GÜNCEL KONULAR


Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler! Forumumuza yeni üye olan arkadaşlar şu iletideki kuralları okumalılar ve tüm kurallara dikkat etmeliler.

Memurluk mu Amerika mı? • Kısaca hemen yazayım. 2020 gc talihlisiyiz. Eşimin başvurusu ile kazandık. Ben devlette kadrolu teknik öğretmenim. Eşimde doktorali işsiz :).Eşim kesinlikle gidelim diyor bana da mantıklı geliyor ama bazen de mantıksız geliyor. Onun dili iyi benimki tarzancadan hallice. Öğrenir miyim öğrenirim orada sorun yok. Sorun benim gibi devlet memurluğunu birakip giden çok vatandaş var mı? Bu sıkıntıya değer mi? 1 de kızım var. Kafam çok karışık. Lutfen gitmeyecekseniz niye girdiniz lotoya demeyin. Zaten gideceğiz büyük ihtimalle. • ben biraktim memurlugu. tarim bakanliginda 4/b li idim. kadrolu dugunuz icin ucretsiz izin hakkiniz da var. degmesine deger ama cok fazla degisken var. gelene kadar ingilizce calisip belirli bir noktaya getirirseniz dilinizi is konusunda sikinti yasamazsaniz. diger turlu de olmaz ama ben gibi sanssizlik yasarsaniz da yedek planiniz olsun. planli ve mantikli hareket ettikten sonra sikinti olacagini sanmiyorum. zaten zamanla duzen oturmaya basladiktan sonra farklari daha net gorebiliyorsunuz.


 • ⭐⭐⭐

  Memurluk birakilir sorun degil... Asil sorun memur mantigini terkedememek... Bu yazdiklarimi size yazmiyorum, genel olarak yaziyorum aman yanlis anlamayin... Uzerine defalarca yazdim, defalarca video cektim hatta...

  Cokta calissam azda calissam ayni parayi alirim...
  Cok bir ise yaramasa da emekliligim var...
  Azicik asim agrisiz basim...
  Devlet az da olsa maasimi yatirir...
  Yaz tatilim bos, rahatim vs vs

  Bunlardan vazgecilemiyorsa Amerika'ya gelinmemeli... Can yakar... Huzur bozar burasi

  Yillarca firmalarda alttan uste bir cok pozisyonda calistim... Universite idareciliginde de dibine kadar memur arkadaslari gozlemleme sansim oldu 🙂

  Bir fazla calisirsam madalya mi takacaklar degilde, bir fazla calisirsam havuzlu ev alirim ve buna da ulasmak cok kolay burada derseniz niye gelinmesin ki?

  1. dakikadan sonra anlattim bir seyler... • @semavi, içinde söyledi: Memurluk mu Amerika mı?

  Memurluk birakilir sorun degil... Asil sorun memur mantigini terkedememek... Bu yazdiklarimi size yazmiyorum, genel olarak yaziyorum aman yanlis anlamayin... Uzerine defalarca yazdim, defalarca video cektim hatta...

  Cokta calissam azda calissam ayni parayi alirim...
  Cok bir ise yaramasa da emekliligim var...
  Azicik asim agrisiz basim...
  Devlet az da olsa maasimi yatirir...
  Yaz tatilim bos, rahatim vs vs

  Bunlardan vazgecilemiyorsa Amerika'ya gelinmemeli... Can yakar... Huzur bozar burasi

  Yillarca firmalarda alttan uste bir cok pozisyonda calistim... Universite idareciliginde de dibine kadar memur arkadaslari gozlemleme sansim oldu 🙂

  Bir fazla calisirsam madalya mi takacaklar degilde, bir fazla calisirsam havuzlu ev alirim ve buna da ulasmak cok kolay burada derseniz niye gelinmesin ki?

  1. dakikadan sonra anlattim bir seyler...

