Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, böyle bir konu yok. O yüzden ayrı başlık açıp, fikirlerinizi almak istedim. Avrupa'da AB'den ve vize serbestisinden dolayı çoğu başkent çok kozmopolit şekilde. Ve yaşayan arkadaşlarım, evlerinin bir odalarını airbnb'ye açıp buradan da ek gelir elde ediyorlar.

Amerika'nın Miami, Orlando gibi turist çeken bölgelerinde bunu yapan oldu mu? Yapılıp ek gelir elde edilebilir mi?

• Sanırım kimse yokmuş 🙂

• @travelleth Forumda varmı bilmiyorum ama Youtube'de Tutku Yıldırım diye bi arkadaş var L.A da kendi evinin odasını airbnb ile kiralamakta.

• Merhaba forumda galiba yok ama Rotinnn in dediği gibi Tutku yıldırım var L.A ta hatta bahsettikleri bir video vardı
    burda

Orlando da Okan Serbes te yeni bir video çekmiş , sanırım kendisi de foruma üye ancak aktif paylasımı yok onunda linkini aşağıya koyuyorum.

• Ben ek gelir elde edilebileceği kanaatindeyim . Los Angeles için Tutku Yıldırım yanlış hatırlamıyorsam 2000 dolar civarı olan kirasını çıkarabildiğini söylemişti. Oraya ilk gittiğimizde ev kiralama işi biraz sorunlu . Kredi history miz olmadığı için ancak bir süre sonra kredi skoru oluştuğunda merkezi bir eve çıkılarak bu tarz işlerle ek gelir elde edilebilir bana akla yatkın geliyor.

• Bu tarz şeylerden evin konumuna göre gayet iyi gelir yapılabilir. Ama söyle bir sıkıntı var, kira kontratları sizi bağlayıcıdır, Kontrat szie sublease hakkı vermeyebilir. Bu durumda eviction'a kadar yolu olabilir ki bir daha ev kiralamanız zorlaşır. Ev kendinize ait olsa bile, HOA veya community kuralları airbnb'ye izin vermeyebilir. Bu da komşularınız ve/veya çevredeki bireylerle çatışmanız manasına gelebilir. O yüzden bu işleri yapmak isteyen varsa bu konulara dikkat etmeli.

• Fikir vermek adina yaziyorum: Foreclosure satistan normal degerinden daha ucuza ev alip, biraz masraf yaparak renovation yaptirip, ister butun ister odalara ayirarak kiralabilirsiniz. Single family house alirsaniz daha kolay olabilir. Bu sekilde yapanlar var ve bir cesit hem ileriye donuk emlak yatirimi hem de gelir kaynagi olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @crazycells Basligi gormemistim, tesekkurler

Benzer Başlıklar

• 28
  • 7
  • 1
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |