay Turkiyeye gelerek evlilik yapacagim. Ben cifte vatandasim es adayim ise sadece Turk. Ben I-130 formunu evlendikten sonra buraya gelerak online doldurup basvuru surecine basliyacagim. Asil sorum es adayimin dolduracagi (I-130a) formdur. Bu formu Turkiyedeyken es adayimla doldurup yani kalemle doldurup, bunu internet ortaminda dolduracagim (i-130) formuna mi ekliyecegim. Yoksa taratip mi yukleyecegim, yoksa farkli bir yol mu izlemem lazim. Tekrar tesekkur ederim .

• @Bircan selamlar , Amerikaya döndükten sonra online olarak dolduracağınız 130 formunu doldururken formun sonuna doğru sizden 130a formunu da eşinizin doldurmasını istiyor oradan yüklüyorsunuz, onu 130 formunu doldururken indirip adobe uzerınden PC de doldurabiliyorsunuz dilerseniz TR ye gelmeden indirip cıktısını alıp kalemle doldurup scan edip yükleyebilirsiniz.Ben direk indirip pc de adobe ile doldurdum ve yükledim.Kısaca 130 formunu summit etmeden yüklettiriyor size. Saygılar.

• @Onur-Karaca merhaba 14 de veriliyor kesin olarak demedim ama subat mart nisan ve mayis aylarini kontrol ettigimizde hep 1 ile 10 arasinda dagitim yapiyorlar suan haziranin 3 haftasina girdik o yuzden de dagitim yapmadilar henuz dedim 🙂

• Arkadaslar merhaba randevuya getirecegimiz evraklarda nüfus kayıt örneği e devletten kabul ediliyor mu yoksa nüfus müdürlüğünden mi almak gerekiyor tr.ussembassy sayfasında nüfus müdürlüğünden alınması gerektiği yazıyo ama güncel bir bilgi mi bilemedim

• @ykz Merhaba, Ben devletten alınanla giriş yapmıştım. Kabul edildi.

• @daphne teşekkür ederim

• @ecom Ben 12 Temmuz 2023 yılında mülakata gittim. Mülakata gittiğimde evliliğimiz ikinci yılını yeni doldurmuştu, süreci başlattığımızda 2 yıldan azdı. Memura söyledim bu durumu ama CR1 gönderdiler vizeyi. Sonra konsoloslukla mailleştik, pasaportumu geri isteyip IR1 basıp geri gönderdiler. Yani demem o ki mülakat tarihinde 2 yılınız dolmuşsa 10 yıllık green card vizesi basmaları gerekir. (IR1 )

• @Burak-0 güzel yürekli insan, çok makbule geçti. Sevap hanen dolup taşsın inşallah. Çok teşekkür ederim bilgiler için🙏🤲💐🤗

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.6k

| | | |