  Hocam o mantıkta olanlar varsa çok zor kabul ediyorum. Ancak olay şu devlet bize asıl çalışma ortamını sunmadığından ya da o ortam olmadığından uygulamadan uzak kalıyoruz . Kendimizi guncelleyemiyoruz. Ben kendi alanımı mümkünce takip ettim, geliştirmeye çalıştım. Ama bu bile yeterli olmayacak. İşte bu durumda olupta başaran memurlar var mi cok merak ediyorum. • @Ercan-Tekoglan Siz nasıl yaptınız hocam?Duzen tutturdunuz mu? Mesleğiniz neydi acaba? • ben ziraat muhendisiydim. oturdu duzen, sikintisiz gidiyorux simdilik. ama bi yazim vardi ilk girisimde yasadiklarimi yazmistim. 11 ay oldu. ilk basta telefon kilifi sattim avm de, sonra telefon tamirine gectim bi iki ay sonra. sonra sevdim tamir isini... ilk gelirken kendi meslegimdi hedefim ama semavinin de dedigi gibi col boslul var sektorlerde, ben de kariyer degistirmeye karat verip computer science bolumune basladim bulundugum yerde. okul is derken sikintisiz gidiyorux simdilik...egonuzu yenip o baslangiv surecini atlatirsaniz gerisi geliyor zaten. • mesela texas da ogretmen acigi da var. ingilizcenizi gelistirip belki bir iki sertifika ile kendi mesleginizi de yapabilirsiniz. ni arkadasim 55 bin e anlasti, hic belge de istemediler ama dili iyiydi epey


 • Banned

  Akıllı iki kız kardeş varmış, bilgiye açlarmış ve okullarındaki, etraflarından aldıkları bilgi yetersiz olmuş.

  Yörelerindeki en büyük bilgeye gitmeye, ondan da bilgi almaya karar vermişler.

  Bilge adam kızların sorduğu bütün soruları bilmiş. Kızlar daha fazla bilgi almak için bir süreliğine daha bilgenin yanında kalmışlar.

  Ama sonra bilgenin her sordukları soruyu bilmelerinden sıkılmışlar. “Bilgenin dahi bilemeyeceği bir soru bulalım” demiş birisi.

  Kızlardan biri, bilgenin bile bilemeyeceği bir soru buldum diye sevinmiş. Avucumun içine bir kelebek alacağım “Avucumun içinde bir kelebek var. Canlı mı, ölü mü?” diye bilgeye soracağım, ölü derse kelebeği serbest bırakacağım. Canlı derse, avucumu hafifçe bastıracağım.

  Kızlardan biri avucu kapalı bilgeye uzatmış ve sormuş:

  – Avucumun içinde bir kelebek var; bilin bakalım canlı mı, ölü mü?

  Bilge, kızın gözlerine uzun uzun bakmış ve cevap vermiş:

  – Senin elinde kızım senin elinde… • Bende elektrik mühendisiyim aslında. Elektrik ve elektronik sektöründe calismayi cok isterim. 1999 da teknik lise elektrik girisliyim. O nedenle çocuğum gibi bir sey bu meslek. Gecerli olup o işi yapmak isterim orada mümkünse. Ama olmuyorsa bir sure ertelerim tabi.Orada gecerli olmasi icin Temel mühendislik sinavini duydum. Bilginiz var mi acaba?

 • @aysegul Teşekkür ederim • (Bu ileti silindi) • Yaş 33 oldu. Bilmiyorum 0 dan baslamak için cok mu yaşlıyım. Tek düşündüğüm kızım. Onun hayatini düzelteyim derken berbat etmekten korkuyorum. Mühendis olarak çalışmıştım ama hakediş ve evrak işleri. Amerika'da hicbir etkisi yok. Teknik öğretmen olduk o da monotonlaştı. Yerinde sayıyorsun. Öğrenciler berbat. Moralin bozuluyor. Ne yapsam bilemiyorum. Ülke kötü çevre kötü insanlar kötü. Ama gitsek ne yapacak bu ademoğlu o meçhul. • @Volkan-Şale 33 yaşlı mı diyerek şaka yapıyon galiba 65 yaşında giden 50 yaşında giden var. Bence yaşlı kelimesini silsen iyi olur 🙂 • @Volkan-Şale Şu karamsarlığı atın üzerinizden hocam. Şansınızı deneyin derim ben de. Her devlet memurunun 1 defaya mahsus 1 yıllık ücretsiz izini var. Bunun yanında şartlar dahilinde süre uzuyor. 657'de mevcut bu madde. Ben de devlet memuruyum, ve sizden 3 yaş büyüğüm. Eğer bana çıkarsa bu yolla gideceğim.


 • ⭐⭐⭐

  Psikolojik olarak olmadı dönerim derseniz, ki o yönde gidiyorsanız herşeyi olumsuz görmeye baslarsiniz ve dönüş kacinilmaz olur. Yapacağınız masrafı memur maaşıyla yıllarca da geri koyamazsiniz. Hazir hissetmezseniz gelmeyin derim...

  Kimisi memuriyeti olumsuz görür, ne uzuyoruz ne kisaliyoruz der haklıdır...

  Kimisi memuriyeti olumlu görür ve kazanimlarini vazgeçilmemesi gerekir olarak görür...oda haklıdır...

  33 yaş çok size göre yaşlı bana göre genç...

  Burası şüphe ile gelecek yer değil... Şüpheleri silmeden adım atmayın derim...

  Yoksa 40ta gelen, 4-5 çocukla gelen , ingilizcesi olmayana vs başarılı olan çok kişi var... 25te gencecik gelip dönende... • @semavi, içinde söyledi: Memurluk mu Amerika mı?

  Psikolojik olarak olmadı dönerim derseniz, ki o yönde gidiyorsanız herşeyi olumsuz görmeye baslarsinjz ve dönüş kacinilmaz olur. Yapacağınız masrafı memur maaşıyla yıllarca da geri koyamazsiniz. Hazir hissetmezseniz gelmeyin derim...

  Kesinlikle haklısınız abi. Zaten gerek siz gerekse ABD'de bulunan diğer arkadaşlar videolarında bundan bahsediyor. Ben tabii ki dönmek üzere gidecek olanlardan değilim ama, Sn. @Volkan-Şale böyle düşündüğü için opsiyon sundum:)) • @Volkan-Şale, içinde söyledi: Memurluk mu Amerika mı?

  Kısaca hemen yazayım. 2020 gc talihlisiyiz. Eşimin başvurusu ile kazandık. Ben devlette kadrolu teknik öğretmenim. Eşimde doktorali işsiz :).Eşim kesinlikle gidelim diyor bana da mantıklı geliyor ama bazen de mantıksız geliyor. Onun dili iyi benimki tarzancadan hallice. Öğrenir miyim öğrenirim orada sorun yok. Sorun benim gibi devlet memurluğunu birakip giden çok vatandaş var mı? Bu sıkıntıya değer mi? 1 de kızım var. Kafam çok karışık. Lutfen gitmeyecekseniz niye girdiniz lotoya demeyin. Zaten gideceğiz büyük ihtimalle.

  Saka mi bu guzel kardesim? Atlayin gelin. Cocugunuzun esinizin ve tabi ki kendinizin istikbaline engel olmayin. Doktorali adami havada kaparlar burada. • @Volkan-Şale ................ALINTIDIR..........

  new york california'dan 3 saat ileride ancak bu california'yı yavaş yapmaz.
  kimi 22 yaşında mezun olur ama sağlam bir iş bulmak için 5 sene bekler.
  kimi 25 yaşında ceo olup 50 yaşında ölürken kimi 50 yaşında ceo olur 90'ı görür.
  kimi evlenirken kimi bekar kalır.
  obama 55 yaşında emekli oldu trump 70 yaşında görevine başladı.
  bu dünyadaki herkes "kendi zamanına" göre yaşar.
  etraftaki bazı insanlar senden bir adım ileride gözükebilir, bazıları ise senin yerinde gözükebilir.
  ancak herkes kendi yarışında, kendi zamanında.
  onlara kıskançlık da besleme taklit de etme.
  onlar kendi zamanında sen kendi zamanında yaşayacaksın.
  hayat harekete geçmek için doğru zamanı beklemektir.
  yani sakin ol.
  geç kalmadın.
  erken de değil. • @Nothing-Man walmart ve kfc markaların kuruluşlarına bir göz at bak


Log in to reply
 

Benzer Başlıklar

59
Online

7.7k
Users

2.3k
Topics

127.1k
Posts

| | | |

Powered by NodeBB